MU 13.10.2018:  FC Vlašim – Sparta Kolín   6:2

sestava:  Kolář, Tobiáš, Habich, Vrba, Tichý, Dvořák, Materna, Ptáček, Ditrich, Kvasil, Šrámek, Helcl, Kyral, Otradovský

Tentokrát jsme se vydali poměřit síly s kluky z Vlašimi. Prvních dvacet minut zápasu byla hrůza. Chyběl pohyb, bojovnost, s aktivním napadáním soupeře jsme si nedokázali poradit a velmi rychle jsme inkasovali pět branek. Pak se nám podařilo po pěkné akci vstřelit první branku a jako by klukům došlo, že není na co čekat a konečně začali hrát fotbal. Obraz hry se změnil, drželi jsme míč, dobře kombinovali, po ztrátě míče aktivně napadali soupeře, který musel často jen zmateně odkopávat míče, které jsme většinou naší aktivní hrou sbírali. Jediné co tomu opět chybělo byla vyšší produktivita, což nás trápí dlouhodobě. Vím, že to v klucích je a ty góly jednou začnou padat. Všichni hráči zaslouží pochvalu za to, jakým způsobem dokázali změnit hru a myšlení a doufám, že si to přeneseme i do dalších zápasů. Díky.

MU 7.10.2018:  Sparta Kolín – FK Čáslav      3:7

sestava:  Kolář, Habich, Vrba, Tichý, Holub, Dvořák, Materna, Ptáček, Ditrich, Šrámek, Helcl, Kyral, Otradovský, Svatuška

Dnes jsme u nás přivítali soupeře z Čáslavi. Zápas se mi hodnotí těžko. Herně to bylo dobré, drželi jsme míč, vytvářeli si brankové příležitosti, ale góly střílel soupeř. Kromě 15 minut ve druhé třetině jsme celý zápas dominovali, ale naše koncovka je tristní!!!! V tréninku si kluci v bráně div nezlomí ruce a přijde zápas a koncovka nikde. Je to škoda, protože naši hráči na to rozhodně dovednosti mají, jen musíme probudit ty spící „zabijáky“. Určitě to přijde, jen stále nevím kdy 😀 Za předvedený výkon si kluci zaslouží pochvalu a doufám, že tyto prohry hodí za hlavu.  Díky Radek

MU 28.9.2018:  MFK Chrudim – Sparta Kolín       5:1

sestava:  Kolář, Helcl, Vrba, Tichý, Dvořák, Materna, Ditrich, Kvasil, Šrámek, Otradovský, Svatuška

Tentokrát jsme vyrazili do Chrudimi. I přes horší výsledek můžeme být s hrou a herním projevem týmu spokojeni. Po zápase s Hlinskem, kdy byl náš výkon neuvěřitelně nevýrazný a to jsem ještě shovívavý, jsme v tréninku zapracovali na herních činnostech, které nám chyběly, koukli na video, kde jsme si všichni individuálně ujasnili herní situace, které neřešíme dobře a v zápase s Chrudimí se to „možná“ projevilo. Hráli jsme dobře do šířky, dobře kombinovali a jediné co chybělo byla vyšší produktivita. Soupeř má velkou kvalitu a musím říct, že za vítězstvím si šli o trochu více než my. Nic méně jak už jsem řekl, za snahu a nasazení musím kluky pochválit a doufám, že naše výkony půjdou už jen nahoru.

MU 23.9.2018:  Sparta Kolín – Hlinsko      2:9

sestava: Tobiáš, Kolář, Musil, Vrba, Tichý, Dvořák, Materna, Ptáček, Ditrich, Kvasil, Šrámek, Helcl, Kyral, Otradovský,

U 16.9.2018:  RMSK Cidlina – Sparta Kolín   3:6

sestava: Tobiáš, Kolář, Vrba, Tichý, Habich, Dvořák, Materna, Ptáček, Ditrich, Kvasil, Šrámek, Helcl, Kyral, Otradovský, Svatuška

V dnešním mistrovském utkání jsme se utkali s RMSK Cidlinou. Do zápasu jsme vstoupili ospale, chyběl pohyb, útočná fáze postrádala nápad a celkově jsme působili nevýrazně. Nedá se říci, že nás soupeř přehrával, ale i tak jsme první třetinu prohráli 1:0. V pauze jsme si řekli, že na ně vletíme a světe div se, kluci poslechli. Druhá třetina byla plně v naší režii, hýřili jsme pohybem, aktivitou a ve všech herních činnostech jsme dominovali. V obraně jsme byli bezchybní, výborně jsme se zajišťovali a při přechodu do útoku jsme byli rychlí a přesní. V této části zápasu jsme měli zápas plně pod kontrolou, což se výrazně projevilo i na skóre. Do třetí třetiny jsme vstoupili stejně aktivně a i nadále soupeře svou agresivní a zároveň chytrou hrou válcovali, dokázali jsme si vyhovět a po krásných akcích několikrát skórovat. Poté jsme na posledních 15 minut vyzkoušeli rotaci hráčů na různých postech, což kluky baví, ale také se to projevilo na herním projevu. Souhra se vytratila a bylo znát, že si borci nejsou moc jistí, čehož dokázal soupeř výborně využít a korigoval na konečných 3:6. Naši skvělou hru zezadu podpořili výborně chytající gólmani a můžeme jen doufat, že takové výkony všech hráčů budou pokračovat. Díky.

MU 9.9.2018:  SK Sparta Kolín – MFK Trutnov     5:6

sestava: Tobiáš, Vrba, Tichý, Dvořák, Materna, Ptáček, Ditrich, Kvasil, Šrámek, Helcl, Kyral, Otradovský, Svatuška

Dnes mimořádně vkládáme hodnocení, které zaslal trenér MFK Trutnov. Je dobré se občas na to podívat z druhé strany 🙂 Tímto mu děkujeme!

Dnešní utkání žákovské ligy v Kolíně jsme chtěli vyhrát a s tím jsme i odjížděli. Věděli jsme, že pokud podáme výkon srovnatelný s tím proti Vysokému Mýtu, není naše předsevzetí nereálné.

Prvních třicet minut se hra přelévala od jedné brány ke druhé. Ovšem od začátku bylo zřejmé, že fotbalová kvalita je na kopečkách domácích. Nám míč v některých fázích hry vyloženě překážel! Přesto jsme se třikrát dokázali protlačit až ke gólové příležitosti. Bohužel stále se opakovat o mizérii v zakončení je mi už až trapné. Soupeř nás tedy po zásluze trestá a od 19. minuty prohráváme po skvělé průnikové přihrávce a chladnokrevném zakončení 0:1. Když už se nám podařilo skórovat, byl proti rozhodčí a pro ofsajd se vyrovnání nekoná.

Druhou část už začínáme plnit úkoly ohledně pohybu. Jak s tak bez míče to jinak v lize nepůjde, o tom jsme se už nesčetněkrát přesvědčili. Bohužel v 11. a 12. minutě nás slepené góly posílají pokud ne do kolen, tak do obrovských trablů určitě. Jenom s vypětím všech svých sil se daří kluky udržet stále v odhodlání se o výsledek porvat. Když potom Kubáno snížil, postupně se vracíme do hry a naději oživil ještě Šíma, kterýmezi nohama gólmana umazal vedení domácích na jeden gól. Bohužel za dvě minuty hloupě inkasujeme počtvrté a třetina končí za stavu 2:4.

„Pánové, máme posledních třicet minut, není se proč šetřit a nic jiného než obrat neberu!“. Tato troufalá slova jsem zvolil k vyburcování a světě div se, opravdu to zabralo. Hned ve 2. minutě poslední třetiny Ondra krásně snižuje a v minutě deváté je po vlastním gólu po rohu Matěje Širokého srovnáno. Hlavně nezačít bláznit dopředu, to už jsme taky dokázali … trpělivě odoláváme tlaku soupeře, který se samozřejmě nechce s remízou smířit a ve 13. minutě (pro domácí nešťastná třináctka) zaúřadoval opět Kubáno: poprvé se v utkání ujímáme vedení. Teď nás ale soupeř zatlačil před naši bránu a mačká nás jako citrón. Musím před Kolínem smeknout, jejich hra byla opravdu ukázková a my odoláváme pouze dík skvělé práci Tomáše v bráně a též s pomocí onoho pověstného štěstíčka. Nasazení se vyplácí a Ondra Pavlík si připisuje v 25. minutě též svůj druhý gól, který se po konci ukázal jako vítězný. Domácím se totiž podařilo už jenom snížit na konečných 6:5 z našeho pohledu. Pro domácí kruté, pro nás vícenež šťastné.

Nasazení, bojovnost, touha po vítězství – tak přesně takhle by to mělo vypadat v každém zápase. Když se nám příště podaří přidat i trochu fotbalovosti, můžeme se měřit s kýmkoliv a naše hra bude přítomné rodiče nejenom bavit, ale také těšit. Dnes to bylo upachtěné, utlačené, oddřené. Ale i taková utkání na své cestě potřebujeme.

Poděkování soupeři za skvělou hru. Přiznejme si, že dnes opravdu nevyhrál lepší tým 😉

Jiří Říha
trenér 2006
MFK Trutnov

MU 5.9.2018: TJ Svitavy – SK Sparta Kolín      3:5

sestava: Tobiáš, Kolář, Habich, Vrba, Tichý, Dvořák, Ptáček, Ditrich, Kvasil, Šrámek, Helcl, Kyral, Otradovský, Svatuška

K dnešnímu mistrovskému utkání jsme se vypravili k nováčkům do Svitav. Čekala nás velká neznámá. Soupeř s kterým jsme se nikdy v minulosti nepotkali. Celý zápas byl jedním slovem boj. Neustálé souboje o míč, rozepře, hašteření. To nás stále vyvádělo z tempa a za celých 90 minut jsme se nedokázali dostat k naší hře.  Celý zápas jsme měli pod kontrolou, ale malé hřiště, urputně bránící soupeř a neustálé hašteření nás vyvádělo z koncentrace. V momentech, kdy jsme zklidnili hru, dali míč na zem a využili volných prostor, vždy se ukázalo, že toto je způsob, jak herně uspět. Jen na můj vkus těchto momentů nebylo mnoho. Individuálně jsme byli lepší, ale kombinačně se nedařilo. Pozitivní je, že kluci i takto těžký vypjatý zápas emočně zvládli a dokázali si, že mohou hrát s každým. Pochvalu zaslouží všichni 🙂 díky. Radek

MU 2.9.2018: FK Náchod – SK Sparta Kolín    4:8

Do prvního mistrovského utkání nové sezóny naši borci vyrazili do Náchoda. Po kvalitně odehraných zápasech v přípravě jsme byli plni očekávání, jakým způsobem se podaří start do mistrovských utkání. Kluci navázali tam, kde jsme skončili v přípravě a odehráli velmi kvalitní utkání. Předváděli jsme nápaditou kombinační hru zakončenou krásnými góly a mimo několika slabších chvilek ve třetí třetině jsme nad soupeřem herně dominovali. Velké pozitivum vidím v tom, že i přes velmi tvrdou a důslednou hru soupeře, se kluci dokázali prosadit a byla cítit velká síla celého týmu. Výborný výkon všech hráčů byl podpořen skvělými výkony obou gólmanů. Díky. Radek Šrámek

PU 29.8.2018: SK Sparta Kolín – Viktorka Žižkov    6:8

sestava: Kolář, Habich, Vrba, Tichý, Dvořák, Ptáček, Ditrich, Kvasil, Šrámek, Helcl, Kyral, Otradovský, Svatuška, Pěnkava

PU 26.8.2018:  SK Sparta Kolín – Neratovice     8:2

sestava: Tobiáš, Habich, Vrba, Tichý, Dvořák, Ptáček, Kvasil, Šrámek, Helcl, Kyral, Otradovský, Materna, Vilím, Krupka

PU 23.8.2018: SK Sparta Kolín – FK Čáslav       7:4

sestava: Tobiáš, Habich, Vrba, Dvořák, Ptáček, Ditrich, Klepal, Kvasil, Šrámek, Helcl, Kyral, Otradovský, Pěnkava, Materna

turnaj 18.8.2018:  Havlovice                 2.místo

sestava: Tobiáš, Habich, Vrba, Dvořák, Ptáček, Ditrich, Kvasil, Šrámek, Helcl, Kyral, Otradovský, Materna