Vítězný start Divize

Foto: Tomáš Šulc

Tomáš Šulc | 14.08.2017 | přečteno 723x

Kolín si v úvodním zápase Divize poradil s těžkým Dvorem Králové 2:1 a připisuje si první vítězství v novém ročníku soutěže.

Zhruba v 10. minutě kopali domácí velmi nebezpečnou standartku nedaleko velkého vápna. Bravurním zákrokem se blýskl nováček v naší svatyni Vít Blahovec, který konečky prstů vytáhl balon na břevno a vzápětí si poradil i s dorážkou. Kolín se dostal do skvělého brejku a na konci celé akce byl Dominik Veselý, který otevřel skóre a stal se tak prvním střelcem Kolína v novém ročníku Divize. Kolínští skórovali do konce poločasu ještě jednou - krásně rozjetou akci korunovala střela Petra Němečka a skóre bylo 0:2.

Hned v úvodu druhé půle se ke slovu dostali převážně domácí a už v 50. minutě snížili na 1:2.

"Utkání se mi hodnotí dobře, protože jsme ho zvládni za 3 body. Pro zúčastněné diváky i naše fanoušky to byl hodně hektický závěr. Domácí na nás vlítli a bylo jich plné hřiště. Po těch asi 10 minutách jsme byli my, kdo začali být silnější na míči. Nutno přiznat, že jsme tam přežili jednu velkou šanci ze standartní situace, kdy domácí trefili břevno. Pak se nám povedla jedna z brejkových situací, kterou jsme krásně vyřešili a dali jsme krásný gól. To si myslím, že nám dalo vítr do plachet. Ta kvalita byla na naší straně, následně jsme to korunovali i druhým gólem, kdy jsme skvěle vyřešili jednu z dalších šancí a vedli jsme 0:2. Co se týká druhé půle, hráče jsem navedl k tomu, abychom nedali soupeři, jak se říká lidově "čuchout". Díky tomu jsme asi zbytečně neuposlechli, protože jsme dostali laciný gól na 1:2. Domácí nás zatlačili a musím říct, že bylo hodně hektických 15 minut. Zase musím kluky pochválit, hlavně i střídající hráče, kteří nám nějakým způsobem pomohli ke konci utkání a co se týká hráčů, zvládli jsme to. Posledních 15 minut už nebylo tak hektických. Velkou odměnou jsou 3 body a řeknu na rovinu, Dvůr Králové má hodně kvalitní mančaft a myslím si, že málokdo odsud bude vozit body. Jsme strašně šťastní a jen tak dál do dalších zápasů. Je důležité, abychom ty 3 body potvrdili i doma s Pardubicemi." Uvedl trenér Jaroslav Havrda bezprostředně po vítězství ve Dvoře Králové.

Branky: Macháček - Veselý, Němeček

Rozhodčí: Raplík - Brychta, Svoboda

ŽK: Tomeš, Janouch, Rejl - Puk O., Mlynka

Diváci: 320

TJ Dvůr Králové: Vaníček - Ujec (76' Picha), Hruška (K), Vitebský (46' Podolník), Karal, Křížek (70' Dvořák), Macháček, Vaníček, Poděbradský, Tomeš (64' Rejl), Tauchman (56' Janouch)

FK Kolín: Blahovec - Živný, Čapek (73' Mlynka), Němeček (92' Šindelář), Veselý (59' Jindřich), Janecký, Seifert, Vácha (73' Puk M.), Nešpor (K), Šourek, Puk O.

Diskuze k článku