Kolín ve Vykáni splnil svou povinnost

Foto: Tomáš Šulc

Tomáš Šulc | 28.04.2018 | přečteno 543x

Kolín zavítal ke svému utkání tentokrát do nedaleké Vykáně. I přes dramatický vývoj splnili kolínští roli papírového favorita a z půdy předposledního celku tabulky divizní skupiny C si po těsném vítězství 2:1 odvezli všechny tři body.

Domácí potrápili kolínskou defenzívu už zkraje zápasu. Zhruba ve 4. minutě procpal míč za záda Pellegriniho Jiří Dalekorej. Naštěstí pro Kolíňáky, jeho radost překazil zdvižený praporek asistenta rozhodčího. Do šance se dostali i hosté – ve 22. minutě se snesl centrovaný balon na hlavu Petra Šourka, jenže ten ho poslal nad branku. Jako první se ze vstřeleného gólu mohli radovat kolínští – ve 24. minutě nezpracoval domácí brankář Janda míč po malé domu a pod podrážkou mu projel až téměř do jeho svatyně, kam ho následně dotlačil Dominik Veselý. Jednobrankový náskok Kolína netrval příliš dlouho, ve 39. minutě rozehráli bratři Jarolímové bleskově standardní situaci, po které starší Lukáš využil nepřipravenosti hostující defenzivy a srovnal na 1:1.

Tento stav vydržel až do samotného závěru. Příležitost k prolomení dostal v 81. minutě kolínský Martin Puk. Jeho hlavičku vyrazil parádním zákrokem Aleš Janda. Nicméně, po ukončení akce sudí odpískal postavení mimo hru a branka by stejně nebyla uznána. Co se nepovedlo Martinu Pukovi, to se povedlo Adamu Čapkovi – minutu před závěrečným hvizdem vystihl centr do vápna a svou hlavičkou rozhodl o těsném vítězství Kolína.

„To vítězství se nerodilo lehce, protože jsme nastoupili proti kvalitnímu soupeři a myslím, že Vykáň dnes tu svou kvalitu předvedla. Nás trošku limitovaly rozměry hřiště, ale na to se nesmíme vymlouvat. Trošku nám to znemožňovalo hrát tu kombinační sílu, vlastně to gró ve kterém jsme silní. Taktika dneska zněla, abychom hráli jednoduše. Bohudík, že se k nám naklonilo i více štěstí, protože se to utkání odehrálo spíše mezi vápny a kluci zaslouží dík. Hráli do poslední minuty a hráli na vítězství. Odměnou jim byla druhá vstřelená branka chvíli před koncem. Je to už asi na pováženou, protože tento tým ukázal velkou sílu. Je to asi čtvrté nebo páté utkání, které jsme zvládli v posledních minutách. Myslím si, že jsme i o právu vyhráli zaslouženě a odměnou nám jsou tři body.“ Uvedl trenér Jaroslav Havrda.

Branky: Jarolím L. – Veselý, Čapek

Rozhodčí: Haleš – Vojtěch, Svoboda

Diváci: 100

FK Čechie Vykáň: Janda – Beneš, Šplíchal, Kubek (77‘ Reiter), Vobořil, Žampa (62‘ Kočí), Jarolím D. (K), Koutenský, Dalekorej, Jarolím L., Říha

FK Kolín: Pellegrini – Biško, Šourek, Nešpor (K), Seifert – Živný – Vácha, Čapek, Němeček (89‘ Rosendorf), Veselý (69‘ Mlynka) – Puk

Diskuze k článku