Pardubice rozhodly během několika minut

Foto: Tomáš Šulc

Tomáš Šulc | 19.03.2018 | přečteno 445x

Kolínu začala jarní část divizní sezony až 17. kolem, ve kterém zajížděl na horkou půdu rezervy Pardubic. Kolínští jeli do města perníku s vidinou nějakého bodového zisku. Druhý poločas bohužel stanovený cíl zhatil a po prohře 2:0 odjeli bez bodu.

Kolín se zpočátku prezentoval dobrým vstupem do utkání a mohl se v klidu ujmout vedení. Zhruba ve 13. minutě se před domácí brankou ocitl Šindelář. Jeho pokus ale pouze na rohový kop vyrazil brankář Hrnčíř. Nebezpečí hrozilo i na druhé straně – po průniku pardubických do kolínského obranného pásma musel, byť nedovoleně, zakročit Šourek. Z odpískané standardky se balon sice dostal do pokutového území, tam ho pohotově sebral právě Šourek. V 16. minutě se ve skvělé šanci ocitl opět Lukáš Šindelář, který před vápnem Pardubic obehrál 3 hráče. Zakončení bohužel letělo nad branku a skóre se stále nezměnilo. Opět byli na tahu domácí, jejichž rozvíjející akci vystihl připravený Blahovec. Ve 31. minutě přeci jen branka padla. Janecký poslal míč do vápna na Lukáše Živného, který ho dopravil hlavou do pardubické svatyně. Ovšem hlavní sudí pro údajný faul na brankáře branku neuznal a vypuklá radost ze vstřelení gólu přišla vniveč.

Ve druhém poločase už branky padly. Poprvé pardubičtí udeřili v 59. minutě, když se po chybě ve středu pole zmocnili balonu. Ten se dostal na levou stranu vápna na Nováka, který svou střelou otevřel skóre utkání. Netrvalo dlouho a padla i branka druhá – na rychle rozvíjející se brejkovou situaci obrana Kolína nestačila reagovat a v téměř stejné situaci jako Novák se ocitl i Mužík a ten se stejně jako jeho spoluhráč nemýlil. Kolín se do konce už jen marně snažil dobýt Hrnčířovu branku a z pardubického hřiště odcestoval po prohře 2:0 bez bodu.

„Nehodnotí se mi to lehce, protože jsme tady dneska neodehráli vůbec špatné utkání. Řekl bych, že dneska nevyhrál lepší, ale šťastnější tým. My jsme se na Pardubice důkladně připravili celý mikrocyklus, ale teď mě mrzí, že celá práce přijde vniveč. Podali jsme tady velmi dobrý výkon a díky dvěma situacím ve druhém poločase jsme to utkání ztratili. Měli jsme tam několik brankových příležitostí a obzvláště v prvním poločase jsme měli dva „samostatné nájezdy“. Tam si myslím, že se lámal chleba, protože že jsme do toho utkání vstoupili dobře. Dneska nám nebylo shůry přáno. Chtěli jsme dát nějakou kontaktní branku, bohužel, tu jsme nevstřelili a mě nezbývá než domácím jen pogratulovat.“ Uvedl bezprostředně po utkání trenér Jaroslav Havrda.

Branky: Novák, Mužík

Rozhodčí: Matyš – Štuk, Brychta

ŽK: Diváci: 60

FK Pardubice B: Hrnčíř – Spěvák, Pavlas, Kašiar (85‘ Bydžovský), Jarosz (K), Látal, Zelenka, Kovář, Mužík, Řehák, Novák (89‘ Jirásek)

FK Kolín: Blahovec – Biško, Šourek, Nešpor (K), Seifert (75‘ Křelina), Vácha, Němeček, Živný, Janecký, Šindelář (67‘ Mlynka), Veselý (80‘ Puk)

Diskuze k článku