KOLÍN DRŽÍ JARNÍ DOMÁCÍ NEPORAŽENOST

Foto: Jan Kobzáň

Tomáš Šulc | 23.04.2018 | přečteno 389x

V neděli hostilo hřiště v Borkách utkání domácího Kolína s trápícím se Turnovem. Jasnou pozici favorita Kolín splnil na jedničku, s hostujícím týmem si poradil 3:0.

Začátek utkání zcela neodpovídal dalšímu průběhu. Během prvních deseti minut se do šancí dostávali převážně hosté. Otevřít skóre se jim ale nepovedlo. Této úlohy se chopili tedy domácí. Ve 34. minutě dostal Kolín do vedení po Nešporově centru na zadní tyč hlavou Radek Biško. Za nedlouho později mohl změnit skóre Živný, ten však skluzem přestřelil. Navýšení náskoku se domácí dočkali minutu před koncem prvního poločasu – Vácha z pravé nacentroval balón přímo na hlavu Lukáše Živného, který ho následně poslal za záda turnovského Hyky. Hosté se do hvizdu ukončujícího první poločas zmohli ještě na jednu příležitost. S dobrou střelou Horáka si ale Roberto Pellegrini skvěle poradil a vytěsnil ji do zámezí.

Ve druhém poločase se kolínští prosadili ještě jednou. V 59. minutě se k míči dostal Křelina, který se fantasticky prodral na polovině hřiště přes dva hostující hráče a řítil se na branku Turnova. Na hranici pokutového území vybídl ke skórování Dominika Veselého. Ten s připravenou šancí naložil nejlépe jak mohl a uzavřel výsledek na konečných 3:0. Ve zbytku utkání mohl Kolín své vedení navýšit, jenže další branka už nepadla. Kolín se tímto vítězstvím posouvá už na třetí místo v tabulce pro divizní skupinu C!

Fotogalerie: Foto: Jan Kobzáň - fotogalerie Jacklin | rajce.net

Branky: Biško, Živný, Veselý

Rozhodčí: Pálek – Sziksay, Duda

ŽK: Šourek, Novák – Tvrdý, Horák

Diváci: 190

FK Kolín: Pellegrini – Biško (56‘ Mlynka), Šourek, Nešpor (K), Seifert (81‘ Záhora) – Živný – Vácha, Němeček, Čapek, Veselý (70‘ Koděra) – Křelina (73‘ Puk)

FK Turnov: Hyka – Tvrdý, Kordík, Šimek, Beníšek (68‘ Drahovzal), Houžvička (88‘ Mach), Cigánek (63‘ Havel), Dlouhý (66‘ Toman), Horák, Petrlák, Novotný (K)

Pozápasový rozhovor s trenérem Jaroslavem Havrdou:

Diskuze k článku