Kolín porazil Letohrad s čistým kontem

Foto: Jan Kobzáň

Tomáš Šulc | 30.10.2017 | přečteno 1220x

Kolín v neděli přivítal na svém hřišti poslední celek divizní tabulky pro skupinu C. Pro vzájemný souboj s Letohradem byl Kolín jednoznačným favoritem. Svou úlohu kolínští ve 12. kole splnili a soupeře z Letohradu porazili jasně 3:0.

Ještě několik málo minut před samotným výkopem nebylo zřejmé, zda vůbec k rozehrání dojde. Špatné povětrnostní podmínky se ale umoudřily a dovolily tak rozehrávku 12. divizního kola. Od prvních minut to byli kolínští, kdo diktoval tempo hry. Tvořili si výhodné pozice, a to se zákonitě muselo projevit na skóre utkání. Už v 16. minutě se jako první zapsal na listinu střelců Dominik Veselý. Na další branku nemuseli diváci čekat příliš dlouho, ve 20. minutě na 2:0 zvýšil Josef Janecký. Samozřejmě i hosté se dostali do pokutového území Kolína. S jejich pokusy si však poradila buďto obrana nebo v tento zápas stoprocentní Vítek Blahovec.

Druhý poločas už byl jen pouhou formalitou. Na obrazu utkání se téměř nic nezměnilo. Definitivní porážku ztvrdil v 66. minutě Lukáš Šindelář, který se trefil po zhruba třech minutách na hřišti. Kolín se díky této výhře dostal na 2. místo (utkání Zbuzany – Vysoké Mýto přerušeno) a na první Živanice ztrácí 9 bodů.

Rozhovor s trenérem Jaroslavem Havrdou

Foto: Fotogalerie Jacklin

Branky: Veselý, Janecký, Šindelář

Rozhodčí: Tesař – Matyš, Matoušek

ŽK: Štěpán (LET)

Diváci: 50

FK Kolín: Blahovec – Živný, Mlynka (71‘ Puk M.), Němeček (73‘ Záhora), Veselý (51‘ Čapek), Janecký, Seifert (63‘ Šindelář), Puk O., Nešpor (K) ,Šourek, Vácha (83‘ Novák).

FK Letohrad: Nakládal - Štěpán J. (K) , Kail, Macek, Štěpán P., Krystl, Černík (67‘ Čada), Tichý, Lorenc (35‘ Šponar), Kopecký, Kabourek (81‘ Preclík).

Diskuze k článku