Kolín porazil v derby Kutnou Horu!

Foto: Natálie Krupková

Tomáš Šulc | 22.05.2017 | přečteno 1305x

VÍTĚZNÉ DERBY! FK KOLÍN - SPARTA KUTNÁ HORA 4:0

V neděli se za velmi příznivého počasí sehrálo utkání s Kutnou Horou. Téměř třístovka diváků sledovala vítězství kolínského mužstva. Velmi speciální zápas to byl zejména pro brankáře Josefa Ptáčka a Milana Váchu, kteří ještě na podzim oblékali červenobílý dres kutnohorské Sparty. V zimě se ale konal jejich přestup do našeho týmu a včera se podíleli na výhře 4:0.

Kolín se dostal velmi brzy do vedení. Už v 11. minutě poslal naše mužstvo do těsného náskoku útočník Jan Štoček. Kolínští chtěli do konce prvního poločasu vstřelit ještě alespoň jednu branku, která by přinesla větší klid. Místo toho ale přišlo pár neproměněných šancí a do kabin se po úvodní pětačtyřicetiminutovce šlo za stavu 1:0.

To co se nepovedlo v první půli, chtěli kolínští udělat ve druhé. V 58. minutě se do hry dostal Adam Čapek. Jeho vstup na hřiště přinesl branku - o minutu později se "Čápa" prosadil a zvýšil na 2:0. Jeho branku následoval v 72. minutě kapitán David Brunclík a v poslední desetiminutovce dokonal výhru dorostenec Matěj Novák.

Během utkání bylo opět možno zakoupit odznáček a pomoci tak malé Žanetce , kterou nepotkal zrovna nejšťastnější osud - prodělala dětskou mozkovou obrnu. Děkujeme všem fanouškům, kteří se akce zúčastnili a podpořili tak šestiletou Žanetku! V neposlední řadě i dívkám, které pomohli celou akci uskutečnit - Elišce Kuklíkové a Tereze Šmídové. DĚKUJEME!

"Hodnocení dneska bude velmi krátké. Určitě jsem nespokojený, protože jsme neodehráli dobré utkání, samozřejmě výsledek hovoří jednoznačně. Asi jsme splnili tu normu vstřelených branek na konci, pak už to byla jen otázka o kolik branek to bude, ale my jsme nehráli dobře. My jsme měli docela dobrý vstup do utkání, dali jsme branku, až moc jsme se uklidnili a chyběl nám pohyb a měli jsme zase opačný řešení přes finální a předfinální fázi a vypadli jsme na 20 minut z role. Ve druhý půli jsme si některý věci vyříkali a vstupovali jsme do ní s tím, že to utkání chceme rozhodnout co nejdříve. Paradoxně jsme se uklidnili až když se nám zranil jeden z hráčů a následně jsme vstřelili druhý gól. Díky tomu jsme se uklidnili a pak už jsme jenom dominovali. Ale jak říkám, určitě jsem nespokojený," uvedl trenér Jaroslav Havrda ihned po utkání.

Foto: Fotogalerie fk-kolin

Branky: Štoček, Čapek, Brunclík, Novák

Rozhodčí: Haleš - Novotný, Lavrenčíková

Diváci: 250

ŽK: Biško - Skokan

FK Kolín: Ptáček - Němeček, Brunclík (K) (78'Bora), Štoček, Seifert (66' Volavka), Puk O. (58' Čapek), Biško, Nešpor, Jindřich (74' Novák), Šourek, Vácha (61' Puk M.)

Sparta Kutná Hora: Malý - Franc (K), Skokan, Frejlach (32' Černý), Kulhánek (26' Šesták), Cimr (83' Jarkuliš), Filipec, Piskač, Vocel (89' Kadlec), Semrád, Nekvida

Diskuze k článku