První přátelák skončil smírně

Foto: Tomáš Šulc

Tomáš Šulc | 14.01.2018 | přečteno 1232x

Kolínští zahájili v tomto týdnu zimní přípravu a už v sobotu odehráli své první přípravné utkání. V něm hostili na svém hřišti celek divizních Úval. V základní sestavě Kolína se objevilo několik dorostenců ročníku 1999 – 2001, i přesto Kolín remizoval s Úvaly 1:1.

V prvním poločase se kolínští mohli dostat několikrát do vedení, i díky šancím dorostence Matěje Nováka, který se několikrát ocitl tváří v tvář hostujícímu brankáři. Brankové příležitosti si ale tvořili i hráči Úval. Ve 28. minutě dobře zareagoval domácí brankář Blahovec a soupeřův protiútok zlikvidoval. První půle branku ani jednoho z celků neposkytla a zde přítomní diváci si museli počkat až do druhé fáze hry.

Do druhého poločasu nastoupil Kolín hned s několika změnami a v jiném rozestavení. V našich obranných řadách se opět objevil Radek Biško, který se do Kolína vrátil na místo Ondřeje Puka. Ten se vrací zpět do Poříčan. Co nenabídla první půle, nabídla první pětiminutovka půle druhé. Ve 49. minutě se dopustil chyby Šourek a na gólmana Karbana se řítili dva hostující hráči. Květoň následně neomylně skóroval a poslal Úvaly do jednobrankového náskoku. Vedení jim vydrželo ale pouze do 57. minuty, když Dominik Veselý vykoupal hned dva obránce i s gólmanem a srovnal už na konečných 1:1. Kolín ale ještě do konce utkání mohl zvrátit skóre na svou stranu – v 67. minutě se dostal k hlavičce po krásném centru Biška Tomáš Mlynka. Na brankáře Úval ale nevyzrál.

„My jsme dneska sehráli první utkání. Myslím, že je to pro hráče nebylo tak jednoduché, tím nechci říct, že bych je chtěl nějak omlouvat, protože vlastně byli po tom úvodním bloku toho úvodního mikrocyklu. Sice jsme nevyhráli, ale já jsem spokojený, hlavně s předvedenou hrou na těžkém terénu. Hlavně jsem spokojený s přístupem mladých hráčů, dneska nastoupili kluci v rozmezí 1999 – 2001 a myslím si, že nebude neodehráli vůbec špatné utkání. Ba naopak, takže doufejme, že se blýská na dobré časy z hlediska kolínského fotbalu, protože je určitě na čem stavět. Co mě trošku mrzí v tom utkání, spíš asi to, že jsme kolikrát měli špatné řešení ve finální, nebo předfinální fázi, ale to spíš přikládám tomu terénu. Že jsme neproměnili 4-5 velkých příležitostí a de facto jsme navázali na to, co nás nějakým způsobem trápilo v podzimní části. Na téhleté stránce máme ještě na čem pracovat, ale beru to, že to bylo úvodní utkání. Jsem i rád, že dorazilo pár lidí, protože si myslím, že to utkání se muselo líbit a jsem i spokojený s přístupem Úval. Ty určitě také přispěli kvalitou k tomuto utkání.“ Uvedl trenér Jaroslav Havrda.

FK Kolín:

1. poločas: Blahovec – Živný, Šourek, Exner, Nešpor – Vácha, Čapek, Koděra, Janecký – Veselý, Novák

2. poločas: Karban – Živný, Exner, Biško, Nešpor, Vácha, Záhora, Mlynka, Šindelář, Němeček, Veselý

Diskuze k článku