U15: Trenér Bejlek hodnotí přípravu a začátek soutěže

Foto: Jan Kobzáň

Tomáš Šulc | 07.04.2018 | přečteno 216x

”To nám to uteklo. Zimní příprava je za námi a mistrovská soutěž má za sebou již dvě kola. Zmiňuji se o žácích U15. Nejdříve pár postřehů k té přípravě. Začali jsme již 7.ledna s plánem 37 tréninků a 8 přípravných utkání. Podmínky pro přípravu nejsou ideální. Tělocvična či hala jednou za čtrnáct dní a naprostá absence regenerace mi chybí. Kolektiv, který dal dohromady trenér Špaček by si přeci jenom zasloužil lepší péči. V průběhu přípravy nám vypomáhali trenérka Šlézová a trenér Jarda Chyba od gymnastů a můj bývalý svěřenec Zděnda Hejduk od atletů. Příprava proběhla celkem v pohodě hlavně díky přístupu hráčů. Tréninková docházka byla někde okolo 90%, ale to je normálně normální. Kazem na kráse byl odchod hráčů Barabáše a Zábranského na Žižkov. Pro nás to je určitě kvalitativní ztráta. Kolektiv doplnil Vojta Němec, který se vrátil z Boleslavi. Pro nás určitě kvalitativní přínos.

První mistrovské utkání jsem zmeškal jelikož mě přepadl nějaký muribundus. Dle vyjádření trenéra Špačka jsme podali kvalitní kolektivní výkon a byli leadrovi soutěže minimálně vyrovnaným soupeřem. Prohráli jsme brankou z penalty, když stejná možnost nám byla upřena. Porážka 1-2 byla nezasloužená.

Ve druhém utkání jsme zavítali do Hradce Králového na Sokol Třebeš. Tento soupeř se pohybuje ve stejných vodách jako my a tak to bylo utkání tak zvaně o šest bodů. Do utkání jsme vstoupili aktivně a soupeře přehrávali ve všech směrech. Bohužel až na tu střelbu. V prvém poločase to byla jediná střela Vojty Němce, která znamenala vedení 1-0. Jak se později ukázalo, byla to střela na branku jediná za celý zápas. Škoda, na tu převahu by to zasloužilo branek několik. Ve druhém poločase se hra mírně vyrovnala jednak naší menší aktivitou a rozhodčí zřejmě o poločase dostali delší párek. Přesto si ale myslím, že budeme muset kluky naučit lépe hospodařit se silami. A také zvýšit sebedůvěru. Zřejmě se bojí kazit a to je sráží hlavně v té koncovce. Zatím jim marně vysvětlujeme, že gól platí i když se vystřelí za vápnem. Důležité je, že jsme odčinili domácí porážku. Jedeme dál.

Ještě se vrátím k té Vojtově brance. Oblouček z pravé strany přes celou branku na zadní tyč. Míč zapadl za tyč naprosto přesně. V ten moment mě přepadla nostalgie a musel jsem se vrátit ve vzpomínkách o více jak třicet let nazpět. Takových branek jsem pár viděl také od Němce. Jablko zřejmě neopadlo daleko od stromu. Kéž bych měl pravdu. Uvedl trenér Jaroslav Bejlek.

Diskuze k článku