Cesta MOL Cupem skončila v 1. kole

Foto: Jan Kobzáň

Tomáš Šulc | 22.07.2017 | přečteno 978x

Dnešní MOL Cupové utkání bylo střetnutím s týmem Ústí nad Orlicí, který se svými výkony dostal pro následující sezonu do ČFL. V jarní části se z vítězství radoval Kolín, dnes výhru brala ústecká Jiskra.

V prvním poločase Kolín jednoznačně kraloval hřišti, ale stále vázne finální fáze. Střeleckou smůlu prolomil až ve 41. minutě nováček Josef Janecký. Šancí na vstřelení branky bylo ale daleko víc, bohužel se kolínským smůla lepila na kopačky.

Druhý poločas jako by byl z jiného utkání. Nejprve Kolínu nebyla odpískána sporná penalta a následně se hosté radovali. To hned třikrát během zhruba deseti minut. Srovnávací branka přišla v 65. minutě, kdy rozhodčí nařídil přímý kop proti brance Karbana. Opina pěknou střelou dostal balon do jeho svatyně. Další ústecká branka přišla také ze standartní situace – odražený balon od modrobílé zdi se dostal znovu k Opinovi a ani na podruhé se nemýlil. V 72. minutě se ocitl před kolínským gólmanem osamocen hostující kapitán Vaňous a ten definitivně stanovil konečné skóre.

„To utkání se mi hodnotí hrozně těžce, protože si myslím, že jsme ztratili vyhrané utkání. Když to rozfázuju, tak v první půli jsme to byli my, kdo nějakým způsobem diktoval tempo hry. Díky našemu dobrému pohybu jsme si vytvářeli šance. Bohužel, akorát jsme někdy volili špatné nebo opačné řešení v předfinální nebo finální fázi. Pak se nám podařilo dát branku a ta výhoda byla na naší straně. Mělo to být výhrou na naší straně, vstupovali jsme s výhodou do druhé půle a myslím si, že jsme si nějakým způsobem urazili toho pána boha nahoře. Není normální, abychom od 55. minuty do 65. minuty měli tři obrovské šance a jenom díky tomu, že jsme opět opačně řešili finální fázi, tak jsme tu druhou potřebnou branku nevstřelili. Co mě strašně namíchlo, tak hlavně přístup hráčů. My jsme vlastně během tří minut ztratili vyhrané utkání, že jsme dostali tři slepené branky. To mě mrzí a proto se mi to špatně hodnotí. “ Uvedl domácí trenér Jaroslav Havrda.

Foto: Fotogalerie Jacklin

Branky: Janecký – 2x Opina, Vaňous

Rozhodčí: Trska – Cichra, Opočenský

ŽK: Čapek (KOL)

Diváci: 150

FK Kolín: Karban – Živný, Čapek (75‘ Šindelář), Němeček, Veselý, Janecký, Seifert (75‘ Puk M.), Puk O., Nešpor (K) , Jindřich, Vácha (78‘ Mlynka)

Ústí nad Orlicí: Krátký – Coufal, Vaňous (K) (87‘ Pavlásek), Souček, Nágl, Opina (83‘ Krátký), Kukla (78‘ Pinkava), Langer, Chleboun, Skalický, Falta

Diskuze k článku