HOROROVÝ ÚVOD SE ŠŤASTNÝM KONCEM

Foto: Tomáš Šulc

Tomáš Šulc | 15.04.2018 | přečteno 535x

Papírovým favoritem utkání byly už jen pro své postavení v čele tabulky divizní skupiny C jednoznačně Živanice. Kolínští však zde chtěli překvapit a také se jim to povedlo. I přes hororový vstup do utkání, po kterém museli dohánět dvoubrankové manko, zvítězili na půdě kandidáta o účast v ČFL těsně 4:5.

Úvod utkání byl pro Kolín jako ze špatného snu. Už v 5. minutě přišel centrovaný míč do vápna a pohotovou střelou otevřel gólový účet Lukáš Polák. Příšerný scénář pokračoval i nadále – v 8. minutě postřehl hlavní sudí hru rukou jednoho z bránících hráčů Kolína a bez váhání odpískal pokutový kop, k němuž se postavil Radek Gorol. Ten z penalty poslal Živanice do dvoubrankového náskoku. Tečku za pro Kolín hororovým scénářem vystavil Milan Vácha, kterému se ve 22. minutě povedlo procpat míč za záda exkolínského Ptáčka a snížit tak skóre na „pouhých“ 2:1. Od tohoto okamžiku přebíralo velení na hřišti hostující mužstvo. O deset minut později přišlo srovnání stavu na 2:2 – Nešpor nacentroval ze standardní situace balon do vápna, kde ho našel připravený Petr Šourek. Kolínští stále zvyšovali svou produktivitu a odměna na sebe nenechala příliš dlouho čekat. Ve 39. minutě dokonali hosté fantastický obrat – přízemní centr vystihl Tomáš Mlynka a dostal Kolín do jednobrankového vedení. Ve své euforii nakopl rohový praporek, za což si vysloužil i žlutou kartu. To nebylo do konce prvního poločasu vše. Rozjetá kolínská mašina se dál řítila na živanickou obranu. Ve 44. minutě vyslal Petr Němeček ránu zpoza vápna, a ta přes mírnou teč nakonec zaplula do sítě a kolínští tak mohli slavit čtvrtou branku, která znamenala dvoubrankové vedení.

Šest branek v utkání je pro oko nezaujatého diváka skvělá podívaná. A co teprve, když jich padne rovnou devět? O zdramatizování se nejprve postaral Milan Ujec, který vystihl odražený míč od konstrukce Pellegriniho branky a mírným doražením snížil na 3:4. Ovšem Kolíňáci stále neměli dost a dravě jako supi se drali kupředu. V 69. minutě nastaly zmatky v obraně Sokola - jednoho z defenzivních hráčů obral o balon Němeček a přihrávkou před zcela prázdnou branku nabídl příležitost Liboru Křelinovi, který ji s jistotou využil. Dalšího zdramatizování se ujal deset minut před konečným hvizdem Radek Bukač. Živanickým hráčům se nepovedlo vybojovat po snovém úvodu nakonec ani bod a z utkání vychází naprázdno.

"Hororový scénář dnešního zápasu se šťastným koncem pro nás. Nám se podobně jako proti Admiře nepovedl vstup do utkání. Už v 8. minutě jsme prohrávali 2:0 a v tu dobu by si na nás nikdo nevsadil ani korunu. Musím říct, že jsme pak začali hrát hodně na velké riziko a hráči zmobilizovali síly a díky tomu nám bylo odměnou čtyři vstřelené branky. Živanice jsou co se týče obrané fáze pomalé a i ta taktika, která byla směrovaná do rychlosti se nám povedla. Za to hráči velký dík. Co se týče druhé půle, už to byla otázka na pokraji sil. My sehráli pátý zápas za třináct dní. Neměli jsme tolik prostoru s obranou tolik hazardovat a hráči zaslouží absolutorium hlavně za druhou půli, protože vždycky se nám povedlo na nějaké snížení odpovědět vstřelenou brankou. Musím říct, že to bylo nadprůměrné utkání divizní úrovně. Samozřejmě domácí tomu svou velkou kvalitou a my jsme byli v závěru jednoznačně šťastnější a vzhledem k průběhu a k tomu, co se nám povedlo v tom utkání si myslím, že jsme si ty body zasloužili. Musím pochválit hráče, protože to utkání bylo v tempu a muselo se to líbit i divákům. O to je to sladší, je to venkovní utkání navíc na půdě vedoucího týmu skupiny." Uvedl trenér Jaroslav Havrda.

Branky: Polák, Gorol, Ujec, Bukač – Vácha, Šourek, Mlynka, Němeček, Křelina

Rozhodčí: Hrkal – Urban, Šedivka

ŽK: Zdeňka – Mlynka, Šourek, Vácha, Křelina

Diváci: 165

FK Kolín: Pellegrini – Biško, Šourek, Nešpor (K), Seifert (92' Šindelář) – Živný – Vácha (86' Puk), Němeček, Čapek, Mlynka (65' Křelina) - Veselý

TJ Sokol Živanice: Ptáček – Ferčák (46' Zdeňka) , Herzán (K), Gorol, Kakrda, Buriánek (64' Bukač), Hundák, Polák (46' Petrus), Novotný, Pánek (46' Ujec), Motyčka

Pozápasové euforie v kabině:

Diskuze k článku