Hodnocení kategorie U8 trenérem Pluhařem

Foto: Jan Kobzáň

Tomáš Šulc | 10.10.2017 | přečteno 329x

Čerpáme z kvalitního marketingu náborů Honyho a perfektní, nenápadné práce fotbalové školičky a trenéra Tomáše Trnky!!!

"Další článek z mistrovských utkání vkládám s poměrně velkou časovou prodlevou. Jedním z důvodů je, že naše U8 má v soutěži dva týmy C a D, které nemáme úplně striktně rozdělené podle výkonnosti ale také podle schopnosti obstát proti starším soupeřům. V MU se totiž zpravidla potkáváme se soupeři o rok starších chlapců, fyzicky výrazně převyšující naše kluky.

Je pro mě velmi důležité, aby se „křehcí hráči“ nemohli schovat za své odolnější spoluhráče, zkrátka, zatím zde platí, že fyzično poráží fotbalovou dovednost.

No a jak si tedy vedou naši borci?

Ještě jednou se musím časovým střihem vrátit do nedávné minulosti. Před šesti lety se kluci, kteří přišli na nábor, začali okamžitě utkávat se soupeři starších chlapců, bez jakýchkoliv pohybových a herních průprav. Bez znalosti prostředí, autorit, herní kázně a v nedostatečném počtu, odsouzeni k nejtvrdšímu poznání fotbalu, s výsledky bez vstřelené branky a kolem třech desítek branek v naší síti.

Moji kluci to mají jinak, mají za sebou rok fotbalové školičky, činnosti, která si zaslouží obrovské uznání. Dále společný rok v kategorii U7, kdy se nehraje žádná soutěž a kluci se utkávají na řadě turnajů proti vrstevníkům.

Tedy dva roky, dva roky zisku fotbalových dovedností, tréninků kliček a prvního doteku s míčem, individuálního vedení a schopnosti učit se.

V současnosti náš tým „C“ je černým koněm soutěže, dokáže porazit kohokoliv a taky to činí. Tým „D“ setřásá postupně respekt z většího soupeře a jeho výsledky jsou stále lepší a lepší, i on již oslavil své vítězství a bylo to velké!!!

Co je však nejvíc, parta „D“ v každém utkání sice herně nepřevyšuje soupeře, jejich individuální schopnosti jsou však na daleko vyšší úrovni než u našich soupeřů, inkasovaným brankám navzdory, jejich odolnost vyloženě roste před očima! Uvedl trenér kategorie U8 Michal Pluhař.

Tým „C“

Viktoria Radim A - FK Kolín C 5:23

FK Kolín C - AFK Pečky A 10:6

FK Kolín C - FŠ VELKÝ OSEK 10:12

SK Český Brod B - FK Kolín C 9:14

FK Kolín C - SK Český Brod A 21:9

Tým „D“

FK Kolín D - AFK Pečky A 16:11

FŠ VELKÝ OSEK - FK Kolín D 17:9

FK Kolín D - SK Český Brod B 7:11

SK Český Brod A - FK Kolín D 16:5

Diskuze k článku