Kolín splnil roli favorita v Přední Kopanině

Foto: Tomáš Šulc

Tomáš Šulc | 14.05.2017 | přečteno 906x

Kolín vyjel v sobotu 13.5. k utkání do Přední Kopaniny, která statečně bojuje o bytí v soutěži. Modrobílí tak jeli do pražské části s rolí favorita, kterou dokázali splnit. Nedaleko pražského letiště kolínští zvítězili 0:3.

V prvním poločase se kolínští ujali vedení 0:1. Ve 29. minutě se krásnou brankou blýskl Milan Vácha. Těsné skóre doprovázelo oba týmy i do šaten po úvodní pětačtyřicetiminutovce.

Do druhé půle se chtěli kolínští zklidnit a přidat nějakou tu pojistku. To se jim povedlo hned dvakrát. Kolín si vytvořil dva rychlé brejky, které hasili obránci nedovoleně v pokutovém území. Obě penalty s přehledem proměnil kapitán David Brunclík. Vše ale mohlo být jinak, kdyby se domácí prosadili ze standartní situace - bohužel pro ně balon skončil na břevně branky Josefa Ptáčka a Kolín i s menším štěstím udržel těsné vedení 0:1. Nicméně si náš tým odvezl do našeho královského města všechny 3 body.

"Dneska jsme sehráli strašně těžký utkání. Samozřejmě výsledek hovoří trochu jednoznačně, ale to utkání splnilo to, do čeho jsme vstupovali. Sehráli jsme strašně moc soubojový utkání a kvituju určitě sílu soupeře. Nám se podařilo po docela dobrém vstupu do utkání vstřelit krásný gól a díky tomu jsme se trošku uklidnili. Do druhé půle jsme vstupovali s tím, že se uklidníme a budeme chtít přidat druhý pojišťovací gól. Což nebylo zcela ideální, samozřejmě asi se ta hra lámala v tom, že my jsme neproměnili dvě gólové šance, ba naopak domácí z jedné standartky nastřelili břevno a pak se nám podařil dvakrát rychlý protiútok, kde nás soupeř zastavil nečistě a díky tomu jsme kopali dvě penalty, které jsme proměnili. Myslím si, že díky tomu jsme pak už dohráli to utkání v klidu. Takže je to utkání z venku a nám se teď bude líp dýchat před derby a uděláme vše pro to, abychom to utkání potvrdili," uvedl bezprostředně po utkání trenér Jaroslav Havrda.

Branky: - Vácha, 2x Brunclík (pen.)

Rozhočí: Tryzna - Ježek, Novotný

Diváci: 130

ŽK: Shejbal - Němeček, Brunclík, Vácha

FK Kolín: Ptáček - Čapek, Němeček (63' Jindřich), Brunclík (K), Štoček (86' Volavka), Seifert (79' Puk M.), Vácha (86' Bora), Biško (86' Zdeňka), Nešpor, Šourek, Puk O.

FC Přední Kopanina: Švarc - Sýkora (74' Levý), Melničuk (K), Honcharenko, Kolář (82' Čadek), Urban (49' Vik), Pospíšil, Shejbal (82' Kozlík), Flaks, Bláha, Čihák

Diskuze k článku