Kolín porazil Admiru na penalty

Foto: Tomáš Šulc

Tomáš Šulc | 28.08.2017 | přečteno 1271x

Kolín ve třetím divizním kole narazil na nováčka v naší C-skupině. Pražská Admira doposud působila ve skupině A a v uplynulém ročníku skončila na 3. místě. Kolín bere z půdy ambiciózního celku po výhře na penalty 2 body.

V prvním poločase diváci v pražských Kobylisích branku neviděli i přes to, že šance na vstřelení branky byly. Ve 35. minutě se dostal k ostré střele jeden z domácích, naštěstí pro Kolín si s ní brankář Blahovec výborně poradil. I kolínští se dostali do několika nadějných šancí, ale balon se do sítě nedostal.

Kolín byl tím týmem, který udával tempo hry a Pražany do ničeho většího nepustil. Přeci jen se domácí radovali jako první. Zmatek před naší brankou po rohovém kopu kolínští nezvládli dobře a domácí Mošna dotlačil míč do Blahovcovi svatyně. Kolín nenechal na odpověď dlouho čekat, už o 2 minuty později se v závaru ve vápně Admiry dostal k míči Petr Jindřich a srovnal na 1:1. Nerozhodné skóre zůstalo až do konce základní hrací doby a o zisku druhého, bonusového bodu musely rozhodnout penalty. V nich kolínští nezaváhali, naopak Vítek Blahovec zneškodnil hned dva pokusy domácích.

„Samozřejmě, dneska strašně těžké utkání. Myslím, že jsme se na to náležitě připravili. Co se týká první půle, byla vyčkávaná asi ze dvou stran. My jsme nechtěli udělat chybu, přesto si myslím, že jsme byli my, kdo udával tempo v tom zápasu. Odehráli jsme slušných 25 minut, pak jsme udělali některé chyby v obrané fázi a zbytečnými standartkami jsme se dostávali pod umělý tlak, ale domácí si vlastně kromě jedné střely nic nevytvořili. My naopak, měli jsme tam několik šancí. Kdybychom lépe realizovali finální nebo předfinální fázi, tak jsme mohli odcházet určitě spokojenější do druhé půle. Co se týká druhé půle, tam jsme měli jednu obrovskou šanci. Myslím si, že se to tempo utkání mohlo odehrávat úplně jiným směrem. Bohužel v situaci dva na jednoho neproměnil obrovskou šanci Petr Jindřich a vlastně z následné standartky jsme si dali vlastní gól. Musím kluky pochválit, že jsme nesložili zbraně a rychlá odpověď z naší strany byla taková, že jsme rychle reagovali vyrovnávacím gólem. Pak škoda, protože jsme si vytvořili dvě obrovský příležitosti. Za druhou půli jsme si určitě zasloužili vyhrát, protože jsme byli my, kdo byl lepší. Nakonec v té penaltové loterii, ten bod, který jsme ztratili s Pardubicemi jsme dneska získali. Já jsem za to strašně šťastný a tohohle utkání, že jsme ho zvládli si nesmírně vážím a cením. Admira je opravdu kvalitní soupeř.“ Uvedl trenér Jaroslav Havrda ihned po skončení utkání.

Branky: Mošna – Jindřich

Rozhodčí: Kříž – Pastyřík, Dobrý

ŽK: Šourek, Vácha

Diváci: 210

FK Admira Praha: Víšek – Herc, Fric, Paťha, Mošna, Michálek (65‘ Turák), Čácha (65‘ Šimek), Mikolanda, Pavlata (81‘ Martinic), Zahálka (K), Horák.

FK Kolín: Blahovec - Živný, Šourek, Nešpor (K), Seifert (85‘ Puk O.) - Čapek, Němeček, Veselý (77‘ Mlynka) - Vácha, Jindřich (83‘ Novák), Janecký

Diskuze k článku