U8 - NEOFICIÁLNÍ VÍCEMISTR REPUBLIKY!!!

Foto: Markéta Hamplová

Tomáš Šulc | 06.05.2018 | přečteno 654x

"5.5.2018 se naše U8 zúčastnila „neoficiálního“ mezinárodního MČR, pořádaného organizátorem kvalitních mládežnických turnajů s velkým renomé, Matějem Kocourkem…. A účast to byla po čertech úspěšná!

Už jen nominace do takového turnaje, respektive, nabídka účasti v takovém turnaji byla nesmírně potěšující a zavazující. Kolín byl společně s SK Hranice, Tatranem Sedlčany a Nymburkem, co se jmen týče, outsiderem mistrovství a dle těchto předpokladů se očekávalo umístění v posledních patrech, které si v zástupu 24 týmů již téměř nikdo ani nečte.

Kdo však sleduje výkony kolínské U8, tedy hráčů narozených v roce 2010, ví, že kluci tvrdě trénují třikrát týdně + nově byl přidán i core trénink, do toho mají svá mistrovská utkání a další turnaje a přátelské zápasy a společně s rodiči, bez kterých by to nešlo, mají vlastně na kolínském hřišti své „druhé bydliště“.

Když použiji příměr, dostávají stejné fotbalové kapky pro své zdokonalení se, jako v jakémkoliv jiném předním českém klubu. Trénovat a hrát za Kolín je tedy náročné…. Ne však pro ty, které to baví!

A přesně tahle skupina dětí z Kolína své soupeře dobře zná, s řadou z nich se setkává a své kvality již dokázala předvést. Kluci do turnaje vstoupili bez bázně a hned v prvním zápase zaskočili bratislavský Slovan! V následujícím zápase s Prostějovem to byl z naší strany totální, rychlý fotbal. Tyče zvoní ještě teď, bohužel, fotbal nemá logiku a z vítězství se radoval soupeř. Přesto, nebylo proč dávat hlavy dolů, výkon to byl vítězný a bylo potřeba na něj navázat, což proti Hranicím bylo jednoznačně splněno.

V dalším zápase nás čekal polský soupeř, Syrenka Soccer School Poland, jednoznačně výborná akademie, která válcovala soupeře a ve svém středu měla hráče… no, jak to říct…. mimozemšťan?! Zkrátka, něco takového jsem viděl poprvé v životě a chlapec se stal nejlepším hráčem turnaje, naprosto po zásluze. Že tomu tak musí být, bylo jasné hned od jeho prvního doteku s míčem.

No a náš vzájemný zápas? To byla fotbalová paráda z obou stran, my však drželi vedení po celou dobu a závěrečný hvizd znamenal naší výhru o jednu branku.

Poslední zápas ve skupině nás čekala FK Příbram, zápas o všechno, vítězství by znamenalo neuvěřitelné první místo ve skupině, prohra propad na třetí, v závěrečném hodnocení turnaje, buď hrát o 1 až 4 místo, nebo o 9 až 12. Příbram byla v průběhu turnaje velice nebezpečná, ve vzájemném zápase to ale bylo opět kolínské FK, které bylo v utkání dominantní a celkem v klidu zápas ovládlo, což znamenalo už v tu chvíli jednoznačné obrovský úspěch.

ZÁPASY O VŠECHNO! BRAMBORU NIKDO NECHCE!

V elitní skupině nejlepších čtyř, tam už jsme byli hodně chudí příbuzní a za soupeře nám byla nalosována Bohemians, tým, který vstřelil největší počet branek a v ofenzivě dominoval po celý turnaj. Úvodní hvizd však přinesl něco, co soupeř nečekal, kolínští řádili jak saně, bortili rozehrávku soupeře už v zárodku a soupeř se téměř nedostal k dostřelu branky. Naopak kolínští chlapci vyučovali z produktivity a soupeře zatížili na kontě polovinou branek, co Bohemka dostala za celý dosavadní průběh turnaje.

To znamenalo jediné, FINÁLE PROTI NEJLEPŠÍMU MLÁDEŽNICKÉMU MUŽSTVU U NÁS, PROTI AC SPARTA PRAHA!!!!!

Finále začalo poměrně opatrně z obou stran a na hráčích soupeře bylo znát, že výsledky kolínských je k opatrnosti vedou oprávněně. V davu bylo slyšet „kdo dá první gól,vyhraje“ Ten kdo první skóroval byla právě pražská Sparta a nutno říct, že přes brzké vyrovnání to byl právě ten první gól, který rozpohyboval nožky soupeřů do obrátek, kterým nešlo dlouhodobě stačit. 11 minut, tak dlouho se nám dařilo držet remízu, soupeř však natolik fotbalově kvalitní i zdravě agresivní hrou nutil naše kluky k chybám a po vstřelení branky, které znamenalo vedení už eliminoval kolínské po celý zbytek utkání a zaslouženě zvítězil...

Závěrečný potlesk patří vždycky vítězům, když se kluci ale po utkání chytli kolem ramen, poděkoval jsem jim za to co dokázali, ozval se pořádný potlesk i pro ně!

TAK JSME VÍCEMISTŘI, NO A CO!" Uvedl trenér kategorie U8, který je na své svěřence právem hrdý!

Mezinárodní MČR:

FK Kolín - SK Slovan Bratislava - bílý 3:2 , góly 1 x Štěpán V., 2 x Míša K.

FK Kolín - FK Prostějov 1:4, góly 1 x Maty H.

FK Kolín - SK Hranice 4:1, góly 2 x Maty H., 1 x Míša K., 1 x Honzik H.

FK Kolín - Syrenka Soccer School Polsko 6:5, góly 2 x Maty H., 1 x Maty K., 3 x Štěpán V.

FK Kolín - FK Příbram 4:1, góly 1 x Maty H., 1 x Míša K., 2 x Štěpán V.

1. místo ve skupině...

Semifinále:

FK Kolín - Bohemians Praha 5:1, góly 3 x Maty H., 1 x Máca, 1 x Štěpán V.

FK Kolín hraje finále!!!

FK KOLÍN - AC SPARTA Praha 1:7, gól Štěpán V.

Konečné pořadí:

1. AC SPARTA PRAHA

2. FK KOLÍN

3. BOHEMIANS PRAHA 1905

4. FC VIKTORIA PLZEŇ

5. SK SLAVIA PRAHA

6. FC HRADEC KRÁLOVÉ

7. FK MLADÁ BOLESLAV

8. SYRENKA S.S (POL)

9. SFC KALINKOVO (SR)

10. SK SIGMA OLOMOUC

11. 1.FK PŘÍBRAM

12. FC SLOVAN LIBEREC

13. SK TATRAN SEDLČANY

14. FC SLAVIA KARLOVY VARY

15. AS TRENČIN

16. SK SLOVAN BRATISLAVA - BÍLÝ

17. FC MAS TÁBORSKO

18. 1.SK PROSTĚJOV

19. SK SLOVAN BRATISLAVA - BELASÍ

20. FC PETRŽALKA

21. MFK KARVINÁ

22. SK HRANICE

23. SK POLABAN NYMBURK

24. FK JABLONEC

Diskuze k článku