Štoček katem Čáslavi

Foto: Jan Kobzáň

Tomáš Šulc | 17.06.2017 | přečteno 843x

V pátek se odehrálo přeložené regionální derby s Čáslaví, která si na jaře nevedla úplně špatně. Byl to souboj pátého celku se třetím. Nakonec byli šťastnější kolínští, kteří ovládli derby v poměru 2:0.

Zprvu zápasu byla hra vyrovnaná a po vstřelení první branky prahla obě mužstva. V 16. minutě se to povedlo Kolínu, když se pěkně trefil Jan Štoček. Během první půle se hosté dostali do závaru před brankou kolínského Ptáčka, ale trefili pouze tyč a balon za jeho záda nedostali.

Do druhého poločasu vstupovalo naše mužstvo klidnější, a to se dost projevilo v průběhu zbylé pětačtyřicetiminutovky. Kolíňáci vévodili druhé části zápasu a v 65. minutě se podruhé prosadil Honza Štoček a tím dokonal skóre na konečných 2:0.

„My jsme dneska sehráli strašně těžký utkání. Čáslav sem dneska přijela a určitě prokázala svoji kvalitu. Myslím si, že kvalitou dneska přispěla k tomu utkání. Já bych rozdělil to utkání na dvě fáze. V prvních deseti minutách to bylo vidět z obou dvou stran, že obě dvě mužstva moc chtějí. Ta hra postrádala tempo a bylo to moc rozhárané. Bylo na obou stranách několik nevynucených ztrát. Po těch deseti minutách jsme byli první, co se trochu uklidnili a výsledkem toho byla vstřelená branka, kdy jsme krásně vyřešili finální fázi. Po zhruba dvaceti minutách jsme vyklidili střed pole a byla to Čáslav, kdo diktovala tempo hry. Byli jsme druzí v soubojích, všude jsme byli pozdě a Čáslav si kromě tyčky nic nevytvořila, měla tam jeden náznak rychlého protiútoku. To ale zazdila a ve druhý půli jsem hráčům trošku domluvil, protože jsem je nabádal k tomu, abychom začali běhat, protože bez míče se hrát nedá. Myslím, že jsme se hlavně zklidnili a byli jsme to jednoznačně my, kdo vévodil druhé půli. Díky tomu jsme zaslouženě vyhráli. Bylo tam pár povedených akcí a jsem i rád, mohl jsem hráče pochválit za to, že jsme ten závěr sehráli v klidu a bez nějakých emocí. Takže velká spokojenost,“ uvedl bezprostředně po posledním utkání sezony trenér Jaroslav Havrda.

.

Foto: Fotogalerie Jacklin

.

Branky: 16‘ a 65‘ Štoček

Rozhodčí: Mrkáček – Hanousek, Hocek

ŽK: Čapek – Vančura

Diváci: 210

FK Kolín: Ptáček – Volavka (40‘ Biško), Čapek, Brunclík (K) (84‘ Novák O.), Štoček, Seifert (77‘ Rosendorf), Puk O., Bora (57‘ Puk M.), Nešpor, Šourek, Vácha (86‘ Novák M.).

FK Čáslav: Kubát – Růžička, Vebr, Vančura, Kunášek (K), Maxa (77‘ Richard), Fuxa (46‘ Strnad), Stránský (61‘ Dastych), Komma (60‘ Ronovský), Hannich, Bodlák.

Diskuze k článku