Kolín porazil Letohrad s čistým kontem

Tomáš Šulc | 30.10.2017 | přečteno 223x

Kolín v neděli přivítal na svém hřišti poslední celek divizní tabulky pro skupinu C. Pro vzájemný souboj s Letohradem byl Kolín jednoznačným favoritem. Svou úlohu kolínští ve 12. kole splnili a soupeře z Letohradu porazili jasně 3:0.

Ještě několik málo minut před samotným výkopem nebylo zřejmé, zda vůbec k rozehrání dojde. Špatné povětrnostní podmínky se ale umoudřily a dovolily tak rozehrávku 12. divizního kola. Od prvních minut to byli kolínští, kdo diktoval tempo hry. Tvořili si výhodné pozice, a to se zákonitě muselo projevit na skóre utkání. Už v 16. minutě se jako první zapsal na listinu střelců Dominik Veselý. Na další branku nemuseli diváci čekat příliš dlouho, ve 20. minutě na 2:0 zvýšil Josef Janecký. Samozřejmě i hosté se dostali do pokutového území Kolína. S jejich pokusy si však poradila buďto obrana nebo v tento zápas stoprocentní Vítek Blahovec.

Druhý poločas už byl jen pouhou formalitou. Na obrazu utkání se téměř nic nezměnilo. Definitivní porážku ztvrdil v 66. minutě Lukáš Šindelář, který se trefil po zhruba třech minutách na hřišti. Kolín se díky této výhře dostal na 2. místo (utkání Zbuzany – Vysoké Mýto přerušeno) a na první Živanice ztrácí 9 bodů.