U8: Navzdory chřipkové epidemii!

Foto: Šárka Zahrádková

Tomáš Šulc | 12.02.2018 | přečteno 172x

Tým prošel devastačním obdobím chřipkové epidemie - OBSTÁL!!!

"Velice těžkým obdobím si prošel tým kolínských U8, po dva týdny se nás rozhodla nekompromisně kosit chřipková epidemie a účast na trénincích před velmi prestižním turnajem dávala pocítit, že může být hůř. Už v průběhu týdne se tak nominace výrazně měnila a do té ideální, měla velmi daleko a změna probíhala i jen pár hodin před odjezdem.

Přes obří nominační problém byl ovšem výkon, který náš tým podal nad očekávání. To ale mluvíme o umístění v turnaji, výkony od prvního zápasu, ruku v ruce s výsledky, to vše najednou kluky jasně pasovalo do role nečekaného favorita turnaje. Čtyři zápasy před námi, jedna výhra téměř se stoprocentní jistotou zaručovala medailovou pozici, dvě výhry nejhůře druhé místo.

Píšu to naprosto záměrně, mám totiž v týmu kluky, co sport natolik milují, že rozumí všemožným tabulkám a vyznají se ve všem. Bohužel, tabulky na každém rohu, to nám dle mého sebralo veškerou lehkost, kdo byl na hřišti najednou chtěl všechno zvrátit sám, být tím „hrdinou okamžiku“ a ta lehkost, s jakou se procházelo turnajem byla pryč. Výhra nakonec ještě přišla, třikrát nabídnutý mečbol v podobě dalších výher už se ovšem nedařilo proměnit a zmrtvýchvstání RMSK znamenalo, že Kolín nejen že odjížděl bez medaile, ale ani v těchto třech zápasech nedal gól.

Tento propad se nám nestal poprvé, je to už minimálně třetí takové selhání, bohužel, nelze kluky ohlídat, příčinu však vidím zcela jasně. Nepovažuji to už za věc náhodnou, jak se ozve, už máme jasnou placku, zvedám oči v sloup, je po fotbale.

Pozitivní je, že se objevilo spoustu věcí z tréninku, bylo vidět herní zlepšení. Tým který nakonec nastoupil mě přesvědčil o svých kvalitách, před turnajem bych na umístění tak vysoko v tomto složení ani nepomyslel.

Po týdnu náš tým jel k PU na hřiště pražského Tempa, nutno říct, že paseku, jakou nám chřipka nadělala, to jsem ještě nezažil. Na hřiště dorazilo pouze DEVĚT kluků!!!! To bylo vše, co mohlo zmobilizovat své síly, velké díky tak patří soupeři, který nám půjčil tři hráče a my mohli domluvené utkání odehrát.

To co ovšem spustila naše zdevastovaná skupina, to jsem nečekal. Klukům jsem za výkon a za reprezentaci nás trenérů poděkoval a neměl výhrady, k nikomu a vůbec k ničemu, fantazie, naprostá fantazie! Lehkost, rychlost, výborný první dotyk, uvolňování do prostoru, náběhy na zadní tyč, klid v koncovce, hra jeden na jednoho. Musím říct, že sympatický soupeř má výborné vedení, je šikovný na míči a snad si to ani nezasloužil. Naše hra však byla tak dobrá, že se v průběhu hry už soupeř do zápasu nedostal.

Nyní nás čeká soustředění v Brandýse nad Labem, jestli kluci budou i tam pracovat a přenášet své dovednosti do hry tak, jako v poslední době, soupeři se mají na co těšit!" Uvedl trenér kategorie U8 Michal Pluhař.

3.2.2018 - Turnaj o POHÁR LESŮ ČR

FK Kolín - Tempo Praha 4:1,

góly: 1x Maty H., 1x Sam K., 2x Radim S.

FK Kolín - Bohemians Praha žlutí 6:2,

góly: 2x Maty H., 1x Máca, 1x Míša K., 1x Jirka Z., 1x Radim S.

FK Kolín - Slavia Hradec Králové 3:1,

góly: 1x Maty H., 2x Jirka Z.

FK Kolín - Bohemians Praha zelení 0:2.

FK Kolín - FC Hradec Králové 0:3.

FK Kolín - FK Jablonec 4:0,

góly: 1x Maty H., 2x Míša K., 1x Jirka Z.

FK Kolín - RMSK Cidlina 0:4.

11.2.2018 – PU na půdě Tempo Praha

Tempo Praha - FK Kolín 2:49,

góly: Jiřík Z. 13x, Denis V. 13x, Radim S. 10x, Domča H. 7x, Honzík P. 2x, půjčení hráči 4x

Tempo Praha - FK Kolín 14:28,

góly: 12x Maty H., 5x Domča K., 4x Maty K., 7x půjčení hráči.

Diskuze k článku