Vítězem derby se stala Čáslav

Foto: Jan Kobzáň

Tomáš Šulc | 21.11.2017 | přečteno 668x

V neděli se v rámci závěrečného podzimního kola utkal Kolín se svým tradičním soupeřem z Čáslavi. Letošním vítězem derby se tentokrát po výhře 2:1 stala domácí Čáslav.

Úvod utkání vypadal příznivěji pro čáslavské. První velkou šanci Čáslavi skvěle zachránil Tomáš Mlynka, který vyhlavičkoval míč z brankové čáry. První branka ale stejně padla do sítě Kolína. V 16. minutě se k centrovanému míči dostal jako první Jícha a otevřel skóre utkání. Odpověď na sebe nenechala dlouho čekat. Ve 21. minutě poslal Janecký do vápna krásný balon, který sedl přímo Milanu Váchovi na kopačku a téměř nedal větší šanci domácímu brankáři. Další rána přišla pro kolínský tým ve 44. minutě, kdy hlavní sudí Košan poslal Kolín do početního oslabení. Červenou kartu uviděl po údajně úmyslném nastřelení míče do ležícího soupeře Adam Čapek. Komentář v zápise: "Červená karta během zápasu, Hrubé nesportovní chování, V přerušené hře úmyslně nastřelil míč do faulovaného, ležícího domácího hráče. D.H. nezraněn pokračoval ve hře."

I v početní nevýhodě to Kolín nevzdával, jenže v mnoha příležitostech byl odmáván ofsajd, nebo příležitost zhatila špatná koncovka. Domácí gólman Kubát do své branky už pro balon v utkání nesahal. Na druhé straně tomu bylo bohužel jinak. V 87. minutě rozhodl o domácím triumfu v regionálním derby Jiří Petrů.

FOTO: Fotogalerie Jacklin

Branky: Jícha, Petrů - Vácha

Rozhodčí: Košan - Paták, Šlajs

ŽK: Dastych - Šindelář, Šourek

ČK:

44' Čapek (KOL)

Diváci: 180

FK Čáslav: Kubát - Kořínek, Vebr, Vančura (K), Kunášek, Jícha (91' Ronovský), Petrů, Špičák (90' Richard), Dastych (73' Strnad), Hannich, Skokan

FK Kolín: Blahovec - Živný, Mlynka, Čapek, Veselý (78' Puk M.), Janecký, Šindelář (74' Puk O.), Seifert (85' Jindřich), Vácha, Nešpor (K) (88' Záhora), Šourek

Diskuze k článku