Kolín si s chutí zastřílel

Foto: Jan Kobzáň

Tomáš Šulc | 10.04.2018 | přečteno 302x

Po nezdaru v Pardubicích a Kratonohách, kde kolínští nevstřelili ani jednu branku muselo přijít prolomení střelecké impotence. Ve středeční dohrávce s Dvorem Králové to také nebyla obzvlášť nějaká sláva, Kolín zvítězil po nádherné střele Lukáše Živného jen 1:0. Dosud poslední odehrané utkání Kolín ovládl bezkonkurenčně – v Borkách hostil chrastavský Spartak a domácí nasázeli svému soupeři hned šest branek.

V úvodu utkání to ale nevypadalo na jednoznačný triumf domácích borců. Už ve 4. minutě se dostali do tutové příležitosti hosté – první střelu vyrazil z brankové čáry brankář Pellegrini, dorážku z kopačky Štajnera do téměř odkryté branky musel na poslední chvíli zlikvidovat Šourek. První kolínská branka padla ve 29. minutě, kdy si Dominik Veselý zpracoval balon na úrovni velkého vápna a následně ho nártem vyslal k zadní tyči – 1:0. Netrvalo dlouho a kolínští odskočili na rozdíl dvou branek – Nešpor vyslal míč po standardce do vápna, šťastným odrazem ho tam našel Libor Křelina a zvýšil na 2:0. Ve 41. minutě nastala pro Chrastavu další nepříjemná situace, když uviděl druhou žlutou a následně tedy červenou kartu Lukáš Suk. Poločasové skóre na 3:0 stanovil svou druhou brankou Libor Křelina, který se ve 44. minutě řítil zcela sám na brankáře Zoula.

Další branka do sítě Chrastavy přišla v 74. minutě – Vácha po zemi poslal míč před branku a za záda Martina Zoula ho dostal střídající Lukáš Šindelář. Kolínští stále neměli dost a chuť po vstřelení dalších branek byla očividná. V 78. minutě nastala téměř totožná situace, jen z druhé strany – Nešpor dostal balon do vápna, tam ho sebral dorostenec Matěj Novák a posláním ho do prázdné branky zvýšil na 5:0. Kolínskou kanonádu zakončil razantní střelou v 88. minutě Martin Puk – 6:0.

Fotogalerie: Fotogalerie Jacklin – Jan Kobzáň

Branky: Veselý, 2x Křelina, Šindelář, Novák, Puk

Rozhodčí: Fojtík – Jansa, Čechlovský

ŽK: Veselý – Henzl, 2x Suk

ČK: Suk

Diváci: 150

FK Kolín: Pellegrini – Biško, Šourek, Nešpor (K), Seifert – Živný (74‘ Záhora) – Vácha (74‘ Puk), Němeček (70‘ Šindelář), Veselý (70‘ Mlynka), Čapek – Křelina (61‘ Novák)

TJ Spartak Chrastava: Zoul – Melichar (20‘ Čurgali), Kopecký, Beneš (46‘ Radzinevičius), Rozmajzl M., Řezka (78‘ Novák), Henzl, Uzel, Čuřík, Štajner (K), Suk

Rozhovor s trenérem Jaroslavem Havrdou:

Diskuze k článku