Na tradičního soupeře z Převýšova Kolín nevyzrál

Foto: Jan Kobzáň

Tomáš Šulc | 12.02.2018 | přečteno 558x

Kolín v druhou únorovou sobotu hostil celek třetiligového Převýšova, se kterým mají kolínští bohaté zkušenosti z dřívějších sezón. V tomto zápase Kolín i přes nebezpečné ohrožování hostující svatyně branku nevstřelil a podlehl svému soupeři 0:2.

Hosté se dostali do vedení už ve 4. minutě, když dostal na kraj vápna balon Veselka a střelou na zadní tyč překonal brankáře Blahovce. Zanedlouho mohli hráči Převýšova navýšit svoje vedení. Radost Bastinovi překazil pomezní rozhodčí se vztyčeným praporkem. Následně se iniciativy ujali domácí. V 9. minutě poslal do vápna přesný centr Seifert na Matěje Nováka, který obětavou hlavičkou nastřelil pouze břevno převýšovské branky. O minutu později se ke střele dostal i Josef Janecký. I ten pálil slepými. Zbytek poločasu se dohrával mezi vápny s několika nepřesnými pokusy na obou stranách a hra byla velmi vyrovnaná.

Z kraje druhého poločasu se zahrávala standartka na branku Blahovce z velmi dobré pozice. Střela kolem černobílé zdi ho ale nezaskočila a dobrý pokus zlikvidoval. V 54. minutě se kopala další standartní situaci, po které bohužel musel kolínský brankář lovit balon ze své sítě - Věchet obstřelil kolínskou zeď a míč škrtnutím o levou tyčku zamířil do Blahovcovi svatyně. V 65. minutě dokonce hlavní sudí Pluhař udělil červenou kartu Pavlu Novákovi, který si ji zasloužil zřejmě za nemístné poznámky. Nicméně počet hráčů Převýšova po domluvě obou celků zůstal stejný a hra pokračovala ve vyrovnaném tempu i nadále. V 71. minutě mohli hosté rozšířit svůj gólový účet, před Lubošem Karbanem (vystřídal Vítka Blahovce) se zcela osamocen objevil Zezula. Svůj pokus vyslal nad domácí branku a ohrožení bylo zažehnáno. Naopak na druhé straně se po Váchově přihrávce dostal k centru Živný, ve skvělé příležitosti se ocitl Libor Křelina, kterému hlavičku zlikvidoval připravený brankář Radek. V 86. minutě přiletěl míč do vápna Převýšova, k odraženému balonu od převýšovského brankáře se dostal Josef Janecký. Tečovanou střelou skrz hostující houf orazítkoval pouze tyč a ani tentokrát se kolínští neprosadili. Během poslední minuty nakopl balon Salva, Křelinův další pokus hlavou opět zneškodnil brankář Převýšova.

Fotogalerie: foto – Jan Kobzáň

FK Kolín: Blahovec (65. Karban) – Biško, Živný, Nešpor (85. Exner), Seifert (80. Salva) – Vácha, Němeček (80. Rosendorf), Čapek (55. Šindelář), Janecký – Novák (46. Křelina), Mlynka (55. Puk).

Diskuze k článku