Dorostům rozhodly penalty.

Foto: fk-kolin.cz

Tomáš Šulc | 13.04.2018 | přečteno 167x

MFK Trutnov – FK Kolín 4:3 n.p. (penalty 13:12)

 

Naše sestava: Karban – Vyhnánek, Exner (K), Salva, Uher – Záhora (72´Vlášek), Koděra –  Plandor, Rosendorf, Novák O. – Novák M. (46´Žemba)

 

Naše branky: Koděra, Záhora, Žemba

 

“V dalším mistrovském zápase jsme zavítali na půdu velice silného soupeře MFK Trutnov. Utkání začalo po jedné šanci na každé straně, ale byli to domácí kdo se radovali, když jsme  v 17 minutě podskočili dlouhý míč soupeře a útočník šel  sám na naší branku a nedal našemu brankáři šanci 0:1. Hned ve 22 minutě se dostal David Koděra za obranu domácích a obstřelil brankáře domácích a srovnal na 1:1. Ve 26  minutě se zorientoval ve vápně hostí nejlépe Vojta Uher, přihrál na velké vápno Danielu Záhorovi, který uklidil míč po zemi k tyči a vedli jsme 2:1. Do druhého poločasu vstoupili domácí se snahou o vyrovnání, což se jim po několika neproměněných šancích podařilo, když v 64 minutě křižnou střelou ve vápně vyrovnal na 2:2. My jsme odpověděli v 75 minutě, kdy po závaru před brankou domácích Dominik Žemba uklidil míč z malého vápna a vedli jsme opět 3:2. Bohužel jsme vedení neudrželi a v 83 minutě po nepřehledné situaci po centru do našeho vápna vyrovnali domácí na konečných 3:3. Poté se za nerozhodného výsledku kopali penalty, které jsme prohráli 12:13.” Uvedl as. trenéra staršího dorostu Petr Káninský.

   

MFK Trutnov U17 – FK Kolín U17 3:4 n.p. (penalty 1:4)

 

Naše branky: 3x Pelikán

 

Naše sestava: Bína – Vondráček, Juřica, Machurka (K), Kroupa – Nágl, Šámal V., Hetcl, Miškovský (77´Exner) – Pelikán, Sosvor (54´Bláža)

   

“Za slunečného počasí jsme zavítali na horkou půdu MFK Trutnov. Již od začátku se hrál útočný fotbal a hned ve 4 minutě jsme nechali trestuhodně samotného hráče ve vápně který hlavičkoval naštěstí vedle naší branky. V 15 minutě jsme se dostali ke slovu my a to když po výborném pasu Lukáše Kroupy šel z levé strany Radek Pelikán sám na brankáře, ale pouze ho nastřelil. Hned v 17 minutě vystihl Láďa Hetcl chybnou rozehrávku domácího brankáře přihrál do vápna Radku Pelikánovi a ten se nemýlil a dostal nás do vedení 1:0. Bohužel radost nám netrvala dlouho a to jen do 18 minuty, kdy jsme si po střele za velkým vápnem srazili míč do protipohybu našeho brankáře Daniela Bíny a dali jsme si tak vlastní branku na 1:1. Ve 30 minutě jsme přežili šanci soupeře, když opět zcela sám ve vápně hlavičkoval do tyče a ve 33 minutě jsme to byli opět my když po průniku Václava Šámala který přihrál před branku Radku Pelikánovi, který ve skluzu opět strhl vedení v náš prospěch 2:1. Bohužel jsme se  do poločasu nevyvarovali laciné ztrátě míče a soupeř střelou k tyči vyrovnal v poslední minutě prvního poločasu na 2:2. Do druhého poločasu vstoupili aktivněji domácí, ale nám se pozornou obranou a obětavým výkonem dařilo odrážet útoky domácích a byli jsme to opět my kdo se radoval a to v 56 minutě, kdy po ose Láďa Hetcl, Jakub Miškovský, který utekl domácí obraně a jeho střelu brankář vyrazil a z dorážky nás Radek Pelikán  dostal opět do vedení 3:2 a současně završil svůj střelecký hattrick. Bohužel nám dnes vítězství nebylo přáno a to díky hlavnímu rozhodčímu, který v poslední minutě si proti nám vymyslel pokutový kop ze kterého domácí vyrovnali na 3:3. Při nerozhodném výsledku se zahrávali pokutové kopy, které zcela ovládl náš brankář Daniel Bína, který první dvě penalty famózně zlikvidoval a ve čtvrté sérii za stavu 3:1 završil úspěšně zahraným pokutovým kopem naše vítězství  4:1 alespoň na pokutové kopy.” Uvedl trenér mladšího dorostu Petr Káninský.

Diskuze k článku