Živný svou brankou rozhodl o triumfu Kolína

Foto: Jan Kobzáň

Tomáš Šulc | 05.04.2018 | přečteno 910x

Dohrávka 16. kola Fortuna Divize a první jarní výhra kolínského mužstva, to přinesla první dubnová středa. Vložené utkání, které mělo být sehráno už 11. března, vyhrál na jaře trápící se Kolín. Po nezdaru v Pardubicích a Kratonohách musel přijít reparát. Povedlo se, Kolín porazil Dvůr Králové nad Labem těsně 1:0.

Cíl před utkáním byl stanoven jasně – prolomit střeleckou smůlu a vytěžit z utkání co nejvíce. První střelu si připsat z delší vzdálenosti Mlynka. Míč udělal brankáři Dvora Králové mírné problémy, ale nakonec ho dokázal zpacifikovat. Radost na straně domácích mohla vypuknout v 17. minutě po perfektní trefě Lukáše Živného. Balon z jeho kopačky zamířil do sítě po dvojitém odrazu od břevna. Stal se tak prvním jarním střelcem kolínského mužstva. Hosté samozřejmě několikrát postrašili obranu Kolína, ale branku vstřelit nedokázali.

Ve druhém poločase stojí jistě za zmínku standardní situace z 81. minuty, ke které se postavil domácí kapitán Daniel Nešpor. Na královédvorského brankáře vyslal dobrou střelu, ten ji však obětavým zákrokem vytěsnil na rohový kop. Z něho kolínští hrozili dále – centrovaný balón od rohového praporku sebral hlavou jako první Živný. Jeho pokus se po odrazu od trávníku dostal jen do autu. Hosté měli v posledních minutách možnost dvou rohových kopů, s nimi si modrobílí dokázali poradit a uhájili tak tříbodové vítězství.

Fotogalerie: Jan Kobzáň - galerie Jacklin

Branka: Živný

Rozhodčí: Kvaček – Braun, Lafek

ŽK: Mlynka, Němeček, Veselý – Karal, Kruliš

Diváci: 120

FK Kolín: Pellegrini – Biško, Šourek, Nešpor (K), Seifert – Živný – Vácha, Mlynka (61‘ Veselý), Němeček, Šindelář (78‘ Rosendorf) – Křelina (69‘ Puk)

TJ Dvůr Králové n. L: Vaníček J. – Vaníček O., Hruška (87‘ Rejl), Ujec, Tomeš, Tauchman (77‘ Knespl), Karal, Dvořák (64‘ Vitebský), Picha, Macháček, Kruliš (K)

Rozhovor po utkání s trenérem Jaroslavem Havrdou:

Diskuze k článku