Z Chrastavy s plným počtem bodů

Foto: Tomáš Šulc

Tomáš Šulc | 10.09.2017 | přečteno 960x

Kolín zajížděl do Chrastavy s cílem prolomit remízovou sérii. To se hráčům také povedlo. Porazili chrastavský Spartak těsně 2:3.

Na hřišti od začátku utkání kralovali kolínští, kteří hráče domácího Spartaku do ničeho většího nepustili. Poprvé se síť domácích rozvlnila ve 28. minutě, kdy na konci pěkné akce stál Josef Janecký. Rozdíl ve skóre se mohl navýšit o pár minut později. Kolín se dostal k několika střelám na chrastavskou svatyni, jenže brankář Zoul podržel svůj tým několika perfektními zákroky. Na světelné tabuli tak po prvním poločase svítilo skóre 0:1.

Druhý poločas byl pokračováním toho prvního. V 58. minutě se dostal k míči před téměř prázdnou brankou Martin Puk a zvýšil na 0:2. V 64. minutě opět na konci kombinace Martin Puk a ani napodruhé nezaváhal. Poté přišla černější část zápasu. V 68. minutě poprvé udeřili domácí. Míč do branky Kolína poslal Radzinevičius. Netrvalo dlouho a domácí se znovu radovali. Hlavní sudí Kvapček odpískal po zákroku Šourka pokutový kop. K jeho zahrání se postavil exligový Jiří Štajner, který i tak trochu se štěstím uklidil míč do branky. Z téměř vyhraného utkání se stalo velké drama, nakonec se šťastným koncem. Mohlo tomu být ale jinak – v 84. minutě chrastavští nastřelili tyčku!

“Mě možná na tom dneska těší to, že jsme to utkání zvládli za 3 body. Je to zase opětovný venkovní vítězství. Co víc k tomu dodat. Myslím si, že jsme byli to mužstvo, které bylo po 60 minut lepší. Bohužel, díky tomu, že jsme vlastně dvěma nebo třema lacinýma ztrátama domácí dostali do utkání a díky tomu jsme dostali vítr do plachet. Měli jsme obrovské problémy. Pak už to bylo vabank a domácí ještě v hektickém závěru nastřelili tyčku. Jsem spíš zklamanej a naštvanej zároveň, protože vlastně kvůli našemu špatnému přístupu jsme soupeři darovali dva góly a domácí pak měli ještě jednu tutovou šanci a možná že kdyby ji proměnili, tak bychom tady spokojení nebyli. Takovou kaňkou tedy určitě posledních 20 minut. “ Uvedl trenér Jaroslav Havrda.

Fotogalerie

Branky: Radzinevičius, Štajner (PK) – Janecký, 2x Puk M.

Rozhodčí: Kvaček – Raplík, Hanousek

ŽK: Kouba, Suk – Šourek

Diváci: 220

Spartak Chrastava: Zoul – Rozmajzl M., Henzl, Kouba, Štajner (K), Suk, Beneš, Radzinevičius, Rozmajzl P., Wolf D., Culek

FK Kolín: Blahovec – Živný, Šourek, Nešpor (K), Seifert, Čapek, Němeček, Janecký (87‘ Puk O.), Šindelář (69‘ Veselý), Vácha (80‘ Jindřich), Puk M (69‘ Mlynka).

Diskuze k článku