Kolín boj o druhé místo nezvládl

Foto: fk-kolin.cz

Tomáš Šulc | 14.05.2018 | přečteno 852x

V sobotu zajíždělo kolínské mužstvo k utkání, které ho mohlo posunout už na druhé místo divizní tabulky pro skupinu C. Tento boj nakonec zvládli hráči domácího Vysokého Mýta. Nejen že odskočili na rozdíl třech bodů, zároveň ale také ukončili kolínskou sérii sedmi výher v řadě. Kolín padl ve Vysokém Mýtě 3:0.

Jak uvedl trenér Havrda – „den blbec“. Kolínským hráčům od počátku utkání téměř nic nevycházelo a v útočné fázi více úřadovali domácí. Otevřít skóre mohli hráči Mýta už v 11. minutě po standardní situaci. Ve skórování jim však pro tentokrát zabránil brankář Pellegrini. Další výraznou šanci měli domácí hned v dalším útoku, ve finální fázi ale jeden z útočících skluzem balon netrefil. Ve 25. minutě se dokonce řítil na kolínskou branku Benda. Ten byl atakován Váchou a s následnou střelou si kolínský brankář poradil. Do jednobrankového náskoku se Vysoké Mýto dostalo ve 29. minutě – Šourek špatně rozehrál balon, kterého se zmocnil Wimmer, který si s ním věděl rady a potrestal tak kolínskou obranu – 1:0.

Druhý poločas pokračoval téměř ve stejném rytmu jako ten první a náskok domácích se ještě navýšil. Ve 49. minutě se hlavou po standardní situaci prosadil Valášek – 2:0. Vítězství vysokomýtných pečetil v 56. minutě Štěpánek, který se prosmýkl modrobílé obraně. V poslední desetiminutovce se dostal ke střele Němeček. Bohužel pro kolínské pálil mimo. Podobně si počínal těsně před koncem domácí Rezek.

Kolínští si prohrou ve Vysokém Mýtě zkomplikovali cestu na vrchol a Vysoké Mýto se dostalo do náskoku 6 bodů. První Živanice mají před Kolínem náskok bodů sedmi.

„Mně se to dneska nehodnotí vůbec lehce, protože jsme to utkání nezvládli jak herně, tak i výsledkově. Na obranu hráčů musím říct, že jsme neodehráli vyloženě špatné utkání, byl to spíš „den blbec“. Já si myslím, že ta první půle byla hodně vyrovnaná, hrálo se mezi vápny. My jsme chtěli hrát nátlakově s rychlou přechodovou fází. Po těch úvodních patnácti minutách jsme tam měli dvě situace, které jsme měli určitě lépe vyřešit a jenom díky dobrým zákrokům domácího gólmana domácí neinkasovali. Pak jsme v jedné přechodové fázi udělali úplně nepochopitelnou chybu a domácí nás za ní potrestali. Pak měli ještě jednu vyloženou šanci. Co se týká druhé půle, tam se domácí dostali na koně a tím pádem se uklidnili. Smolná branka ze standardní situace a pak už to bylo hodně těžké. Mrzí mě to, protože jsme byli na vítězné vlně a těžko se mi to hodnotí, když jsme prohráli po sedmi zápasech. Dneska musím říct, že Mýto vyhrálo zaslouženě, protože mi přišlo, že bylo agresivnější a za tím vítězstvím si šlo jednoznačně.“ Uvedl trenér Jaroslav Havrda.

Branky: Wimmer, Valášek, Štěpánek

Rozhodčí: Janíček – Němec, Braun

ŽK: Trnka, Žák (MÝT)

Diváci: 210

FK Kolín: Pellegrini – Biško, Šourek, Nešpor (K), Seifert (66‘ Puk) - Živný – Vácha (82‘ Novák), Němeček, Čapek (85‘ Záhora), Mlynka (60‘ Křelina) – Veselý (76‘ Šindelář)

SK Vysoké Mýto: Čermík – Trnka (89‘ Škeřík), Žák, Kopřiva, Valášek, Tomášek (86‘ Hájek), Benda (79‘ Rezek), Fišer (84‘ Fišer), Štěpánek (75‘ Štanglica), Wimmer, Dvořák (K)

Diskuze k článku