Kolín porazil lídra Divize C

Foto: Jan Kobzáň

Tomáš Šulc | 05.06.2017 | přečteno 1181x

Do Kolína v neděli přijel aktuální lídr divizní skupiny C, který si už 3 kola před koncem zajistil postup do ČFL. V Kolíně ale tým z Ústí nad Orlicí tvrdě narazil a z našeho královského města si po prohře 1:0 neodvezl ani bod.

Modrobílí vstoupili do utkání jako ďasi a soupeře nepustili pomalu za polovinu. Jejich tlak na obranu Ústí byl odměněn ve 20. minutě, to se krásnou trefou prosadil Petr Němeček. Do konce prvního poločasu si kolínští vypracovali ještě několik příležitostí, ale znovu už ústeckého brankáře Truhláře neprostřelili.

Ve druhé půli byl Kolín lepším z celků, i když ústečtí začali trochu vystrkovat růžky. Se všemi výpady si ale skvěle poradila modrobílá obrana i s brankářem Ptáčkem. V utkání už se nikdo jiný neprosadil a branka z poloviny první části rozhodla celý zápas. Po vítězné děkovačce si i autor jediné branky, Petr Němeček, užil s fanoušky na mokrém terénu včetně skandování jeho jména i "rybičku".

„My jsme do utkání vstupovali s velkou motivací, abychom odčinili minulé utkání z Vysokého Mýta, které se nám hrubě nepovedlo. Myslím si, že jsme celý týden měli o motivaci postaráno, dokázat našim fanouškům, že jsme fotbal hrát nezapomněli. Samozřejmě stál proti nám silný protivník, ačkoliv to třeba v první půli nevypadalo. Velice kompaktní a hlavně silově vybavený tým. Nebojím se říct, že jsme od první minuty doslova kralovali, protože jsme na ně byli velmi dobře připravení. Odměnou hráčům jsou za dobrý výkon 3 body. Dneska velká spokojenost, samozřejmě ctíme sílu soupeře a toho vítězství si moc vážíme. Dneska bych chtěl hráčům poděkovat, hlavně za splnění taktického plánu, protože jsme se vydali ze všech sil a myslím si, že dneska pro fanoušky, kteří na dnešní utkání dorazili, tak se jim to muselo líbit. Takže za to jim děkujeme a těšíme se na další zápasy,“ uvedl ihned po skončení utkání trenér Jaroslav Havrda.

Foto: Fotogalerie Jacklin

Branky: 20' Němeček

Rozhodčí: Košan - Kříž, Langmajer

ŽK: Seifert, Jindřich - Strnad, Nágl

Diváci: 208

FK Kolín: Ptáček - Čapek, Němeček (84' Volavka), Brunclík (K), Seifert (64' Puk M.), Puk O., Biško, Nešpor, Jindřich, Šourek, Vácha (88' Bora).

Jiskra Ústí nad Orlicí: Truhlář - Coufal (77' Chalupnik), Chleboun, Strnad, Langer, Falta (88' Kopecký), Nágl, Opina (61' Souček), Vaňous (K), Kukla, Skalický (61' Smejkal).

Diskuze k článku