Kolín na jaře stále čeká na první vstřelenou branku

Foto: Tomáš Šulc

Tomáš Šulc | 03.04.2018 | přečteno 326x

Kolínští sehráli v neděli na Apríla utkání v Kratonohách. Ač výsledek napovídá tématickému žertíku pro tento den, opak je pravdou. Kolín padl na hřišti Kratonoh 1:0 po brance už v 8. minutě utkání.

Do utkání vstoupili Kolíňáci s vervou a velkou chutí obrat domácí Sršně o nějaký ten bod, nejlépe o všechny tři. Jenže to domácí po chvilce překazili a při prvním průniku na kolínskou polovinu hřiště se jim podařilo i skórovat. V 8. minutě se k balonu dostal Jimmy Peremene Gidion a z větší vzdálenosti zkusil vystřelit. Míč se naneštěstí před nováčkem v kolínské svatyni odrazil od trávníku a po mírném tečování Pellegriniho rukavic zaplul do sítě. Domácí se tak dostali brzy do vedení a kolínští se jen marně pokoušeli jednobrankové manko dohnat. V první velké příležitosti se ocitl Libor Křelina, který se zcela osamostatnil před kratonožským brankářem. Ten mu svým vyběhnutím zmenšil úhel a následně míč vyrazil. To nebylo z kolínské strany ovšem vše - ve 26. minutě přenesl míč za modro-žlutou obranu Živný, zmocnil se ho Janecký a pelášil s ním přímo na Mačího. Následnou střelou ale orazítkoval pouze tyč.

Ve druhém poločase se kolínští stále snažili dobýt kratonožskou branku. V polovině poločasu dokonce přišel z lavičky pokyn na vysunutí se více dopředu a stáhnout hru pouze na tři obránce. Jako v zápase s Pardubicemi, tak i tady vázla koncovka a nedařilo se procpat míč za záda domácího brankáře. V 90. minutě nařídil hlavní sudí za faul ve vápně Kratonoh pokutový kop. K puntíku si míč postavil Petr Němeček a celá tribuna jako opařena horkou vodou sledovala, zda Kolín vytěží z utkání alespoň bod, který by si jistě zasloužil. Bohužel netrefil ani branku a domácí se mohli radovat z těsné výhry 1:0.

Branky: 8' Gidion

Rozhodčí: Hanousek - Šťastný, Krupa

ŽK: Strasser - Křelina

Diváci: 160

FK Kratonohy: Mačí - Kabeláč, Kouřil, Kábrt, Brunclík, Kraják, Gidion (63' Čihák), Tulach (42' Štěpán) (56' Strasser), Novák (K), Trnka, Krejčík (80' Kuťák)

FK Kolín: Blahovec - Biško, Šourek, Nešpor (K), Seifert - Živný - Janecký, Němeček, Veselý (77' Puk), Vácha (69' Mlynka) - Křelina

Diskuze k článku