Kolín postupuje do 1. kola MOL Cupu

Foto: Tomáš Šulc

Tomáš Šulc | 17.07.2017 | přečteno 1502x

Kolín se od první minuty ujal iniciativy celé hry a už ve 12. minutě brankou příchozí posily Josefa Janeckého otevřel skóre. V prvním poločase se i blýskl několika zákroky dorostenecký brankář Luboš Karban , který si v České Lípě odbyl svůj výraznější debut ve svatyni kolínského „A“ týmu. Navýšení skóre na 0:2 přišlo ve 29. minutě. Martin Puk si hlavou našel balon a uklidil ho za záda domácího brankáře. Stav utkání mohl být po první části vyšší – míč z kopaček Kolíňáků několikrát orazítkoval pouze tyč Chadrabovy branky.

Ve druhém poločase Kolín stále dominoval, avšak v 50. minutě se domácím povedlo přeci jen zdramatizovat utkání. Po standratní situaci se míč dostal do vápna Kolína, kde se stalo velké nedorozumění obránců s brankářem. Kaňkovský už pak měl lehkou práci dostat balon do kolínské branky. Následně v 63. minutě se dostal opět ke slovu nováček v kádru Josef Janecký a zvýšil na 1:3.

„Tak já už jsem to nějak ohodnotil pro Českolipský deník. Myslím si, že jsme vyhráli zaslouženě a od první minuty jsme byli jednoznačně lepší. Samozřejmě co nám trošku haprovalo byla finální fáze a dneska to působilo až trochu komicky, protože jsme těch tyčí dneska nastřelili snad čtyři a dvě břevna a spoustu dalších špatně řešených šancí, ale myslím si, že jsme vyhráli zcela zaslouženě. My jsme byli ti, co udávali tempo té hry. Jenom mě mrzí, že to ke konci bylo trochu drama, že jsme zbytečnou chybou dostali domácí, v uvozovkách, do hry. Pak jsme dali hned pojišťovací třetí gól. Následně už to bylo jenom hra kočky s myší, ve vší úctě vůči domácím. My se těšíme na příštího soupeře Ústí nad Orlicí a uděláme všechno pro to, abychom to utkání zvládli a postoupili jsme do dalšího kola. Chtěli bychom přivítat do Kolína příznivějšího soupeře z 1. nebo 2. ligy.“ Uvedl ihned po utkání trenér Jaroslav Havrda.

Branky: Kaňkovský – 2x Janecký, Puk M.

Rozhodčí: Tryzna – Kazda, Erlebach

ŽK: Burian, Kaňkovský (ČL)

Diváci: 250

FK Kolín: Karban – Seifert (70‘ Šindelář), Šourek, Puk O., Nešpor (K), Němeček (81‘ Rosendorf), Čapek, Veselý (61‘ Jindřich), Vácha, Puk M., Janecký

Česká Lípa: Chadraba (K) – Burian, Hauer (79‘ Mpong), Zemánek, Ladra (79‘ Karlík), Migl (68‘ Valta), Lacek, Frömmel, Hodač, Kaňkovský, Klýček

Diskuze k článku