St. dorost Admiru porazil, mladší padli na penalty

Foto: Jan Kobzáň

Tomáš Šulc | 30.11.2017 | přečteno 296x

FK Kolín U19 – FK Admira Praha B 2:0 (1:0)

Naše sestava: Karban – Vyhnánek, Exner ©, Salva, Vacka – Záhora, Novák O. (75´Vlášek) – Plandor , Rosendorf, Žemba (58´Uher) – Novák M. (89´Šindelář)

Branky: Rosendor, Salva

"V posledním zápase dorostenecké divize jsme se utkali na naší UMT s Admirou Praha B. Již od začátku soupeř vycházel z velice dobře organizované obrany a na naší menší umělé trávě to byl spíše boj než pohledný fotbal. A tak jsme se první šance dočkali až ve 23 minutě, kdy po výkopu Luboše Karbana Standa Rosendorf chytře prodloužil míč před brankářem hostí a dostal nás do vedení 1:0. Za zmínku stojí ještě břevno Matěje Nováka ze 34 minuty a střela Standy Rosendorfa pod břevno, kterou brankář hostí s námahou vyrazil, ale to bylo vše a tak skončil poločas 1:0. Druhý poločas byl stejný jako první, akorát si první příležitost vypracovali hosté když ze slibné příležitosti přestřelili branku a tak jsme to byli opět my, když v 66 minutě po rohu Standy Rosendorfa Ondra Salva hlavou zvýšil naše vedení na 2:0. Do konce zápasu již žádná branka nepadla, i když jsme měli nějaké příležitosti a tak jsme se probojovali k dalšímu vítězství, které znamenalo po zaváhání jednoho ze soupeřů z čela tabulky, že přezimujeme na prvním místě dorostenecké divize." Uvedl as. trenéra Petr Káninský."

FK Kolín U17 – FK Admira Praha B 3:3, 3:4 na pokutové kopy

Naše sestava: Bína – Nevečeřal, Jedlička, Nágl, Šín – Tichý, Šámal (48´Pelikán), Miškovský, Škorpil (69‘ Bláža) – Koděra, Sosvor

Branky: 3x Koděra

"V posledním zápase jsme na naší umělé trávě přivítali aktuálně třetí tým tabulky Admiru Praha B. Vstup do zápasu jsme měli výborný, když po přihrávce Ondry Nevečeřela za obranu se ocitl sám před brankářem David Koděra a zkušeně ho přehodil a dostal nás v 8 minutě do vedení 1:0. Již v 11 minutě po výkopu Daniela Bíny se dostal opět za obranu David Koděra a po kličce brankáři zvýšil na 2:0. Následující šanci si vytvořili hosté, ale v 15 minutě nedokázali využít naše nedorozumění naší obrany s brankářem a tak jsme hned z protiútoku mohli zvýšit vedení, kdy po rychlé akci po ose Martin Nágl, David Koděra zakončoval z bezprostřední blízkosti do brankáře Filip Tichý. V následujících minutách převzali iniciativu hosté a ve 29 minutě se dočkali, kdy po rozehraném rohovém kopu jsme nechali v našem vápně trestuhodně zcela volné hráče a pro ně nebyl problém hlavou snížit na 2:1. Hned o dvě minuty později jsme přežili opět po rohu velkou šanci soupeře, kdy byl soupeřův hráč zcela sám před naší brankou, ale naštěstí přestřelil a z následujícího protiútoku se ocitl David Koděra zcela sám před brankářem, ale trefil brankáře hostí a tak jsme šli do kabin s vedením 2:1. Do druhého poločasu vstoupili lépe hosté, když hned ve 42 minutě po přihrávce do našeho vápna střelou pod naším brankářem vyrovnali na 2:2. Nám se podařilo rychle odpovědět a to ve 44 minutě, kdy po výkopu Daniela Bíny, prodloužení hlavou Filipa Sosvora David Koděra po uvolnění ve vápně nás dostal opět do vedení 3:2. Bohužel potom nás soupeř zatlačil na naší polovině, ale my jsme odolávali a snažili se podnikat rychlé protiútoky, ale stav se neměnil až do 80 minuty, kdy soupeř kopal poslední roh zápasu a po centru na zadní tyč nehlídaný hráč hostí šťastně vyrovnal na 3:3. Zklamání ze ztraceného vítězství v poslední minutě nás ovlivnilo při střelbě pokutových kopů, které jsme prohráli 3:4 a tak bereme z tohoto zápasu pouze bod." Uvedl as. trenéra Petr Káninský.

Diskuze k článku