Kolín v přípravě nestačil na Neratovice

Foto: Tomáš Šulc

Tomáš Šulc | 04.02.2018 | přečteno 617x

V pátém přátelském utkání hostil Kolín na umělé trávě celek Neratovic. Diviznímu mužstvu ze skupiny B kolínští padli 3:4.

Kolínští hráči nevstoupili do utkání tak, jak by si představovali. Hrubou chybu v obranné fázi hosté bleskově zužitkovali a už ve 2. minutě se ujali jednobrankového vedení. Těsné skóre vydrželo až do 21. minuty. Z levé strany přišel centr do vápna na Milana Váchu a ten bezprostřední dělovkou vyrovnal stav utkání na 1:1. Ve 26. minutě přišel faul na Janeckého v pokutovém území Neratovic. Následnou penaltu s přehledem proměnil Petr Němeček a strhl nerozhodné skóre na stranu Kolína. Neratovičtí ale rychle srovnali krok. Ve 28. minutě se po chybě ve středu hřiště dostali do rychlého protiútoku, na který kolínská defenzíva nebyla připravena. Stav utkání byl znovu nerozhodný, tentokrát 2:2. Bláznivá přestřelka pokračovala i nadále. Ve 35. minutě se dostal balon od Křeliny do vápna na Němečka, který sklepl na Josefa Janeckého, ten míč uklidil za záda neratovického brankáře a Kolín se podruhé ujal vedení. Aby toho nebylo málo, hosté do konce prvního poločasu znovu srovnali. Po hlavičkovém souboji se dostal míč k jednomu z neratovických, který se ocitl zcela osamocen před Blahovcem – 3:3. První poločas zakončil nešťastný střet domácích Petra Němečka a Petra Šourka.

V 63. minutě hosté doslova urvali skóre na svou stranu a rozhodli o svém triumfu. Vše ale mohlo být jinak – ve 69. minutě ostře pálil na skvěle připraveného brankáře Tomáš Mlynka, o chvíli později dokonce duo Vácha – Janecký dotlačili míč do jeho svatyně. Této šanci ale vystavil stopku zdvihnutý praporek pomezního rozhodčí. V 77. minutě se ještě k zakončení dostal po centru Milan Vácha, jeho střelecký pokus skončil na protějším travnatém hřišti. Hosté si vytvořili v závěru utkání další slibnou situaci, na kterou dokázal skvěle zareagovat dorostenecký brankář Luboš Karban.

V dalším utkání hostí Kolín v sobotu 10.1.2018 od 10:00 hodin třetiligový Převýšov.

FK Kolín: Blahovec (46‘ Karban) – Živný, Biško, Šourek, Nešpor – Vácha, Němeček, Mlynka, Janecký – Puk, Novák M. |Čapek, Křelina, Seifert, Karban, Exner

Diskuze k článku