Veselý režíroval výhru Kolína

Foto: Tomáš Šulc

Tomáš Šulc | 08.10.2017 | přečteno 643x

Domácím se povedlo otočit vývoj zápasu ke svému prospěchu, přesto kolínští odjeli z Jablonce šťastnější. Kolín porazil jabloneckou Jiskru 3:5.

Jako první se vedení ujal Kolín, když po pěkné akci proběhl přes domácí obranu Tomáš Mlynka a neomylně poslal balon za záda gólmana Masaříka. Následné šanci před jabloneckou brankou kolínští nevyužili a přišel trest – ve 32. minutě se k zakončení dostal Krejčík a srovnal utkání na 1:1.

Z počátku druhé půle nastala pro Kolín studená sprška. Krejčík s Čížkem vstřelili dvě rychlé branky po sobě a Kolín prohrával už 3:1. Parádní obrat se děl od 58. minuty, kdy snížil na 3:2 Dominik Veselý. Srovnání na 3:3 přišlo v 72. minutě z kopačky Josefa Janeckého. Skóre na naši stranu strhl krásnou střelou z dálky v 85. minutě druhou brankou v utkání Dominik Veselý. Definitivní výhru Kolína pečetil v nastaveném čase Petr Jindřich.

„Zase těžké utkání. Já si myslím, že i vzhledem k tomu průběhu jsme vyhráli zcela zaslouženě. Byli jsme to my, kdo udával tempo hry. Přežili jsme první šanci, pak jsme vstřelili gól po hezké akci a byly tam další dvě příležitosti, abychom nějakým způsobem to utkání dostali do dvoubrankového vedení. Bohužel se tak nestalo a z ojedinělé šance jsme dostali gól na 1:1. Ve druhé půli. Na hráče jsem strašně naštvaný, protože ze dvou, ani nemůžu říct šancí, jsme dvakrát darovali soupeři vedení a díky tomu se dostali do vedení 3:1. Pak už musím ocenit charakter svého mužstva, protože otočit průběh zápasu z 3:1 na 3:5, to chce fakt velké uznání. To zaujetí. My jsme dali na 3:2 a řekl bych, že to byl asi hlavní impuls tomu, že se domácí položili. Dále z toho korunovali další dvě branky. Otočili jsme na 3:4 a pátý gól, to už bylo z rychlého brejku. Velká spokojenost a doufám, že to potvrdíme doma proti Vysokému Mýtu.“ Uvedl trenér Jaroslav Havrda.

Branky: 32‘ a 52‘ Krejčík, Čížek – Mlynka, 58‘ a 85‘ Veselý, Janecký, Jindřich

Rozhodčí: Fojtík – Kvaček, Braun

ŽK: Jindřich (KOL)

Diváci: 118

Jiskra-Mšeno Jablonec n./N: Masařík – Váňa (K), Rozkovec, Krejčík, Čížek, Pelta, Just, Helm, Žemba, Štemberk, Houser

FK Kolín: Kadlec – Živný, Mlynka, Čapek, Němeček, Veselý, Janecký, Seifert, Nešpor (K), Šourek, Vácha

Diskuze k článku