Starší dorost padl s Duklou na penalty

Foto: Jan Kobzáň

Tomáš Šulc | 12.10.2017 | přečteno 141x

SD: FK Kolín – FK Dukla Praha B 2:2 (1:0) 4:5 po pen.

“Dnešní utkání se neslo ve znamení souboje dvou týmů bojující o první místo, kdy Dukla byla o dva body před námi a v případě vítězství bychom ji na čele tabulky vystřídali. První poločas jsme začali výborně, když po rohu Standy Rosendorfa nás dostal hlavičkou do vedení Lukáš Vacka 1:0. Poté jsme pokračovali ve výborném výkonu, kdy po výborném úniku Vojty Uhera dával před branku a soupeř jen tak tak odrážel, poté ve 14. minutě Lukáš Vacka dlouho zpracovával pas za obranu do vápna a jeho následnou přihrávku na Matěje Nováka soupeř blokuje. Soupeř mezitím hrozil po našich standartních situacích rychlými protiútoky, které jsme včasnými návraty eliminovali. Ve 26. minutě jsme zahrozili opět my, kdy po rohu Standy Rosendorfa hlavičku Ondry Salvy výborným zákrokem zlikvidoval brankář hostí. Závěr poločasu patřil Dukle, kdy se po našem uklouznutí ocitl sám ve vápně před Lubošem Karbanem, který jeho střelu výborným zákrokem reflexivně vyrazil na roh, a tak jsme šli do kabin s vedením 1:0.

Druhý poločas začali lépe hosté, ale naštěstí střelu po uvolnění soupeře ve vápně vyrazil Luboš Karban na tyč. Poté opět zahrozil soupeř, kdy opět Luboš Karban vyrazil jeho střelu a před dobíhajícími hráči Dukly jsme nebezpečí odvrátili. Ale ani my jsme nezůstali pozadu a to v 50 minutě, kdy po centru Miloslava Plandora, Matěj Novák prodloužil a brankář hostí vyráží volej Standy Rosendorfa a hned v 57. minutě přihrává Matěj Novák Standovi Rosendorfovi do vápna, ale ten netrefuje branku a dává po zemi vedle. Soupeř se snažil dobrou kombinací o vyrovnání a my hrozili rychlými protiútoky a to se mu povedlo v 71. minutě, kdy po přetaženém centru do našeho vápna soupeř na zadní tyči pohodlně vyrovnal na 1:1. Nás to naštěstí neodradilo a to nejprve v 72. minutě Standa Rosendorf z dobré příležitosti přestřelil branku, ale v 82. minutě po přihrávce Matěje Nováka své sólo z poloviny hřiště proměnil zkušeně Dan Záhora a strhl vedení opět na naší stranu 2:1. Bohužel soupeř se nevzdal a v 89 minutě propadlí míč v našem vápně, který jsme minuli a toho soupeř využil a křižnou střelou vyrovnal na konečných 2:2. Poté jsme prohráli na penalty 4:5 a z velice pěkného utkání jsme brali pouze bod.“ Uvedl as. trenéra Petr Káninský.

Branky: 1:0 Vacka, Záhora

Naše sestava: Karban – Novák O.(67´Vlášek), Salva, Exner (K), Vacka – Záhora, Vyhnánek - Uher, Rosendorf (80´ Žemba), Plandor – Novák M. (85´ Koděra)

Diskuze k článku