Kolín zvítězil nad Trutnovem 1:2

Foto: Jiří Petr

Tomáš Šulc | 22.10.2017 | přečteno 1060x

V sobotu vyjelo naše mužstvo na další venkovní utkání. V rámci 11. kola divize skupiny C hostoval náš tým na hřišti Trutnova. Kolínští po velmi těžkém průběhu zápasu nakonec vybojovali na trutnovské umělé trávě všechny 3 body, když soupeře porazili 1:2.

Výhra našeho mužstva se nerodila vůbec lehce. Jako první se už ve 20. minutě prosadili domácí. Hlavní sudí si povšiml údajné ruky v našem pokutovém území a odpískal penaltu, kterou těsně proměnil Kejzlar. Kolínským hráčům se ale povedlo ještě do konce prvního poločasu vyrovnat na 1:1. Z brejkové akce přišlo krásné přenesení hry na druhou stranu, kde se ocitl před brankářem Šťastným zcela osamocený Josef Janecký. Ten z tutové příležitosti nezaváhal. Brankou před koncem poločasu si kolínští výrazně posílili sebevědomí a hnali se kupředu.

Druhý poločas výrazněji svědčil v prospěch Kolína. Hráči se prodírali hlouběji do poloviny hřiště Trutnova. Odměnou za vynaložené síly ve druhém poločase byla vítězná branka, o kterou se postaral střídající hráč. V 71. minutě nahradil Milana Váchu Martin Puk, který rozhodl o tom, že to bude Kolín, kdo vytěží z utkání plný počet bodů. Rozhodující okamžik přišel v 88. minutě - rohového kopu se ujal Lukáš Šindelář a poslal míč přímo na hlavu právě Martina Puka, který uklidil míč pěkně pod břevno.

"Po těžkém zápase nakonec výhra v Trutnově 1:2..."

"Určitě, bylo to potřeba, protože jsme nezvládli domácí utkání s Vysokým Mýtem a ty 3 body jsme tady dneska potřebovali vydolovat. Samozřejmě, nerodilo se to lehce. Pro mne to je opravdu otázka mimo chápání, protože není normální, abychom nezvládli domácí utkání a vzápětí v dalším, venkovním utkání dali gól téměř v poslední minutě. Já musím hlavně kluky pochválit za přístup, obzvláště tedy ve druhém poločase, kdy jsme si nějaký věci řekli. Dneska zaslouží za druhou půli úplné absolutorium. Jsme strašně šťastní, že jsme to utkání zvládli. Nutno říct, že Trutnov byl určitě kvalitní protivník a svou kvalitou přispěl k utkání. O to jsou to ty 3 body cennější." Uvedl trenér Jaroslav Havrda bezprostředně po skončení zápasu.

FOTO: Foto: Jiří Petr - Galerie

Branky: Kejzlar (pk) - Janecký, Puk M.

Rozhodčí: Rais - Hanousek, Ježek

ŽK: Seifert, Vácha, Šourek (KOL)

Diváci: 120

MFK Trutnov: Šťastný - Macek (75' Čech), Kejzlar, Turner, Makovský, Tobiaš, Marks (K), Zezula, Holubec (62' Kamitz), Mařas, Matějka

FK Kolín: Blahovec - Živný, Mlynka, Němeček (84' Šindelář), Veselý (75' Čapek), Janecký, Seifert (90' Jindřich), Vácha (71' Puk M.), Nešpor (K), Šourek, Puk O.

Diskuze k článku