Pevnost v Borkách stále nedobyta!

Foto: Jan Kobzáň

Tomáš Šulc | 07.05.2018 | přečteno 488x

V rámci 24. divizního kola přivítali kolínští fotbalisté celek Jiskry Mšena. Pro Kolín velmi důležitý zápas, který mohl posunout naše mužstvo blíže v boji o prvenství. Povedlo se - Kolín i v pozměněné sestavě zvítězil v důležitém domácím utkání 3:0 a nejen že se více přiblížil k vedoucím Živanicím, ale také stále drží domácí neporazitelnost v jarní části!

Vstup do utkání jako hrom. Po delší době to nebylo naše mužstvo, které zaspalo začátek zápasu. Jednobrankového vedení se domácí ujali už ve 3. minutě – centrovaný balón se snesl na hlavu Lukáše Seiferta, který si s ním věděl rady a poslal Kolín do těsného náskoku – 1:0. Na druhou branku se nemuselo čekat příliš dlouho. Ke střele se v 6. minutě dostal nejprve Veselý. Jeho střelu brankář Masařík vyrazil, pouze ale k dorážejícímu Tomáši Mlynkovi. Ten v mírně zjednodušené pozici dokázal skórovat – 2:0. Kolín byl na hřišti jednoznačně lepší a potvrzovali to i další vytvořené příležitosti, ze kterých se dalo skórovat. V jedné z příležitostí se po skvělém okradení stopera Mšena ocitl Vácha. S jeho pokusem si však hostující brankář poradil.

Ovšem do šancí se nedostávali jen domácí. Ve druhém poločase hosté zahrozili i ze standardní situace – připravený Roberto Pellegrini famózním zákrokem ale zamezil vstřelení kontaktní branky. Naopak na druhé straně padl gól ještě jeden. V 62. minutě se Petr Němeček ujal rozehrávky rohového kopu, z něhož poslal míč do pokutového území Mšena. Tady se dokázal prosadit Radek Biško a hlavou ho poslal do hostující svatyně. Z pohledu skóre to byla poslední změna. Kolín po tomto utkání mohl slavit zasloužené tříbodové vítězství.

Příští týden čeká kolínské mužstvo boj o druhé místo v tabulce. Zajíždí na půdu Vysokého Mýta, které se pevně drží jen o bod za vedoucími Živanicemi. Případnou výhrou by se Kolín bodově dotáhl na Vysoké Mýto a v tabulce by se dostal dokonce před něj!

Fotogalerie: Fotogalerie Jacklin – foto: Jan Kobzáň

Branky: Seifert, Mlynka, Biško

Rozhodčí: Langmajer – Mudra, Pastyřík

ŽK: Živný, Veselý – Koblížek, Krejčík

Diváci: 150

FK Kolín: Pellegrini – Biško, Živný, Nešpor (K), Seifert (86‘ Salva) – Záhora – Vácha, Němeček (74‘ Koděra), Čapek, Mlynka (75‘ Novák) – Veselý

FK Jiskra Mšeno-Jablonec n. N.: Masařík – Váňa (K), Hrnčíř, Koblížek, Rozkovec, Krejčík, Čížek, Helm, Pelta, Just, Štemberk (75‘ Pařík)

Pozápasový rozhovor s trenérem Jaroslavem Havrdou:

Diskuze k článku