Kolín v Brandýse ani neskóroval

Foto: Tomáš Šulc

Tomáš Šulc | 06.11.2017 | přečteno 506x

Kolín hostoval v sobotu od 10:15 na hřišti Brandýsa nad Labem. Hráči domácího Brandýsa i v tomto utkání potvrdili, že doma se jim daří. Kolín padl Na Spořilově 3:0.

Kolínští si z Brandýsa zcela jistě chtěli odvézt nějaký ten bod. Bohužel už od začátku utkání se to pro modrobílé nevyvíjelo podle představ. Domácí se dostali do vedení už v 8. minutě, když se trefil Folwarczny. I nadále byl Kolín v cestě do útočného pásma bezzubý. Do kabin se šlo za pro nás nepříznivého skóre 1:0.

Do druhého poločasu se šlo s několika změnami v sestavě. Jenže opět stejný scénář. Hned z kraje druhé části se domácím povedlo zvýšit svůj náskok navýšit už na 2:0. Skóre uzavřel na konečných 3:0 v 58. minutě Braborec. Mohlo být ale ještě hůř, v 71. minutě se na Vítka Blahovce řítil úplně osamocený útočník Brandýsa. Kolínský brankář ho za cenu faulu zastavil a obdržel žlutou kartu, z přímého kopu domácí branku ale neohrozili.

V tento den se zároveň narodila holčička Vivien našemu obránci Petru Šourkovi! Šury, přejeme hlavně spoustu zdraví!

„Dnes první venkovní prohra v Brandýse. Co nejvíce ovlivnilo vývoj toho utkání?“

„Řekl bych, že jsme po dobu minimálně dvaceti minut tahali za kratší konec. Domácí nás předčili v agresivitě a s dobrým vstupem do utkání. Tam se to utkání, neříkám vyloženě lámalo, ale dost ovlivnilo ten průběh, protože jsme se do domácích těžko dostávali. Ke konci prvního poločasu tam byly určité typy příležitostí, které jsme špatně řešili nebo jsme neproměnili. Do druhé půle jsme šli s tím, že bychom to utkání chtěli nějakým způsobem dostat na svoji stranu. Na to jsme nějakým způsobem reagovali vynucenými střídáními a bohužel. My jsme z prvních dvou střel na bránu dostali dvě branky a bylo de facto po zápase. Zápas se pak už jenom dohrával. Mě to mrzí, protože jsme se v týdnu připravovali na to, že nás nečeká jednoduchý tým, zejména tým, který je silný v domácím prostředí. Brandýs má houževnatý tým, vlastně dlouho pospolu, tady zažili několik postupů. Samozřejmě ta porážka někdy přijít musela, mrzí mě, že přišla zrovna v Brandýse, protože tady určitě bylo na to, aby se bodovalo. Mě jenom mrzí, že nás veřejnost i fanoušci ztvrzují do role, že jsme venkovní mužstvo. Určitě ne, my jdeme do každého zápasu s tím, že to chceme zvládnout za tři body. Dneska jsme neměli na to, nezasloužili jsme si ani bod, protože domácí vyhráli zaslouženě. Hlavně byli nebezpeční v pokutovém území, kde se dnešní fotbal rozhoduje.“ Uvedl trenér Jaroslav Havrda.

Branky: Folwarczny, Moravský, Braborec

Rozhodčí: Čechlovský – Kvaček, Drábek

ŽK: Bohdan, Kovařík – Blahovec

Diváci: 180

FK Brandýs n./L.: Janáček – Krajíček (83‘ Zamazal), Baloun, Bohdan, Reichert, Moravský, Kubeš, Braborec, Folwarczny (K)(75‘ Urban), Stross, Kovařík (86‘ Bojkovič)

FK Kolín: Blahovec – Živný, Mlynka (66‘ Puk M.), Němeček (36. Čapek), Janecký, Šindelář, Seifert, Puk O., Nešpor (K), Šourek (46‘ Veselý), Vácha (60‘ Jindřich)

Diskuze k článku