Druhý turnaj Kolínské kličky kategorie U8

Foto: Zuzana Syřínková

Tomáš Šulc | 11.12.2017 | přečteno 362x

„Kolínská klička má jistě našlápnuto k tomu, stát se oblíbeným turnajem a to nejen pro týmy z dojezdové vzdálenosti. V sobotní den byla v Kolíně i velká fotbalová kvalita.

Organizačně opět skvěle zvládnutý turnaj poznamenala pouze (a již znova) neúčast rozhodčího. Bohužel, přes domluvené, se ze zdravotních důvodů smluvený rozhodčí omluvil, a tak vnímám, že příště požádám OFS, zda nám s nominací rozhodčího nepomohou.

Hráčsky to byl však výborný turnaj, týmy FAPV Děčín, RMSK Cidliny, Kutné Hory, Českého Brodu, FK Pardubic a Nymburku doplnila dvě družstva našich 2010. Nutno podotknout, že tým Cidliny, Dečína a Pardubic, hlavně tedy jejich výkony, to bylo ozdobou turnaje.

My, jako domácí celek postavili každého kluka, který figuruje na soupisce a nikdo tak nebyl zbaven nominace. Nebylo našim cílem uhrát super výsledek ale všem dát rovnou příležitost. Taktéž došlo k mixu a kluky jsme nerozdělili dle toho, co už umí.

Za velkou pozornost stojí první turnajová účast Štěpána Vinkláta, malého sparťánka, který, jak pevně doufám u nás zakotví. Štěpánovi nebylo moc dobře, přesto bez přípravy s klukama zapadl do hry a předvedl svou dravost a rychlost. On bude obrovským oživením a kvalitativně zase popostrčí ostatní kluky.

Přesto, že došlo v našem týmu ke kvalitativnímu mixu, vedla si naše družstva více než statně. Družstvo modrých více zkoušelo a točilo hráče na postu brankáře, v našem podání spíše libera a pro někoho, respektive pro všechny to byla zase nová zkušenost, což mělo za následek branky v naší síti. Na druhou stranu, žádné utkání a to ani s Pardubicemi, kde by se zdálo, že hra byla pouze na jednu branku, se nevyvíjelo v náš herní neprospěch, tady zkrátka soupeř během dvou minut třikrát skóroval do téměř prázdné branky, jak se náš tým hnal za vstřelenou brankou. V pomyslné tabulce by z toho byl šestý flek, hra však byla perfektní a kluky žádná tabulka nestresovala.

Bílé družstvo naopak mělo vzadu svého Neuera, Radima Sixtu, který tento post hraje velice často a má pro něj vyloženě vlohy. Udivil po odkopu protihráče, kdy míč putoval do opuštěné klece a Radim ho z půlky dosprintoval, na brankové čáře tygřím skokem chytil, obratně stočil tělo, které skončilo v síti ale natažené paže i s míčem držel pevně na čáře. To byl moment, kdy to v hale zašumělo, slyšel jsem i slova jako blázen a ďábel. Vedl si skvěle celý turnaj a protože se odlišoval od ostatních gólmanů svou hrou, byl po zásluze vyhlášen nejlepším gólmanem turnaje. V jeho případě by však šlo změnit nápis na ceně, více by se hodilo označení libero.

Bílému družstvu se dařilo přeci jen více a celkově by skončilo na úžasném druhém místě! Na to, že šlo skutečně o výkonnostní mix, jsem na kluky hodně hrdý, bylo to skvělé představení.

Nej střelce dodal tým Pardubic a před jejich snajprem klobouček dolů. U nejlepšího hráče bylo dlouho velké dilema. Z kolínských hráčů odvedl skvělou práci a nechal nás koketovat s myšlenkou nej hráče Maty Kuta. Tahle naše „klidná síla“, kdy se vypráví legenda, že kdo zahlídne emoci v Matyho obličeji bude mít šťastný a bohatý život, hrál profesorsky spolehlivě. Výborný hráč s desítkou na zádech přijel z Děčína a první polovinu turnaje byl téměř jasnou volbou, nakonec nás ale uchvátil a to již podruhé cidlinský Pěnkava. Tenhle kluk je hvězdička ročníku 2010, hala mu tak nesedí, bylo však vidět, že si umí poradit a dostane Vás už při losu, kdy i klasický boj o balón ve střihání „kámen, nůžky, papír“

promění ve výhru, kdy si pomůže lehkým trikem delším pohybem paže….. ne podvodník, zdravej vyčůránek a prima kluk. Přiznávám, že jsem mu to baštil.

Opět musím poděkovat trenérům, fanouškům, úžasným rodičům za zákulisní pomoc, vedoucí Markétě Hamplové za x věcí, Zuzaně Syřínkové za perfektní fotodokumentaci a řediteli OA Kolín, ing. Dušanu Zahrádkovi za možnost a podporu malých fotbalistů.“ Uvedl trenér Michal Pluhař.

Výsledky kluků FK Kolín

FK Kolín modrá - Český Brod 7:0,

góly 2 x Honzik H., 2 x Domča H., 1 x Honzik P., 2 x Míša K.

FK Kolín modrá - Pardubice 1:5,

gól Denis D.

FK Kolín modrá - Děčín 0:1.

FK Kolín modrá - Kutná Hora 2:1,

góly 1 x Honzik P., 1 x Míša K.

FK Kolín modrá: Nymburk 1:2,

gól Jirka Z.

FK Kolín bílá - Kutná Hora 2:0,

góly 1 x Maty H., 1 x Luky M.

FK Kolín bílá - RMSK Cidlina 1:3,

gól Maty H.

FK Kolín bílá - Nymburk 4:1,

góly 2 x Denis V., 1 x Štefan V., 1 x Sam K.

FK Kolín bílá - Pardubice 2:1,

góly 2 x Maty H.

FK Kolín bílá - Děčín 1:2 po pen.,

gól Maty H.

Diskuze k článku