Z Turnova bereme všechny 3 body

Foto: fk-kolin.cz

Tomáš Šulc | 25.09.2017 | přečteno 769x

Kolínští prohráli domácí utkání se Živanicemi 1:2 a bodovou ztrátu chtěli dohnat v Turnově, kde se Kolínu po několik let nedařilo. Nejvíce se bral vždy maximálně bod. Sérii neúspěchu na hřišti Turnova letošní tým zlikvidoval. Po vítězství 2:3 si připisujeme důležité 3 body.

Zpočátku vše vypadalo úplně jinak. Domácí se dostali do velmi rychlého vedení 1:0. V 6. minutě zahrávali rohový kop a k míči se hlavou dostal jako první Matěj Horák, který následně překonal Vítka Blahovce. Vyhovující skóre pro Turnov vydrželo až do samotného závěru první půle. Ve 44. minutě srovnal Josef Janecký. To nebylo v prvním poločase od modrobílých vše! O minutu později strh vedení na stranu Kolína Petr Němeček.

Do druhé půle vstupovali kolínští s jednogólovým náskokem. Turnov ale zbraně nesložil. V 63. minutě přišla standartní situace z levé strany. Centrovaný míč našel ve vápně Kolína nejrychleji Jiří Šimek a opět srovnal stav utkání. Střelecká listina se uzavřela v 88. minutě. Brejk jako z učebnice – dlouhý míč do vápna od Veselého na Janeckého, který přihrál před zcela prázdnou branku Petru Šourkovi a kolínští mohli slavit.

„Panuje Velká spokojenost po vítězném utkání, už jen z toho důvodu, do jaké situace jsme se dostali po nezvládnutém domácím utkání s Živanicemi. Vyhráli jsme zcela zaslouženě, protože jsme to byli my, kdo celé utkání diktoval tempo hry, a především že hráči ukázali charakter po nepříznivém stavu v první půli a naopak, kdy jsme dostali gól na 2:2, oceňuji, že jsme hráli na vítězství do 90. minuty a odměnou nám bylo vítězství za 3 body. Samozřejmě i my jsme byli ti, co v utkání, ale to si rozebereme s klidnou hlavou v týdnu.“ Uvedl trenér Jaroslav Havrda.

Branky: Horák, Šimek – Janecký, Němeček, Šourek

Rozhočí: Šimeček – Kyncl, Trojan

ŽK: Šourek, Jindřich (KOL)

Diváci: 160

FK Turnov: Hyka – Tvrdý, Šimek, Beníšek, Houžvička (76‘ Benek), Papoušek, Cigánek, Horák, Novotný (K), Havel (58‘ Dlouhý)

FK Kolín: Blahovec – Živný, Čapek, Němeček, Janecký, Šindelář (46‘ Veselý), Seifert, Puk M. (76‘ Mlynka), Nešpor (K), Šourek, Vácha (83‘ Jindřich)

Diskuze k článku