U8: První turnaj v tomto roce cinknul (jenom) stříbrně

Foto: Michal Pluhař

Tomáš Šulc | 07.01.2018 | přečteno 244x

"Do Neratovic odjelo devět kluků, kdy výběr byl poznamenán zraněním, nemocí, zimní aktivitou a také rozhodnutím, kdy jsme stálice nahradili borci, co makají na své příležitosti. Přesto neodjížděl náš výběr nijak oslabený, naopak, přes neznalost soupeřů jsem klukům věřil, že ukáží, co se naučili.

V Neratovicích nás čekala obří parketová palubovka a dvacetiminutové zápasy, nešlo si přát více. Od prvního zápasu jsem neměl o kluky strach, své soupeře zatlačili hluboko do jejich území a hra byla prakticky ve všech zápasech na jednu branku. Všech šest obdržených branek bylo buď z půlky, či standardní situace. Dá se říct, že mezi naše tyče mířilo během turnaje maximálně deset střel. Každého napadne, co tedy dělal gólman v brance, my ale hrajeme s gólmanem na pozici libera a tam hrál Radim obrovskou úlohu a míče sbíral do bezpečí už na útočné polovině a okamžitě podporoval útočné akce.

Bohužel, nedařilo se nám branky střílet tak, jak jsme si přáli, místy byl náš tlak naprosto drtivý ale míč ne a ne dostat do branky. Ať už to bylo díky gólmanům, nepřesnosti v koncovce, či finální přihrávce, tak hlavně díky velmi pomalému řešení a špatnému prvnímu dotyku s míčem, kdy v této disciplíně dominoval pouze Hamplik a nový kůň, Štěpán Vinklát. Prací s míčem se jim pak ještě rovnal Radim a Míša s Mácou. Od ostatních to byla také většinou poctivá práce ale od všech také velká spousta chyb, za které díky, vidíme, na čem pracovat.

Poslední zápas, kdy výhra zajišťovala zlato pak byl zakletý, do té doby slabý soupeř proti nám zažil obrovské vzepětí a jeho jediné dvě střely v utkání na naší branku a zaparkovaný autobus před vlastní, nás vykolejil natolik, že přes držení míče, dle mého vyšším devadesáti procent se branku vstřelit nepodařilo, koncovka nás úplně zradila.

Jako první turnaj druhé poloviny sezóny hodnotím náš výkon kladně, předvedenou hru jako dobrou. Každý jednotlivec ukázal kde je silný a kde ho tlačí bota, pro nás trenéry to je výborný materiál. Konečné umístění kluky trošku mrzelo, jak ale říkal legendární trenér Pospíchal „fotbal nemá logiku“ a pro kluky krásné poučení, nikdo není vítězem předem." Uvedl trenér Michal Pluhař.

Nominace: Sixta, M.Král, Hampl, Vinklát, Hrdlička, Hovorka, Macek, Černý, Vrablec.

Výsledky:

FK Kolín - Mělník 5:1,

góly 1 x Maty H., 1 x Radim S., 1 x Filda Č., 1 x Míša K., 1 x Štěpán V.

FK Kolín - Libiš 1:1,

gól Štěpán V.

FK Kolín - Kamenný Přívoz 6:2,

góly 1 x Maty H., 1 x Denis V., 3 x Míša K., 1 x Štěpán V.

FK Kolín - Neratovice 0:2.

Diskuze k článku