U8: Turnaj v Kochánkách

Foto: Zuzana Syřínková

Tomáš Šulc | 02.10.2017 | přečteno 169x

28.9. Kochánky / Top turnaj mužstev U8

Výsledky ve skupině A: - FC Hradec Králové 4:2, góly 1 x Maty K., 1 x Maty H., 1 x Míša K., 1 x Denis D. - 1. FK Příbram 2:4 , góly 1 x Míša K., 1 x Radim S. - FC Slovan Liberec 4:3 , góly 1 x Maty K., 2 x Maty H., 1 x Jirka Z. - AC Sparta Praha 1:4, gól Maty H.

Ve skupině A jsme obsadili 3 místo, což znamená, že jsme hráli zápasy o 9 - 12 místo: - TJ Tatran Sedlčany 6:2, góly 1 x Maty K., 1 x Maty H., 2 x Míša K., 1 x Máca, 1 x Domča H. - FC Slovan Liberec 2 - 2:2, góly 2 x Míša K. - TJ Lokomotiva Česká Lípa 6:0, góly 1 x Maty K., 3 x Maty H., 1 x Míša K., 1 x Jirka Z.

Skončilo se na krásném 9.místě!!!

Nominace: Luky Macek, Maty Hampl, Jirka Zahrádka, Honza Hrdlička, Domča Hovorka, Míša Král, Maty Kuta, Denis Dobiáš, Radim Sixta, Kuba Večeřa

Velmi úspěšný turnaj má za sebou tým kolínských U8, který se konal v Kochánkách u Benátek nad Jizerou.

Nejprve je třeba pochválit organizaci, poprvé jsme s klukama zavítali na turnaj takového rozsahu, o to víc je třeba uznat, že turnaj byl povedený přes zázemí, rozhodčí, organizační tým i výběr mužstev.

Lze říct, že jsme se již ve skupině utkali s tím nejlepším, co na českých trávnících můžeme potkat. Dvacet týmů z toho patnáct skutečně zvučných mužstev a los do nesmírně těžké skupiny, kterou šlo nazvat skupinou smrti.

To vše naznačovalo, že na celkové umístění se nesmíme zaměřovat a hru si užít a těšit se z každého soupeře.

Hned v prvním měření sil, se nám podařilo přejet Hradec Králové, zcela zaslouženě jsme utkání dovedli do vítězného konce a herně svého soupeře předčili.

Na druhé utkání proti Příbrami jsme nachystali jednu změnu, našeho obvyklého libera, Radima Sixtu (nehrajeme s gólmanem přikovaným na čáře ale gólman je pátým hráčem v poli, na pozici „posledního“) jsme prostřídali za Denise Dobiáše, který si tuto roli vyzkoušel v tréninku. Výsledkem bylo, že jsme měli na hřišti velmi ofenzivní sestavu a mačkali jsme příbramské kluky, co to šlo. To bohužel mělo za následek i obrovská okna v obraně, kdy jsme prakticky hráli bez obránců a soupeř nás brejkově přehrál. Opět krásný zápas, tentokrát bez vítězné tečky.

Třetí utkání s Libercem jsme se vrátili do stabilního a vyzkoušeného rozestavení a opět se nám po těsném průběhu podařilo zvítězit. Utkání bylo tentokrát velmi vyrovnané a my v koncovce šťastnější.

Posledním skupinovým soupeřem byla pražská Sparta, tedy jedno z pražských S, proti kterému, na rozdíl od Slávie, máme zatím pouze negativní bilanci a nedaří se nám zvítězit. Do utkání jsme vlétli jako uragán a po nejhezčí akci na turnaji, si Maty Hampl pohádkově pohrál s gólmanem Sparty a poslal nás do vedení. Sparta, kde jako „černá ruka“ řádil Santiago Mavuba, musela začít hrát na nejvyšší obrátky a podařilo se jí vyrovnat. Za nerozhodného stavu bohužel došlo k nepříjemnému zranění, které nám do konce turnaje vyřadilo ze hry Radima, tedy hráče na nejcitlivějším postu a my se s tím nedokázali vyrovnat. Kluci to nezabalili, Sparta pak ovšem byla lepší a dokázala nás přehrát.

Ve skupině tak z toho bylo nečekané třetí místo a jelikož se turnaj hrál na skupiny po pěti účastnících, kdy vítězové hrají o první až čtvrté, druzí ve skupinách o páté až osmé atd., čekala nás skupina o 9. až 12. Místo.

Klukům se podařilo tentokrát Radima zastoupit a dvě výhry a remíza znamenala, že jsme skončili na krásném devátém místě.

Nejužitečnějším hráčem byl za zvolen Jirka Zahrádka, který svůj čas na hřišti vždy bojoval dle představ nás trenérů. Spokojený jsem však byl s každým, kdo ten den oblékl kolínský dres.

Michal Pluhař - trenér kategorie U8

Diskuze k článku