9.6.2019 – MU Kolín – Vysoké Mýto 5:10

3×30 min

Sestava: Kolář – Bednář, Beránek, Fňukal, Kašička, Klepal, Krumich, Krupka, Pacovský, Szitás, Šibrava F., Šibrava Š., Vilím

Hra z naší strany byla dobrá. Bohužel nás trápí neproměňování šancí. ZŠ

____________________________________________________________________________________________________________________

2.6.2019 – MU Hradec Králové – Kolín 6:6

3×30 min

Sestava: Kolář – Bednář, Kašička, Klepal – Krupka, Pacovský, Šibrava Š. – Fňukal, Luštický, Szitás, Vilím

HK – Kolín 2:3 (Fňukal, Šibrava Š., Szitás)

HK – Kolín 1:2 (Luštický, Vilím)

HK – Kolín 3:1 (Kolář)

Z odmakaného zápasu v Hradci jsme odcházeli zklamaní. V první třetině jsme neproměnili obrovské kvantum šancí a dle slov asistenta „aby nás tohle nemrzelo…“ se i stalo. Druhou třetinu kluci sice svůj náskok navýšili, ovšem ve třetině poslední nás musel podržet Miloš v několika soupeřových tutovkách. Soupeř si často pomáhal drobnými pro sudího neviditelnými fauly a to naše kluky stálo spoustu sil. Domácím se podařilo otočit a v posledních minutách jsme byli v tlaku opět my. Na jeden z rohů se vydal i Miloš a srovnal na konečných 6:6. Závěrečný nápor už jsme ve vítěznou branku nedokázali proměnit.

Směrem dopředu jsme kreativní, aktivní, překvapiví. Do obranné fáze potřebujeme zlepšit komunikaci, navázání soupeřova pohybu a dostupování. Opět platilo, že jsme hrozně „hodní“. Velká škoda neproměněných šancí. Kluci se vydali ze všech sil, bojovali a předváděli pohledné fotbalové momenty. Maximální přístup a odhodlání chválím! HC

____________________________________________________________________________________________________________________

26.5.2019 – TU Boujami liga 4.místo

à 20 min

Sestava: Kolář – Bednář, Fňukal, Klepal, Krumich, Krupka, Luštický, Pacovský, Pfeiler, Szitás, Tománek

Kolín – Příbram 2:1 (2x Luštický)

Kolín – Sparta WU13 4:0 (Luštický, Klepal, Tománek, Fňukal)

Kolín – Ústí nad Labem 0:4

Kolín – České Budějovice 1:3 (Szitás)

Kolín – Šumperk 0:8

Kolín – FTA 1:0 (Szitás)

Kolín – Ml.Boleslav 0:4

Na Boujami lize jsme chtěli navázat na výkony z Ondrášovka Cupu a to se povedlo. Našim cílem bylo přidat do hry ještě další aspekt a během neděle se podařilo velice zlepšit hlasitou komunikaci hráčů na hřišti. První dva zápasy fungoval vysoký a aktivní pressing velmi dobře. Příbram jsme měli porazit snad 5:1 a sparťanky se nedostaly prakticky k ničemu nebezpečnému. Pokud si chceme rozdat hru na férovku s týmy jako je Ústí a Šumperk, tvrdě narážíme. Jednoduchá klamačka od soupeře s míčem a hned jsme přečíslování, následně špatně přebíráme hráče, což takoví soupeři ihned trestají. Tohle potřebujeme zlepšit. S Českými Budějovicemi jsme se často ukvapili právě pod tíhou soupeřova pressingu. Pod tlakem nemáme klid, což je škoda. Přesto jsme si vytvořili šance ke skórování. Přehled v tomto zápase ukázal Szity, když si při převzetí míče všiml soupeřova brankáře hodně venku z branky a poslal míč do odkryté sítě téměř z poloviny hřiště. Zápas s FTA jsme jednoznačně ovládali. Soupeř působil odevzdaným dojmem a neprosazoval se ani kombinačně, ani delšími míči. Kluci si vše dobře hlídali. S Mladou Boleslaví jsme byli lepším týmem prvních 10minut. Soupeř se k ničemu nedostal a my neustále tvořili. Kluci pracovali výborně. Boujami je na nás ale malinko delší, než zvládáme se 2-3 hráči na střídání a tak se po prvním překopnutém míči za naši vysoko vysunutou obranu boleslavští prosadili a druhou polovinu utkání to vypadalo, že jsme všude o krok později.

Kluky musím hodně pochválit za super přístup po celou dobu tohoto kola Boujami, jedno z nejpovedenějších od nás. Potvrdilo se, že v některých věcech jsme proti soupeřům napřed a některé musíme dopilovat. U všech vnímám za tuto sezónu velké zlepšení. Hlavně nepolevit ve tvrdé práci na TJ.

____________________________________________________________________________________________________________________

26.5.2019 – MU Kolín – Vlašim 1:15

3×30 min

Sestava: Dupák, Šibrava F., Šibrava Š., Vilím + U11 (branka Hendrych)

Hráčům U11 nevyšel ani zápas s poslední Vlašimí. Nedostatek pohybu bez míče stačil pouze na jeden čestný úspěch do sítě soupeře. „Nebýt dnes na hřišti hráčů U12, dostali bychom 30 gólů“, uvedl po utkání trenér U11.

____________________________________________________________________________________________________________________

18.-19.5.2019 – TU Ondrášovka Cup 16.místo

à 20 min

Sestava: Kolář – Bednář, Beránek, Klepal, Krumich, Krupka, Luštický, Pacovský, Szitás, Šibrava F., Šibrava Š., Tománek, Vilím

Sobota:

Kolín – Vyškov 3:0 (Krumich, Luštický, Klepal)

Kolín – Táborsko 1:0 (Vilím)

Kolín – Opava 1:1 (Luštický)

Kolín – RMSK Cidlina 0:1

Kolín – Pardubice 0:0

Neděle:

Kolín – Slovácko 1:2 (Vilím)

Kolín – FTA 1:1 (Klepal)

Kolín – Šumperk 0:2

Kolín – Hradec Králové 1:1 (Krumich)

Kolín – Ústí 0:6

Kolín – Sigma Olomouc 0:5

Na finálový turnaj neoficiálního mistrovství republiky se kvalifikacemi prokousalo pouhých 24 týmů z celkově zhruba 100 přihlášených. Čekala nás tedy silná konkurence v každém zápase a rozhodovala každá chyba. Turnajový čas 20min/zápas byl tedy vzhledem k systému trochu nevyzpytatelný. Našim úspěchem bylo už to, že jsme se kvalifikovali přes těžkou kvalifikaci.

Ve skupině C nás čekalo postupně 5 soupeřů. V prvním utkání jsme narazili na Vyškov a nasadili vysoké tempo. Odměnou bylo rychlé vedení 3:0 a zbytek zápasu si kluci užívali a kontrolovali hru. Druhý zápas proti Táborsku byl typický turnajový. Kolínské mužstvo nastoupilo znovu aktivně se zdravou agresivitou a snahou dominovat a tvořit a celek Táborska spoléhal na rychlé brejky. Postupem času Táborsku narůstala křídla s vidinou úspěšného výsledku, ale pak se Vilda tváří v tvář gólmanovi šibalsky trefil. Brankář se ještě snažil míč doběhnout a vytáhnout, ale jak prokázal VAR, už bylo pozdě. Zbytek zápasu se spíše bojovalo, než hrálo a tak jsme se dvěma vítězstvími pomýšleli na postup do zlaté skupiny.

Třetí zápas proti Opavě začal nadějně. Kluci opět převzali utkání pod kontrolu a Opava se dostávala na naši polovinu jen sporadicky. Po krásné akci na křídle si seběhl před branku Lušťa, dostal od Óni vymazlený míč a…byla z toho branka s velkou dávkou štěstí. Naše další akce jsme nedokázali proměnit v pojistku a bohužel přišel trest. Takto náročný styl fotbalu moc týmů nehraje a proto nám už ke konci zápasu došly síly. Branka na 1:1 nás potrestala a ukázala, jak ošidný může turnajový systém být.

Další zápas s Cidlinou byl jediný nepovedený. V počátečním tlaku jsme gól nedali a soupeř si pomáhal na hraně faulů, rozhodčí pak přehlédl soupeřovu ruku a my obdrželi z brejku gól. Dobývalo se dál, ale než fotbal se hrálo rugby. Kluci nedokázali přepnout na klidnější režim v hlavě a prezentovat se svým fotbalem, proto prohráváme.

V posledním utkání jsme hráli přímý zápas s Pardubicemi o postup do zlaté skupiny. Naše nevýhoda byla v tom, že soupeři stačila remíza. Velmi utahaný zápas, obě strany tahaly nohy a tak se nic moc nebezpečného před brankami nedělo, až do poslední chvíle, kdy se nám podařilo přenést hru na rozběhnutého Óňu, bohužel byl míč na něj trošku kratší, než by bylo ideální. Přesto se Ondra dostal k prudké střele, nicméně branka z toho nebyla a tak skóre zůstalo bez branek. Kolín po skvělých výkonech a obdivu naší hry obsadil ve skupině až 4. místo a bohužel jsme šli hrát stříbrnou skupinu a nesli si s sebou výsledek proti Cidlině.

V neděli klukům chvilku trvalo, než se probudili a přestože počáteční tlak Slovácka ustáli, následně začali víc útočit, ale zároveň se otevřelo více prostoru pro soupeře a o dvou brejcích v rozmezí dvou minut to bylo 0:2. Kluci potom hráli jako předešlý den a soupeře zamáčkli na jeho polovinu, kontaktní branku trefil Vilda, ale v závěrečném tlaku už branka nepadla.

Proti FTA jsme to byli my, kdo kontroloval hru a tvořil. Náš častý soupeř vůbec neměl den. Prvních 10minut patřilo jednoznačně nám. Klepy uprostřed hřiště přečetl kličku soupeře, obral ho o míč, navedl si jej na střed a z pěkných 18 metrů vyslal raketový projektil směrem do šibenice. Osobně jsem hezčí raketu na Ondrášovce neviděl. Druhou branku jsme ve svých šancích nevstřelili. FTA na druhou polovinu zápasu vyslalo na hrot svůj klenot Nicka a zjednodušili si tak hru tím, že na něj nakopávali míče. Soupeř pak byl nebezpečný každým ziskem míče, rychlým nákopem do volna a vysokou individuální kvalitou tohoto útočníka vpředu. Můžeme děkovat Milošovi, že vykryl nebezpečné brejky a udrželi jsme remízový stav až do konce.

Další zápas se Šumperkem to bylo vyrovnané až do chvíle, kdy na hřiště naběhl jejich rychlonohý štírek, nasadil třem našim hráčům housle a předložil svému spoluhráči dárek před prázdnou branku. Tento hráč nás potrápil znovu v akci, která následovala o chvilku později a po dalším pro sebe úspěšném 1v1 souboji se prosadil sám. Kromě tohoto hráče jsme se Šumperkem hráli celkem vyrovnanou partii nahoru-dolů a ke konci zápasu se ozvala únava. Po zásluze prohráváme 0:2

Hradec Králové očekával snadnou kořist. Byli to ale naši hráči, kteří ovládli první polovinu utkání. Několik zmařených šancí kluky nerozhodilo, aby si vytvářeli stále další a ohrožovali tak brankáře soupeře. Lušťa se štěstím obešel dva protihráče na levé straně a naservíroval přihrávku kutálející se na vápno kam si sbíhal Óňa, který šibalskou levačkou dloubnul a roztočil míč za bezmocného hradeckého golmiče. Opět tam nespadla pojistka a opět se dostavila únava a trest v podobě branky na 1:1

V posledních dvou utkáních už chybělo palivo. Ústí i Olomouc nás trestali nekompromisně a krutě. Přesto si kluci vypracovali nějaké šance ke vstřelení branky, ale už to zkrátka dřelo.

Náš náročný styl hry nese ovoce, ale těžce vybíjí baterky. Možná by pomohla kvalitnější regenerace. Poučíme se i z toho. Pozitivní bylo, že kluci dokázali nejen sami sobě, že principy a hra, o kterou se snažíme má smysl, a že se špičkou republiky stále drží krok. Pokud se naučíme rozbíjet i obrané valy nepříjemných soupeřů, jakým se prezentují např.: Cidlina, Chrudim, Svitavy a Trutnov, bude to zase posun o kus dál. Zlepšit musíme především plošnou spolupráci a komunikaci. Mezery vidím i v zájemném zastupování na pozicích při vyjetí, tandemu atd a největší nešvar je malý hlad po vstřelení gólu. Do pokutového území soupeře si nabíhá hrozně málo hráčů. Kluky chci pochválit za perfektní přístup ke všem utkáním a za překvapivá řešení a hezké akce.

Z Ondrášovky 2019 si vezeme 16. místo a spoustu krásných zážitků a důležitých zkušeností. HC

____________________________________________________________________________________________________________________

19.5.2019 – MU Čáslav – Kolín 15:2

3×30 min

Sestava: Macháček – Dupák, Fňukal+U11

Hráči U11 doplnění o Dupyho s Fňukym a Machym v brance prohráli v Čáslavi.

____________________________________________________________________________________________________________________

12.5.2019 – MU Kolín – Chrudim 2:8

3×30 min

Sestava: Kolář, Macháček – Bednář, Beránek, Dupák, Fňukal, Kašička, Klepal, Krumich, Krupka, Luštický, Pacovský, Szitás, Šibrava F., Šibrava Š., Tománek, Vilím

Hlinsko – Kolín 0:1 ( – 29′)

Hlinsko – Kolín 0:2 ( – 46′ a 57′)

Hlinsko – Kolín 2:5 ( 83′ Luštický, 85′ Fňukal – 65′, 69′, 70′, 73′, 73′)

Soupeř, na kterého neumíme. Menší hřiště a tím pádem hodně soubojové utkání jsme nedokázali převzít do vlastních rukou. Kluci se snažili o fotbal, ale soupeř nás přehrával svou jednoduchou hrou. V první třetině jsme hráli více my, bohužel minutu před koncem věnujeme soupeři lacinou chybou dárek a prohráváme 0:1.

Druhá třetina píše úplně stejný scénář, v rozehrávce ovšem chybujeme dvakrát. Naše snaha o postupnou rozehrávku je bržděna buď vlastní nepřesností nebo nedostatečným pohybem.

Třetí třetinu to bylo jako na houpačce. Otevřená hra nahoru-dolů a hosté v soubojích úspěšnější a čím dál drzejší. Největší rozdíl byl v agresivitě, hladu. Čtvrtý dárek podtrhl morálku i posledním odhodlancům a utkání se pak pouze dohrávalo. O čestné úspěchy se podělili Lušťa, po Klepyho nabídce před prázdnou a Fňuky střelou z dálky.

Nepovedené utkání.

____________________________________________________________________________________________________________________

4.5.2019 – MU Hlinsko – Kolín 1:6

3×30 min

Sestava: Kolář – Bednář, Beránek, Fňukal, Kašička, Klepal, Krumich, Krupka, Luštický, Pacovský, Szitás, Šibrava F., Šibrava Š., Tománek, Vilím

Hlinsko – Kolín 1:4 (1′ a 13′ Bednář, 10′ Beránek, 16′ Šibrava Š. – 24′)

Hlinsko – Kolín 0:1 ( – 55′ Šibrava Š.)

Hlinsko – Kolín 0:1 ( – 80′ Šibrava Š.)

Utkání v Hlinsku bylo jednoznačnou záležitostí. V minulých zápasech nám nevycházely první třetiny podle představ, proto jsme hodlali nepodcenit právě vstup do utkání a to se povedlo naprosto skvěle. Hned při prvním napadání soupeřovy rozehrávky jsme byli odměněni dárečkem do prakticky prázdné branky a ujali se vedení. Obě sedmičky pracovaly na plné obrátky a v úvodních 20 minutách se jim podařilo vsítit branku v každém střídání, takže jsme vedli pohodlně 4:0 a drželi otěže utkání. Potom naše úsilí trochu polevilo a hra se opticky vyrovnala. Soupeř prakticky neměl šanci a nic si nevytvořil mimo několika málo nevynucených chyb, kde jsme si ale uměli poradit zastoupením spoluhráče, bryskním návratem. Při jedné z rozehrávek byl předskočen jeden z našich hráčů a při onom předskočení/odkopu měl soupeř štěstí, že se míč snesl za Milošova záda. Od druhé třetiny jsme chtěli hlavně držet míč, trpělivě vyčkávat a nechodit zbytečně do plných, vyzkoušet si pár nových variant řešení. V momentě, kdy se na nás soupeř natlačil a nám se povedlo na 1-2 doteky přenést hru vypadala naše hra krásně jednoduše a nebezpečně. Soupeř opět hrozil jen z brejků, které Miloš pečlivě sbíral, a když někde byl soupeř dřív, neměl jinou možnost, než Miloše „trefit“…takhle dobře náš brankář pracoval za naší obrannou linií! Velká pochvala.

Ve zkoušení variant jsme pokračovali i třetí třetinu a s jednotlivci, případně dvojicí-trojicí hráčů jsme ladili detaily, které se postupně zlepšovaly. Kluci si také vytvořili velké množství střeleckých příležitostí, bohužel převážně z velké vzdálenosti a hodně nám pokusy létaly doprostřed branky. Hra byla v pořádku, což na druhou stranu proti takovému soupeři prostě musí být. Každopádně z mnoha úhlů pohledu povedené utkání.

____________________________________________________________________________________________________________________

27.4.2019 – MU MFK Trutnov – Kolín 2:6

3×30 min

Sestava: Kolář – Bednář, Beránek, Dupák, Fňukal, Kašička,  Klepal, Krumich, Krupka, Luštický,  Šibrava F., Šibrava Š., Tománek, Vilím

Trutnov – Kolín 1:0 (4′ – )

Trutnov – Kolín 0:3 ( – 47′ Fňukal, 48′ Klepal, 56′ Vilím)

Trutnov – Kolín 1:3 (78′ – 61′ Klepal, 67′ Krumich, 69′ Beránek)

Po matné první třetině zaslouženě prohráváme. Vůbec se nám nedaří hrát aktivně a soupeř odolává jakýmkoli našim pokusům o ohrožení branky.

Po zlepšené hře ve druhé třetině se hra uvolnila dvěma slepenými góly v síti domácích a kluci začali na hřišti sebevědomě působit proti opařeným soupeřům. Zasloužené vítězství lepšího týmu s kaňkou výkonu z úvodní třetiny.

____________________________________________________________________________________________________________________

28.4.2019 – TU Boujami liga 7.místo

à 25 min

Sestava: Kolář, Macháček – Bednář, Beránek, Dupák, Fňukal, Kašička, Klepal, Krumich, Krupka, Luštický, Szitás, Šibrava F., Šibrava Š., Vilím

Kolín – Mladá Boleslav 0:3

Kolín – Příbram 2:1 (Luštický, Vilím)

Kolín – Šumperk 0:7

Kolín – Ústí nad Labem 1:4 (Beránek)

Kolín – České Budějovice 0:4

Kolín – FTA 1:3 (Krumich)

Kluci hrát fotbal umí, bohužel naše výkony shazují nepřesnosti směrem dopředu a následně otevřená obrana, do které soupeři vletivší v přečíslení podnikají smrtící výpady. Hodně sil ztrácíme, protože si nepomůžeme krokem „navíc“, což paradoxně vede k osobním soubojům, které z kluků vysávají kvanta energie, která později chybí v další fázi hry. V útočné fázi chybí moment překvapení. Máme na čem pracovat.

____________________________________________________________________________________________________________________

27.4.2019 – MU Kolín – RMSK Cidlina 6:2

3×30 min

Sestava: Kolář, Macháček – Bednář, Beránek, Dupák, Fňukal, Kašička,  Klepal, Krumich, Krupka,Luštický,  Šibrava F., Šibrava Š., Vilím

Kolín – RMSK 1:1 ( 19′ Luštický – 9′ )

Kolín – RMSK 3:0 ( 39′ Beránek, 50′ Krumich, 58′ Klepal –  )

Kolín – RMSK 2:1 ( 77′ Luštický, 86′ Klepal – 68′ )

Soupeř se prosadil pouze dvakrát. Každý z gólmanů věnoval soupeři po jednom dárku. Jinak jsme soupeře k ničemu nepustili a v utkání dominovali na míči.  Drhne spíš předfinální fáze. Zasloužené vítězství.

____________________________________________________________________________________________________________________

20.4.2019 – TU 8+1 Modrá u Děčína

à18 min

Sestava: Otradovský – Bednář, Beránek, Ditrich, Klepal, Krumich, Krupka, Pacovský, Szitás, Tománek, Vilím

Kolín – Baník Sokolov 2:0 (Ditrich, Krumich)

Kolín – Vyžlovka 0:1

Kolín – Tempo 1:1 (Vilím)

Kolín – Příbram 1:1 (Beránek)

Kolín – Meteor 0:0

Kolín – Vlašim 1:3 (Ditrich)

Kolín – Chomutov 0:0

Kolín – Ústí nad Labem 0:1

Krásný turnaj v Modré u Děčína se nám výsledkově nepovedl. Herně to není špatné. Obrana pracuje dobře, přechodová fáze i nasazení fungují. Co nám chybí je větší hlad po gólech a nabídka v nebezpečném prostoru před brankou. S výrazně slabšími soupeři nám chybí klid a bohužel dostáváme góly do otevřené obrany z ojedinělých brejků. Přehrály nás pouze týmy Příbrami a Ústí, ale i v těchto zápasech jsme mohli uspět nakonec my. Bohužel jsme se stali remízovými králi turnaje a v hodně vyrovnané konečné tabulce to tak úplně nedopadlo. Dvojzápas Meteor+Vlašim nám sebral spoustu sil a už jsme pouze se dvěma hráči na střídání nestíhali zregenerovat. Kluky chci pochválit, že se do poslední chvíle nevzdávali, i když už bylo vidět, že šlapou vodu. Dva z nich byli dokonce po nemoci bez tréninku, což se logicky projevilo. Zapracujeme na předfinální a finální fázi a budeme zase dál. HC

____________________________________________________________________________________________________________________

14.4.2019 – MU Kolín – Náhod 8:6

3×30 min

Sestava: Kolář, Macháček – Bednář, Beránek, Dupák, Fňukal, Kašička,  Klepal, Krumich, Krupka, Pacovský, Šibrava F., Šibrava Š., Vilím

Kolín – Náchod 2:2 ( 11′ a 22′ Šibrava Š. – 15′ a 30′ )

Kolín – Náchod 2:2 ( 31’Klepal,  60′ Beránek – 42′ a 55′ )

Kolín – Náchod 4:2 ( 63′ Vilím, 70′ Bednář, 79′ Klepal, 81′ Vilím – 66′ a 78′ )

Kluci si ověřili, že v žákovské lize musí vždy vše odmakat na 100% a pokaždé když byť jen na pár vteřin vypnou své úsilí, přichází trest v podobě gólu od soupeře. S předposledním Náchodem jsme se trápili úplně zbytečně až do posledních minut. V první třetině mohlo být vymalováno, neproměněných šancí byla škoda. Soupeř se na nás dokázal 6x v zápase dotáhnout a některé obdržené branky byly vyslovené dárečky.  Na rozdíl dvou branek jsme odskočili až v poslední desetiminutovce a hosté se následně na žádný tlak nezmohli.

Náš herní styl je náročný psychicky i fyzicky. Neustále napadat soupeře s míčem a v jeho okolí zavírat průnikové nahrávky, k tomu sbírat případné nakopávané míče soupeřů se ale vyplácí. Jakmile toto sepne, jdeme ihned do nebezpečných akcí a blízko soupeřovi branky. Fotbal kluci vážně umí, chce to jen vyladit spolupráci, táhnout za jeden provaz a ani jedno ozubené kolečko nesmí z napadajícího stroje vypadnout. Vydřené 3 body tak naštěstí zůstaly doma.

____________________________________________________________________________________________________________________

7.4.2019 – MU Mladá Boleslav – Kolín 6:6

3×30 min

Sestava: Kolář – Bednář, Beránek, Klepal, Krumich, Krupka, Pacovský, Szitás, Šibrava F., Šibrava Š., Vilím

Mladá Boleslav – Kolín 2:1 ( 4′ a 15′- 14′ Bednář )

Mladá Boleslav – Kolín 2:2 ( 36′ a 57′ – 31′ Beránek, 41′ Vilím )

Mladá Boleslav – Kolín 2:3 ( 68′ a 89′ – 75′ Krumich, 80′ Vilím, 85′ Klepal )

Druhý tým naší skupiny žákovské ligy jsme více než potrápili. Krásné utkání z obou stran, rychlost, technika, agresivita, hezké kombinace i osobní průniky a spousty spálených šancí, také spousta chyb, které byly zapříčiněny vysokým tempem utkání. Nezaujatému divákovi se musel zápas líbit. Dominance se mezi mužstvy střídala a utkání dospělo k asi zaslouženému remízovému konci. Za nás jsem byl velmi spokojen s přístupem, aktivitou, přechody 1v1 i s vyvážeností kombinace. Co mě však v naší hře mrzí je to, že jsme velmi „profesorští“. V tomto zápase bylo vidět, že když zašlápneme míč na místě, jsme okamžitě trestáni ztrátou jeho držení. Cenné zkušenosti pro kluky a snad už si budou pamatovat proč po nich chceme vždy převzetí míče do pohybu. Dále musíme zapracovat na posunech při napadání, aby nevznikaly hluchá místa, která by mohla sloužit jako dálnice pro kvalitní soupeře. Potěšilo mě i to, že kluci začínají chápat význam sledování prostoru a přemýšlení o krok napřed. Velká pochvala za předvedený výkon. Pochvalou pro kluky může být i to, že soupeř už si pomáhal na hraně tvrdosti, protože chvílemi nevěděl, jak na nás.

____________________________________________________________________________________________________________________

5.4.2019 – PU 10+1 Kolín U12 – Kolín U13 6:9

4×20 min

Sestava: Macháček – Bednář, Beránek, Dupák, Fňukal, Kašička, Klepal, Krumich, Krupka, Pacovský, Szitás, Šibrava F., Šibrava Š., Vilím

Prakticky první představení našich kluků na velkém hřišti bylo překvapivě velmi dobré. V prvních minutách se kluci nechali zatlačit dravějším starším soupeřem, ale postupem času získávali půdu pod nohama a stále lépe se orientovali v prostoru. Hned v 5. minutě Vilda dobře napadal soupeřovu rozehrávku, uloupil míč stoperovi a tváří v tvář brankáři se nemýlil. Odpověď starších na sebe nenechala dlouho čekat a hned v 7. minutě to bylo 1:1. Další tři slepené góly okolo 15.minuty posadily tým U13 do sedla, ale my jsme hráli stále naši hru a nenechali klesnout hlavy dolů nebo bezhlavě odkopávat míče. Ve 20.minutě z toho těžil Szity, když uklidil do sítě míč z hranice pokutového území.

V první pauze jsme vychytali pár much v práci obranné linie a součinnost záložníků při rozehrávání. Díky tomu byla druhá čtvrtina velice zajímavá a každá naše akce „smrděla“ vpředu gólem. Bohužel jsme šance v branky neproměnili a dvě střely z dálky skončily za Machyho zády. Do naší obrany se soupeř téměř nedostal.

V druhé přestávce putovala klukům velká pochvala za předváděnou hru a jediný pokyn byl pokračovat tímto stylem i dál. Probrali jsme nějaké možnosti řešení konkrétních situací a čekal jsem, jaké si kluci napříště vyberou. Třetí třetina patřila jednoznačně nám. U13 hrozila převážně z brejků, které si pokryla stoperská trojice (vždy jen dvojice, ve které rotovali Adys, Bery a Klepy)…Výsledkem naší zlepšené hry byl výsledek třetí čtvrtiny 3:0 v náš prospěch, kdy se postupně trefili Szity a dvakrát Fňuky z pozice pravého obránce po přenesení hry z druhé strany a tandemu s Ondrou.

Čtvrtá čtvrtina pokračovala stejně tak, jak třetí skončila. V 64. minutě se podařilo klukům vyrovnat na 6:6 opět z kopačky Fňukyho, ale od 70. minuty už byly medové nohy, kluci toho měli plné zuby, což přetavil soupeř ve velký nápor a tři branky do naší sítě. Naše hra byla stále stejná, jen už chyběla šťávička, což proti starším bylo znát.

Celkově utkání hodnotím velmi kladně. Počáteční zmatky jsem čekal daleko větší, vysoká míra součinnosti mě taky příjemně překvapila. S přechodem na velké hřiště očividně nebudeme mít problém. Velice mě potěšilo, že si dokážeme vytvářet šance fotbalovým způsobem a budu rád, když kluci zapracují na rychlosti, agresivitě a dravosti směrem dopředu, abychom mohli konkurovat starším soupeřům ČLŽ podobně jako špička ligy U12.

Opravdu velká pochvala, kluci v tomto zápase odhalili své přednosti ještě více a ukázali i některé nedostatky, na kterých už taky pracujeme. Utkání přineslo skvělé poznatky do další práce. Pochvala za přístup kluci! HC

____________________________________________________________________________________________________________________

31.3.2019 – MU Kolín – Svitavy 6:4

3×30 min

Sestava: Kolář, Macháček – Bednář, Beránek, Klepal, Krupka, Luštický, Pacovský, Szitás, Šibrava F., Šibrava Š., Vilím

Kolín – Svitavy 3:1 (5′ Luštický, 18′ Vilím, 20′ Klepal – 10′)

Kolín – Svitavy 2:2 (32′ Luštický, 54′ Bednář – 33′, 59′)

Kolín – Svitavy 1:1 (82′ Klepal – 62′)

Dobrá hra, dominance na míči a šest gólů v soupeřově síti. Co nás však trápí je naivita v obranné fázi, to musíme zlepšit. 4 góly v naší síti od (při vší úctě) takového soupeře je zkrátka příliš. HC

____________________________________________________________________________________________________________________

24.3.2019 – TU Boujami liga 7.místo

à 25 min

Sestava: Kolář- Bednář, Beránek, Klepal, Krumich, Krupka, Pacovský, Szitás, Šibrava F., Šibrava Š., Tománek

Kolín – Mladá Boleslav 1:1 (Klepal)

Kolín – Ústí nad Labem 0:1

Kolín – Příbram 1:2 (Krupka)

Kolín – Šumperk 0:4

Kolín – České Budějovice 1:1 (Klepal)

Kolín – FTA 0:5

Výsledkově se bohužel nedařilo, zakončení, naše achillova pata už od přípravky vázne. Herně jsme patřili k lepším mužstvům. Velká škoda neproměněných šancí.

____________________________________________________________________________________________________________________

24.3.2019 – MU Kolín – Nymburk 3:14

3x30min

Sestava: Macháček – Dupák, Kašička, Luštický, Vilím – Hendrych, Medlen, Michnevyč, Orsák, Souček, Trnka

Kolín – Nymburk 1:7 (11′ Luštický)

Kolín – Nymburk 1:2 (50′ Luštický)

Kolín – Nymburk 1:5 (80′ Vilím)

Zápas proti Nymburku se výsledkově nepovedl. První pětiminutovku byli kluci překvapení nasazením, s jakým Nymburk vstoupil do zápasu a po naivních chybách v rozehrávce a špatném (ne)zajištění to bylo během chvilky 0:4. Jakmile kluci chytli tempo, obraz hry se změnil. Celý zápas jsme dominovali na míči, dobře kombinovali, ale chyběla (před)finální fáze nebo jsme si nevyhověli a sami sobě zahustili prostor. Kluci i přes nepřízeň na ukazateli skóre ani s přibývajícími brankami neztráceli chuť do hry a stále se snažili o hezké akce buď samostatně nebo ve spolupráci se spoluhráči. Rozehrávka se velmi zvedla a přechody 1v1 na naší i soupeřově polovině se dařily, bohužel se nedařilo v zakončení, případně soupeř dobře zajišťoval.

Kluky bych chtěl pochválit za snahu a přístup po celou dobu utkání, kluci z U11 si potřebují zvyknout na mnohem větší prostor a tempo od začátku do konce utkání.

____________________________________________________________________________________________________________________

17.3.2019 – ZL FTA U11 – Kolín 14:1

2x30min

Sestava: Macháček – Bednář, Beránek, Dupák, Fňukal, Pacovský, Szitás, Vilím

branka: Beránek

Zápas se odehrál bez střídání a nezvládli jsme ho. Obranný blok soupeře rozbíjel naše útoky a podnikal jeden rychlý kontr za druhým do otevřené obrany.

____________________________________________________________________________________________________________________

16.3.2019 – PU Slovan Liberec – Kolín 7:10

3×30 min + 15min

Sestava: Kolář – Bednář, Beránek, Fňukal, Klepal, Krupka, Pacovský, Szitás, Šibrava F., Šibrava Š., Vilím

Slovan Liberec – Sparta Kolín 2:0

Slovan Liberec – Sparta Kolín 2:1 (vlastní)

Slovan Liberec – Sparta Kolín 3:7 (3x Klepal, 2x Krupka, Beránek, Vilím)

Slovan Liberec – Sparta Kolín 0:2 (Klepal, Bednář)

Předsezónní generálka se povedla. Kluci sice zkraje nezachytili fyzičnost utkání, ale postupem času se dostávali do hry více a ukázali, že jsou daleko fotbalovějším týmem. Výhra 8:7 v základní části po špatném začátku a prohrávání o několik gólů je jasným důkazem, že se nemusíme nikoho bát a nikdy nic vzdávat.

____________________________________________________________________________________________________________________

10.3.2019 – ZL Kolín – Tempo 11:15

3×30 min

Sestava: Kolář, Macháček – Beránek, Dupák, Fňukal, Klepal, Krumich, Krupka, Molnár, Pacovský, Szitás, Šibrava F., Šibrava Š., Vilím

Kolín – Tempo 4:2 (Szitás, Vilím, Molnár, Šibrava Š.)

Kolín – Tempo 5:8 (2x Šibrava Š., Beránek, Klepal, Krupka)

Kolín – Tempo 2:5 (Vilím, Fňukal)

Co stačilo v sobotu herně na Most, k tomu přišla ještě nadstavba směrem dopředu. Kluci podnikali hezké akce směrem vpřed a byli i přesní v zakončení. Směrem dozadu to ovšem bylo hodně naivní. Opět podotýkám, kluci týden neviděli balón a snaha o klidnou hru s míčem na našich kopačkách tentokrát narazila na silnějšího soupeře, který naše vynucené i nevynucené ztráty trestal. Džony

____________________________________________________________________________________________________________________

9.3.2019 – ZL Kolín – Most 2:3

2×30 min

Sestava: Kolář – Dupák, Klepal, Krumich, Krupka, Pacovský, Šibrava F., Šibrava Š., Vilím

Branky: Šibrava Š., Vilím

Zápas s Mostem rozhodly dvě individuální chyby a málo hladu v zakončení. Celý zápas provázely nepřesnosti a druhý poločas byla velice znát únava. Po pauze se nebylo čemu divit. Snaha o předvedenou hru byla na pochvalu. Džony

____________________________________________________________________________________________________________________

16.2.2019 – PU Roudnice n.Labem U12+13 – Kolín 11:1

3×30 min

Sestava: Kolář – Otradovský, Šrámek (oba 06), Klepal – Krumich, Krupka, Šibrava F., Šibrava Š., Vilím – Bednář, Dupák

branka: Klepal

V sobotu v Roudnici to byl zápas blbec. Náš výkon nebyl špatný, soupeře jsme první dvě třetiny herně přehrávali. Bohužel naše finální fáze není překvapivá a s postupem času a přibývajícími brankami v naší síti bylo stále těžší udržet koncentraci na výkon. První třetinu jsme dostali zbytečné branky při nedorozumění v obranné fázi. Druhou třetinu jsme dominovali, bohužel tomu chyběla kontaktní branka a soupeř potrestal dvě nepřesnosti rychlými brejky. Poslední třetina se mi už nelíbila, byli jsme odevzdaní, statičtí a jen čekali na konec.

Soupeř hrál dobře, aktivně, hodně do těla a domácím tam spadlo skoro vše. Další cenné zkušenosti do sbírky, nejen pro hráče. Ve hře nám vycházelo to, co se v tréninku učíme a na co se zaměřujeme a to i při prorotování hráčů na různých postech. Z tohoto hlediska jsem spokojen.

Celkově musíme zlepšit hlasový projev – komunikaci hráčů na hřišti, dále přehled o hrací ploše a celkově předfinální a finální fázi. Chválím za rozehrávku, držení míče, klamání soupeře a bojovnost v prvních dvou třetinách. Máme na čem pracovat a to je dobře. Až si vše sedne, výsledky se otočí.

____________________________________________________________________________________________________________________

10.2.2019 – PU Kolín – Meteor 2:14

3×30 min

Sestava: Macháček – Klepal, Pacovský – Kašička, Krumich, Molnár, Šibrava F. – Dupák, Šibrava Š.

branky: Šibrava Š., Krumich

Jen dvě malé změny v sestavě a ve výkonu promítnutá únava z předešlého dne. Bylo vidět, že kluci by v hlavách chtěli, ale tělo neposlouchá. Přesto se kluci snažili, Machy si zachytal a nějaké zkušenosti si kluci ze zápasu odnesli. Čestné úspěchy zaznamenali pro naše barvy Štěpán s Ondrou. Tento výsledek hážeme za hlavu a koukáme dopředu. Zdeněk+Džony

____________________________________________________________________________________________________________________

9.2.2019 – Boujami liga Příbram, 5.místo

1×25 min

Sestava: Kolář – Klepal, Pacovský – Kašička, Krumich, Molnár, Šibrava F. – Bednář, Šibrava Š.

Kolín – Příbram 1:2 (Krumich)

Kolín – Ústí nad Labem 3:0 (2x Šibrava Š., Bednář)

Kolín – Č.Budějovice 3:1 (2x Kašička, Krumich)

Kolín – FTA 0:4

Kolín – Mladá Boleslav 2:10 (Bednář, Šibrava Š.)

Kolín – Šumperk 1:3 (Bednář)

Na Boujami ligu jsme vyrazili s jedním hráčem na střídání, což bylo v konečném zúčtování klíčové. Bohužel zbytek nominovaných popadal a tak se oněch 9 statečných srdnatě rvalo do poslední chvíle o každý míč a snažilo se až do konce posledního zápasu vstřelit gól do soupeřovy sítě.

V prvním zápase s Příbramí to bylo jako na houpačce. Vedení Kolína zařídil po samostatném průniku Óňa Krumich, domácí potom dvěma brankami zápas otočili a další útočné akce „smrděly“ gólem na obou stranách. Nám však chyběl moment překvapení. Naše přímočarost je až příliš čitelná pro takové soupeře, kteří nám stíhají rychlostně a technicky. Druhý zápas kluci přidali v naznačování a přejeli Ústí jasně 3:0. Na všech brankách se velkou měrou podílel Adys. České Budějovice také narazily. Dva góly Káši, kde především ten první, kdy Adam Molnár vymyslel pěknou šikmici do nájezdu, který Káša proměnil bezpečně a chladnokrevně k tyči a potom třetí akrobatický „ninja“ kousek Óni Krumicha při našem rohovém kopu, potěšily oko nejednoho diváka. V poslední pětiminutovce už ale bylo hodně vidět, že vyhlížíme konec utkání a to prakticky v každém zápase. Nyní to bylo o to krutější, že nás čekal ihned zápas s FTA.  15 minut kluci odolávali vylákání  soupeře jejich hrou a stíhali utěsňovat prostory pro průnikovky, na napadání už nezbyly síly. Potom už ale došla šťáva úplně. V zápase s Mladou Boleslaví jsme se rychle ujali vedení, ale únava už se projevila mnohem dřív. Mladá Boleslav ovládla toto kolo Boujami ligy a jak byli rozjetí a my unavení, schytali jsme to nejvíc. V posledním zápase, který následoval opět bezprostředně po výprasku jsme museli změnit taktiku, zabetonovat prostor před brankou a hrát na brejky. Kluci s vypětím všech sil sehráli velmi pohledné utkání a z obou stran obrovské nasazení. Kolín se ujal vedení, když Štěpa dostal balon do křídla, dovolil si jeden na jednoho a přesně trefil kapsu mezi gólmanem a obráncem soupeře k nohám Adyse, který se z takových šancí nemýlí! Zápas se dohrával na morál. Šumperk nejprve srovnal po drc drc akci, když se jejich útočník lépe zorientoval ve skrumáži a potom otočili ranou z dálky, na kterou Miloš nemohl dosáhnout. I přes únavu a tím se kupící chyby si kluci dokázali vytvořit tlak na Šumperskou branku. Brejky většinou posbíral Miloš, bohužel si jednou nedokázal obhodit soupeře a ten tak ve finále uklízel do prázdné. Naše další snaha i tlak už k brance nevedli, přesto nám toto kolo ukázalo, že máme v týmu bojovníky a charaktery nevzdávat se za žádných okolností.

Velký respekt si zaslouží kluci za svůj maximální přístup ve všech situacích. Parádně odehrané 4/6 utkání a ty dva nepovedené nebyly rozhodně sníženou snahou nebo špatným přístupem. Zlepšit se musíme v naznačování, obelstění soupeře! I v soubojích 1v1 i ve věcech součinnosti. V opačném případě nás tyto týmy do ničeho nepustí a své výkony snížíme na úroveň okresního přeboru. Obrovská pochvala za přístup! Džony

____________________________________________________________________________________________________________________

1.2.2019 – PU 10+1 Kolín U12+U13 – AFK Pečky U15 1:20 (0:4, 0:6, 0:6, 1:4)

4x20min

Sestava: Brankáři: Kolář, Macháček; Obrana: Fňukal, Kašička, Kyral, Otradovský, Pacovský, Šrámek

Záloha: Helcl, Kvasil, Molnár, Roman, Tichý

Útok: Beránek, Dupák, Krumich, Novotný (71′), Vrba

Na první pohled se zdá, že jsme si ukousli velké sousto, když jsme si troufli na U15. Kdo zápas viděl, mohl se přesvědčit o tom, že na kluky starší o rok až tři jsme si mohli po fotbalové stránce dovolit. Zápas bohužel ovlivnila nepřízeň počasí a hrálo se na UMT pokryté sněhem, což znepříjemňovalo jak vedení míče, tak hlavně přihrávky a jejich prudkost. Míč opravdu enormně brzdil, což nahrávalo soupeřově hře vzduchem a z těch dvaceti obdržených gólů byla valná většina z naší postupné rozehrávky, o kterou jsme se marně snažili. Třetí a čtvrtou čtvrtinu jsme se dostali více do hry. Pečky už polevili ve snažení, možná jim došly síly, navíc jsme se dohodli, že „druhou půlku“ odehrajeme s míčem č.4, který je nám stále ještě blíž.

První pětiminutovka vypadala nadějně a Pečky nezachytili vysoké tempo, ve kterém na ně kluci vlétli. Pak se ale projevila zkušenost soupeře, který už má na velkém hřišti něco odehráno, navíc se začaly kupit chybky v rozehrávce způsobené terénem. S každou minutou se ale kluci lépe a lépe orientovali na větším hřišti a třetí a čtvrtou třetinu bych řekl, že jsme byli snaživějším týmem. Pečky zase přímočařejší. Naše úniky po stranách bohužel byly rychle dobíhány starším soupeřem, takže se musela volit varianta postupnějších útoků, která nahrávala pečecké hře na brejky. Čtvrtou čtvrtinu jsme už byli lepší. Často jsme soupeře nepustili za polovinu hřiště a když, tak jen při dlouhém odkopu. Hru 10+1 postupně zařadíme do našeho repertoáru více, abychom si na změnu časoprostorové orientace více zvykali. Určitě nemusíme mít z obdržených gólů těžkou hlavu. Na klucích se mi líbilo, že neustále bojovali i přes obdržené branky a snažili se v zápase alespoň o čestný úspěch, ke kterému nemělo daleko několik hráčů. Nakonec se ujala Vaškova střela, na kterou Miloš neměl. Soupeř totiž přijel bez brankáře a tak se v obou brankách vystřídali oba naši brankáři. Chtěl bych všechny pochválit za snahu neustále zlepšovat svou hru ať už šlo o zlepšení poziční, součinné, útočné či obranné. Pečky určitě vyzveme znovu na příznivějším terénu a ne s tak slepenou sestavou. Džony

____________________________________________________________________________________________________________________

1.2.2019 – PU Kolín – FTA 2:7

3x30min

Sestava: Kolář, Macháček – Fňukal, Kašička, Klepal, Krumich, Molnár, Pacovský, Šibrava F., Šibrava Š.

Kolín – FTA 1:1 (12′ Šibrava Š. – 25′)

Kolín – FTA 1:2 (58′ Šibrava Š. – 47’a 57′)

Kolín – FTA 0:4 ( – 63′, 66′, 70′, 75′)

V oslabené sestavě pouze s jedním na střídání jsme vyzvali FTA. Jejich styl hry na maximální držení míče a vyčkávání, kdy soupeř udělá chybu a otevře prostor pro kontr se hodně podobá dospělému fotbalu, nicméně hráčská kvalita byla na straně soupeře. Nutno podotknout, že někteří hráči soupeře byli ročíku 2008 a ani oni nepřijeli v plné sestavě. V tomto seskupení jsme prostě nestačili. První třetinu jsme ještě jakž takž drželi pozice, ale postupem času docházela šťávička a mnohdy spíše odhodlání neustále se přesouvat a vyplňovat prostory bez míče. Do šancí jsme se dostávali sporadicky, pouze po individuálních chybách hráčů soupeře a sami jsme si nic moc nevytvořili. U kluků mi chybí snaha soupeře přelstít. Hrajeme „rovně“ – čitelně, snad jen Filip se nebál něco vymýšlet a naznačovat. Když se k tomu přidá nedostatečný pohyb a pomalejší reakce, debakl je na světě. Musíme přidat hoši! Džony

____________________________________________________________________________________________________________________

27.1.2019 – ZL – Kolín – Karlovy Vary , Kolín – Kladno

2x30min

Sestava: Kolář – Bednář, Beránek, Klepal, Kobliha, Krumich, Pacovský, Šibrava F., Šibrava Š., Vilím, Tománek

Kolín – Karlovy Vary 15:1 (5′,20‘ Bednář, 7‘,10‘,25‘,32‘,44‘ Šibrava Š., 23‘,24‘,55‘ Klepal, 30‘,53‘ Krumich, 43‘,50‘ Vilím, 56‘ Tománek, – 45′)

Kolín – Kladno 3:4 (5′ Bednář, 10′ Vilím, 14′ Šibrava Š.,-  8′,31‘,40‘p,50‘)

První utkání byla jednoznačná záležitost, kdy jsme soupeře jen sporadicky pustili za půlící čáru. Chvílemi toto utkání připomínalo přípravkový zápas, kdy všichni hráči byli v pokutovém území. Pokud jsme dokázali hru roztáhnout, objevila se před bránou mezera, kterou jsme využili. Je pravda, že tento zápas by mohl být také nazván zápasem neproměněných šancí.

Druhý zápas už bylo něco jiného. Hodně vyrovnaný zápas, v kterém jsme ze začátku dominovali. Postupem času jsme s ubývajícími silami ale soupeře pouštěli do hry. Druhý poločas jsme herně nezvládli a místo fotbalu jsme se dali do boje, který jsme prohráli. Příště musíme zachovat více klidu a trpělivosti. Bylo to velmi zajímavé a myslím i přínosné utkání, bohužel s nepříznivým výsledkem. Ale také taková utkání někdy jsou. Zdeněk

____________________________________________________________________________________________________________________

20.1.2019 – PU – Kolín – Neratovice 10:3

3x30min

Sestava: Macháček – Bednář, Beránek, Dupák, Fňukal, Kašička, Klepal, Kobliha, Krumich, Krupka, Pacovský, Šibrava Š., Šibrava F., Vilím

Kolín – Neratovice 1:2 (19′ Vilím – 2′, 15′)

Kolín – Neratovice 5:0 (35′ a 45′ Beránek, 39′ vlastní, 50′ Kobliha, 55′ Klepal)

Kolín – Neratovice 4:1 (77′, 80′, 86′ Klepal, 78′ Beránek – 67′)

Začátek utkání jsme nechytili. Klukům chvilku trvalo, než chytili tempo a roztáhli hru na větším hřišti. Hodně se chumlovalo a málo běhalo – byl to takový drc drc fotbal. Od zhruba 8. minuty jsem byl s výkonem spokojen. Ukázalo se, co trénujeme – vysoké tempo, hodně pohybu a otevírání prostorů v soupeřově obraně pro sebe nebo své spoluhráče. V otevřeném prostoru přechody 1v1 a přenášení hry z prostoru přehuštěného na soupeřovu slabou stranu. Fotbal, který mě bavil. Neratovice prostě nevěděly, jak na nás. První gól v naší síti byl k vidění hned zkraje zápasu, protože soupeř na nás vlétl. Druhá branka po sérii individuálních chyb několika hráčů a třetí v poslední třetině, kdy jsme kluky záměrně protočili hlavně na místech, kde nejsou zvyklí hrát, aby si dokázali i v ostrých zápasových podmínkách představit a zažít, jaké věci řeší jejich spoluhráči a zlepšila se tak vzájemná komunikace výpomoc atd…

Upřímně řečeno, tohle nebyl soupeř, který by nás prověřil, ale díky tomu jsme naopak mohli extrémně zarotovat sestavou a vyzkoušet si poměrně v klidu věci z tréninku a ověřit si, že fungují. Kromě prvních minut kluky chválím. Všichni se celoplošně zlepšují a baví se hrou. Věřím, že pokud nám tento přístup vydrží, budeme na jaře silní a vrátíme se na špičku tabulky ČLŽ a ještě zamícháme pořadím Boujami ligy. Fotbalové kvality na to máme. Jen potřebujeme do hlav kluků dostat souhru, 100% přístup a sebevědomí, že se dokáží nejen vyrovnat i těm nejlepším. Džony

____________________________________________________________________________________________________________________

13.1.2019 – ZL – Kolín – Unhošť 0:8

2x30min

Sestava: Macháček – Dupák, Kašička, Michnevyč – Fňukal, Franc, Medlen, Molnár, Orsák, Roman – Bednář, Souček

Zápas zimní ligy proti týmu z Unhoště jsme nezvládli. Tým ročníku 2006 nebyl nikterak nebezpečný nebo fotbalový, ale naše naivní chyby, nízká aktivita bez míče a spousta nepřesností nabízela soupeři během prvního poločasu jeden gól za druhým. Postupné zlepšování našeho výkonu vyústilo i v několik šancí a hezké fotbalové momenty. Na klucích z U11 je hodně vidět, že neumí příliš pracovat s prostorem a snaží se vše řešit až příliš individuálně. Špatný první poločas měli obránci, po pauze se jejich poziční hra zlepšila. Fňuky předvedl několik motorkových průnik, bohužel mu mnohdy odskočí míč příliš daleko od nohy. Pokud byl na hřišti Adys, byli jsme nebezpeční. Kluci musí především udržet klid s míčem na kopačkách a neustále se nabízet ve volných prostorech – zvýšit aktivitu bez míče. Každý musí poctivě odehrát své, jinak nemůže očekávat chválu za výkon. Chválím Adyse, který svou aktivitou a dobrým napadáním šel příkladem, přestože se hra příliš nedařila. Džony

____________________________________________________________________________________________________________________

12.1.2019 – miniTU U13 Hradec Králové

à 2x20min

Sestava: Kolář – Klepal, Kobliha, Pacovský – Krumich, Krupka, Szitás, Šibrava F., Šibrava Š. Tománek – Beránek, Vilím

Kolín – Nový Hradec U13 1:4 (Beránek)

Kolín – RMSK Cidlina U13 1:2 (Klepal)

Kolín U12 – Kolín U13 3:3 (Beránek, Krumich, Klepal)

Na miniturnaj kategorie U13 do HK jsme odjeli jako náhradníci za tým Trutnova a rozhodně jsme neudělali ostudu. První zápas klukům trvalo, než si zvykli na vyšší tempo a hlavně ostřejší hru v osobních soubojích. Velká škoda, fotbalově jsme byli určitě schopní soupeře přehrát, ale přílišná bojácnost a nízká aktivita nemohla přinést nic jiného, než pasivní bránění a sem tam pokus o nebezpečí pro soupeře. K zakončení jsme se prakticky nedostali, v ojedinělé šanci Bery píchnul míč kolem vyběhnuvšího brankáře směrem do sítě.

Druhý zápas přinesl zlepšený pohyb, agresivitu v napadání a osobní souboje odehrané naplno. Naši borci byli ti, kteří hráli fotbal a určovali obraz zápasu. Vytvořených šancí bylo opravdu hodně a chybělo málo k tomu, abychom toto měření sil zvládli dotáhnout do vítězného konce. Obě branky do naší sítě naproti tomu přišli po chybách při snaze hrát fotbal, za což prostě klukům nebudu nic vytýkat.

V třetím zápase jsme na U13 nastoupili a vyhecovaný zápas byl hlavně v první polovině nahoru dolů. První branku vstřelil možná z offsidové pozice Bery, když dostal přihrávku před branku, kterou zkušeně tečoval do sítě. Akce střídala akci a našich šancí bylo opět dost. Krásné fotbalové momenty byly k vidění. Pak zvýšil naše vedení Ondra Krumich a opět na dvoubrankový rozdíl přidal z trestného kopu Klepy. Tyto příležitosti byly celkem dvě a to, když obránci U13 zatáhli za záchrannou brzdu po sólovém průniku Toma resp. Vojty, kteří už by v obou případech šli sami na brankáře. Co jsme si dovolili a v jakém tempu proti starším klukům už od obránců, to musím smeknout klobouček. Ve finále došly síly a soupeř srovnal (gól na 3:2 z mírného offside a na 3:3 po akci, které předcházel jiný offside, občas si soupeři pomohli přistrčením rukou atd). Akci jsem vždy pustil a nechával dohrát, abych viděl, jak kluci reagují na dění a jsem spokojený s tím, že nevypínají a nehádají se o něčem, co už stejně nemůžou změnit.

Za druhý a třetí zápas velká pochvala každému hráči za přístup a výkon! Na toto budeme chtít navázat a také kluky přesvědčit/nastavit v hlavách tak, abychom jim nemuseli připomínat, že na prvním místě je přístup k TJ a zápasům a neustálá snaha se zlepšovat – výsledky jsou pak sladkou odměnou za odvedenou práci!!! Džony

____________________________________________________________________________________________________________________

5.1.2019 – PU Tempo 06 – Kolín 8:6

3x30min

Sestava: Kolář, Macháček – Beránek, Dupák, Kobliha – Krumich, Krupka, Szitás, Šibrava F., Šibrava Š. – Bednář, Fňukal

Tempo – Kolín 3:0

Tempo – Kolín 0:4 (Bednář, Fňukal, Szitás, Šibrava Š.)

Tempo – Kolín 5:2 (Krupka, Šibrava Š.)

První utkání po zimní pauze se neslo v duchu nepřesností a naivity z naší strany. Soupeř hrál tvrdě a proti nám i dost zkušeněji, především první třetinu. Sice zápas začal naším tlakem, ale ten nevydržel ani 5 minut a potom už se hrálo spíše na naši branku a místo vymyšlení něčeho s míčem se odkopávalo, čímž se soupeř dostal pod stálejší tlak. Při pokusech o rozehrávku po zemi přicházely nepřesnosti, míč neposlouchal ani při zpracování a stav 3:0 byl ještě docela příznivý. Druhá čtvrtina přinesla zlepšení hlavně v pohybu a obětavějšímu chování hlavně směrem dozadu. Kluci vyráželi do nebezpečných brejků a proměnili 4 z nich. Soupeřovy akce se rozbíjely o obranný val a zlepšená obětavost a touha nedostat gól přinesly své ovoce. Pokud se soupeř dostal za naši obranu, číhal na něj pozorný Miloš. Třetí třetina probíhala v podobném duchu, ale zhruba v polovině poslední třicetiminutovky došla šťávička a soupeř se dostával více do sedla. Naši kluci se i nadále dostávali do šancí, ale proměnili pouze dvě z nich. Pozitivum je, že si šance umíme vytvářet i proti starším soupeřům. Těžko říct, jestli je v tomto věku negativem či pozitivem neustálá snaha o tzv.killer pass (geniální přihrávku) z každé pozice. Druhou třetinu přišlo zlepšení i ve hře dozadu.

V jarní části se zaměříme především na spolupráci při otevírání prostorů v soupeřově obraně a na zodpovědnějším přístupu při bránění nebo ztrátě míče od všech na hřišti. Očekávám zlepšení kvality práce s míčem a stoprocentní přístup i v momentech, kdy se nedaří. Začínáme v pondělí…už se těším Džony

____________________________________________________________________________________________________________________

27.12.2018 – halový TU Sluneta – Ústí nad Labem 8.místo

à15 min, 4+1

Sestava: Kolář – Bednář, Beránek, Klepal, Krumich, Krupka, Szitás, Vilím

Kolín – FTA 2:3 (Krupka, Krumich)

Kolín – Chomutov 2:5 (2x Bednář)

Kolín – Ústí modrá 3:4 (Szitás, Bednář, Vilím)

Kolín – Dynamo Dresden 0:5

Kolín – Borea Dresden 3:2 (Krupka, Vilím, Klepal)

Kolín – Ústí červená 4:6 (Bednář, Klepal, Krumich, Szitás)

Kolín – Příbram 1:2 (Bednář)

Halový turnaj v Ústí nám výsledkově ani herně příliš nevyšel. Přestože se klukům nedařilo v první polovině turnaje zkrotit nezvykle těžký futsalový míč, dostávali se poměrně často do šancí, které však mnohdy nekončily góly. Určitě jsme nebyli horší v zápasech proti FTA, Ústí v obou případech, ani Příbramí. Neproměňování šancí a přílišná neochota se vracet nás stála body a spoustu nervů. Dynamo Dresden předvádělo nejlepší fotbal ve vysokém tempu a zaslouženě celý turnaj vyhrálo. Tento tým trestal tvrdě jakoukoli chybičku nebo nepřesnost od nás. Po tomto zápase přišlo i velké zlepšení v přístupu kluků a náš nejlepší zápas proti červenému Ústí si zasloužil skončit třeba 12:6, ale právě produktivita rozhodla o opačném výsledku. Stejné to bylo v zápase s Příbramí i s Boreou, kde jsme ale tolik neinkasovali a alespoň jednou zaslouženě vyhráli.  Gratuluji Milošovi k zisku trofeje pro nejlepšího brankáře turnaje. Konečné 8.místo je sice zklamáním, ale vzhledem k tomu, že jsme bez tréninku téměř dva týdny, po vánocích a kluci na turnaji si organizovali hru, rozestavení, střídání atd. sami (do zápasu s Dynamem), čekal jsem, že nebudeme vůbec držet krok a byl jsem překvapen.  Džony

____________________________________________________________________________________________________________________

16.12.2018 – PU Kolín – Roudnice nad Labem 10:4

3x30min

Sestava: Kolář – Bednář, Beránek, Klepal, Kobliha, Krumich, Krupka, Molnár, Pacovský, Szitás, Šibrava F., Šibrava Š., Vilím

Kolín – Roudnice n/L 2:3 (Šibrava F., Šibrava Š.)

Kolín – Roudnice n/L 6:0 (4x Klepal, Vilím, Szitás)

Kolín – Roudnice n/L 2:1 (Kobliha, Bednář)

Na domácí půdě jsme sehráli utkání proti Roudnici nad Labem, která hraje ČLŽ ve skupině C. Byl to náš letošní poslední venkovní zápas, který jsme si chtěli především užít. Pohoda ze hry, bylo právě to, co nám mnohdy chybí a dnes jsme to zúročili na velmi pohledný fotbal a dokázali se vyrovnat i s nepříznivým skóre. I když to byli hosté, kteří se ujali vedení a z počátku nás hodně tlačili. Na 1:1 vyrovnával Filip. Poté opět hosté nám přidali dva góly a my museli opět dotahovat. Na 2:3 přidal Štěpán a tak skončila i první třetina. Druhá třetina patřila gólově, ale i herně jen nám. Byli k vidění krásné průnikovky, narážečky a střeli z různých vzdáleností. Nejprve se trefil Vilda a pak čtyřikrát za sebou krásnou střelou překonal výborně chytajícího golmana hostí Klepy. V závěru proměnil šanci Síťa a uzavřel druhou třetinu na 8:3. Poslední třetina byla již pomalejší a až moc poklidná, opět nám chyběl návrat krajních záložníků což soupeř využil na snížení 8:4. Na konci se trefil Koblížek a Adys a tím uzavřeli zápas na 10:4.

Za hru dopředu a klid na míči putuje pochvala všem hráčům. Budeme však pracovat na odpovědnějším přístupu směrem dozadu. Zdeněk

____________________________________________________________________________________________________________________

15.12.2018 – PU Kolín – Stodůlky 2:3

2×30 min

Sestava: Macháček – Dupák, Fňukal, Molnár, Roman – Franc (09) –  Hendrych, Medlen, Michnevyč, Orsák, Souček (všichni 08)

branky: Fňukal, Medlen

Dobrý zápas jsme sehráli proti týmu ze Stodůlek. Kluci z ročníku 08  ukázali, že se také můžou vyrovnat staršímu soupeři ba co víc, dokonce ho herně přehrát. V poločase prohrávat 0:2 nebylo nic příjemného po předvedených výkonech a kluci měli hlavy zbytečně dole. Řekli jsme si, že hrajeme dobře, ale každý zvlášť sám za sebe, že nám chybí trocha spolupráce a týmového pojetí, jaké je na větším hřišti potřeba. Stodůlky dali první gól po chybě v zajištění prostoru, což jsme si hned vysvětlili a dále už tato aktivita fungovala na výbornou. Druhou branku přidal soupeř po samostatném úniku při náhodném odkopu míče, za to klukům nelze říct půl slova. Třetí branka byla po chybě v rozehrávce na což mají kluci stále nárok. V pokusu o napravení chyby přišel faul a trestný kop byl hezky umístěný, takže Machy neměl nárok.

Filip chytil několik samostatných úniků soupeře a dobře rozehrával od branky, slabší chvilku si vybral při druhé brance, když nechal nohy daleko od sebe. Dupy hrál druhý poločas mnohem lépe, než první. Potřebuje větší praxi na míči. Dlouho mu trvá, než udělá, co by chtěl a z toho plyne dost nepřesností. Fňuky i přes zdravotní obtíže podal nadprůměrný výkon. V útoku jezdil jako fretka a vybojoval spoustu míčů, v záloze po stranách unikal soupeřům a předkládal nebezpečné centry, uprostřed zálohy bojoval o každý míč a dovolil si těžké kousky. Po jednom z takových sólíček snížil na 1:2. Adam Molnár hrál s velkým klidem a přehledem, nikdo na něj v tomhle zápase neměl a to soupeř měl ve svých radách i kluky ročníku 06. Víťa Roman se ve Velimi stal vůdčí osobností týmu, což mu přineslo novou vlnu sebevědomí, kterou si přenesl i do zápasu. S Fňukym a Vaškem utvořili trojici střední zálohy, která se vzájemně dobře doplňovala. Feri brousil lajnu a někdy chtěl až moc sám, na což má věk i dovednosti, občas to ale bylo na úkor akce. Vašek mě svým výkonem nadchnul. Myslím si, že by strčil do kapsy půlku našeho ročníku a druhé polovině by byl vyrovnaným konkurentem v boji o místo v sestavě. Klobouček za jeho výkony, technické dovednosti i přehled o dění na hřišti a krásné průnikové nahrávky. Ráďa na obou lajnách výborně vyvážil pokusy o 1v1 s kombinací se středními záložníky nebo útočníky a po průniku z pravé strany na střed se krásně trefil levačkou na zadní tyč. V první části se prosadil také, ale gól nebyl uznán, protože chyběl VAR 😀 soupeř se nepřiznal, že to byl gól, tak jim jejich radost z takového vítězství tímto způsobem nechme. Max zkoušel své technické parády na úkor kombinační hry, ale po přesunu do obrany hrál více s týmem. Jeho výkon hodnotím velmi kladně. David je skvělý bojovný typ hráče, který navíc umí velice dobře pracovat s míčem. Vybojoval hodně míčů a předvedl několik samostatných průniků. Seba umí s míčem velké věci a rychlostně je na tom také dobře. Potřebuje zapracovat na poziční hře a spolupráci a stane se velkým nebezpečím pro každou soupeřovu obranu.

Zápas hodnotím velmi kladně. Nasbírané zkušenosti jsou pro kluky velmi cenné. Pochvala letí i za trenéry ročníku 08 – trenér FTA kluky moc chválil, že jsou na tom technicky lépe, než většina hráčů 07!!! Pokud přidají týmovější pojetí a na hřišti si vyhoví, budou také silným ročníkem. Největší negativum zápasu se ukázalo proměňování šancí. Jakmile se kluci dostanou do nebezpečné situace, polije je vlna nervozity a kazí zakončení. Je to škoda dostávat sám sebe pod tlak. Určitě je potřeba zachovat klid v koncovce stejně tak, jako to kluci dělají ve hřišti v různých herních situacích.  Za výkon všechny chválím. Velká pochvala putuje Vaškovi s Adamem a Fňukym. Džony

____________________________________________________________________________________________________________________

8.12.2018 – TU Boujami liga 6.místo

Sestava: Kolář – Bednář, Beránek, Klepal, Kobliha, Krumich, Luštický, Molnár, Pacovský,
Szitás, Šibrava F., Šibrava Š.

Kolín – MFK Vyškov 5:1 (2x Šibrava Š., Šibrava F., Luštický, Kolář)

Kolín – Příbram 2:0 (Klepal, Luštický)

Kolín – Mladá Boleslav 0:2

Kolín – Šumperk 1:5 (Luštický)

Kolín – Ústí nad Labem 3:1 (Krumich, Klepal, vlastní)

Kolín – FTA 0:4

Kolín – Sparta Praha dívky 0:1

4. kolo Boujami ligy se uskutečnilo 8.12.2018 v Šumperku. Sama myšlenka udělat v prosinci a ještě k tomu v Šumperku celodenní turnaj je velice odvážná, ale pořadatelům to vyšlo na výbornou, včetně počasí. Přivítali jsme dva nové soupeře – MFK Vyškov a Spartu Praha dívky.
Předsevzetí, které jsme si dali, nebylo nízké, chtěli jsme tentokrát vyhrát a první dva zápasy tomu i nasvědčovali. Ale bohužel naše výkony nejsou vyrovnané, dokážeme zahrát krásný bojovný fotbal, ale také to umíme pěkně odfláknout. Jakmile dostaneme gól, sklopíme hlavy namísto vyburcování se k lepšímu výkonu. Máme stále co zlepšovat a na čem pracovat, bohužel se na tomto turnaji objevily také prvky, které nelze tolerovat! Samotné prohry byly většinou o nedbalém vracení se ze stran krajních záložníků, kterým tento turnaj moc nevyšel. Snad jediný Adys tam občas přinesl změnu. Před prvním zápasem jsme se dohodli, že dnes nebudeme ti, kteří si budou stěžovat na tvrdší hru soupeře, ale my budeme těmi, kteří budou hrát tvrdě, nikoliv agresivně, a toto jsme splnili na jedničku.

1. Kolín – MFK Vyškov 5:1 (2x Šibrava Š., Šibrava F., Luštický, Kolář)
První gól přišel relativně brzy, kde se uvolnil Filip a dovolil si dát brankáři housličky.

Na 2:0 zvyšoval Lušťa parádní trefou a pak se dvakrát trefil Štěpán – nejprve dorážel Óňovu střelu a poté proměnil samostatný nájezd. Na 5:0 zvyšoval Miloš, kdy jeho výkop přeskákal všechny a proklouzl i brankáři. Čestný úspěch dal náš první soupeř, když jsme úplně vynechali návrat a nechali obránce na holičkách.

2. Kolín – Příbram 2:0 (Klepal, Luštický)
Zde Klepy ukázal, jak umí dávat góly a po povedené akci krásně zakončil a poté na 2:0 přidal Lušťa. Zbytek zápasu jsme odehráli v klidu a předvedli mnoho krásných akcí.

3. Kolín – Šumperk 1:5 (Luštický)
Další zápas, kterému předcházela pauza, jsme odehráli s dosavadním lídrem turnaje, na kterého jsme si věřili, ale bohužel v tomto utkání jsme neměli chuť běhat a vracet se a dokázali vstřelit jen jeden čestný úspěch, když se trefil z rohu Lušťa hlavou.

4. Kolín – Mladá Boleslav 0:2
Minulé utkání s tímto soupeřem jsme odehráli velmi vyrovnaně, nicméně nyní jsme propadávali, dělali chyby a Koblížek navíc neudržel nervy a surově fauloval soupeře a byl rozhodčím vyloučen. Na tohoto soupeře se musíme pro příště lépe připravit.

5. Kolín – Ústí nad Labem 3:1 (Krumich, Klepal, vlastní)
Páté utkání ukázalo, že rozhodně umíme hrát fotbal, bylo plné krásných a rychlých fotbalových akcí. Ústí na tomto turnaji utrpělo pouze jednu porážku, a to s námi. Skóre otevřel Óňa po krásné akci. Poté soupeř rychlým gólem vyrovnal. Následně se k trestňáku postavil Klepy a ukázal, jak to umí. A když si soupeř dal vlastní gól, protože si obránce neporozuměl s brankářem, bylo vítězství opět naše.

6. Kolín – FTA 0:4
Tento zápas byl propadák. Specifická hra FTA nás má vést k pohybu a napadání, ale my jsme byli naprosto bez pohybu a soupeři dovolili vše. Na tento zápas budeme chtít rychle zapomenout.

7. Kolín – Sparta Praha dívky 0:1
Velice pěkný zápas jsme sehráli na závěr, tomuto zápasu kromě gólů nic nechybělo. Pěkná atmosféra domácího týmu nás hodně motivovala, ale bohužel branný val se nám jen těžce dařilo prorážet. Většina hry se odehrávala v naší režii, ale nakonec byly šťastnější holky, které v poslední vteřině vymetly naší šibenici, a bylo po. Tato porážka nás odsunula až na 6. místo.
Škoda….

Fotbal není o kdyby, ale o dřině, a to nejen té fyzické, ale je zapotřebí se poprat i s psychikou.
Na těchto turnajích, které jsou hodně náročné, rozhoduje také to, jak se kdo popere s přestávkami a nám bohužel více svědčí, hrát za sebou, každá přestávka nás připravuje o koncentraci. Věřím ve zlepšení a těším se na další kolo, kdy budeme zase lepší a připravenější. Zdeněk

____________________________________________________________________________________________________________________

2.12.2018 – PU Neratovice – Kolín 3:9

3×30 min

Sestava: Musil – Dupák Martin, Kašička, Kobliha, Krumich, Šibrava F., Šibrava Š., Dupák Matyáš(U11), Materna (U13)

Neratovice – Kolín 3:9 (3x Šibrava Š., 3x Kobliha, 2x Šibrava F., Krumich

Prvního prosince část týmu obohacena hráči z týmů U11 a U13 zajela na přátelské utkání do Neratovic. První utkání na sněhu bylo z počátku z naší strany velmi ustrašené. Útočili jsme, ale chyběl rychlý návrat. Než jsme se na hřišti srovnali, prohrávali jsme 0:2. Poté už bylo utkání zcela naše a soupeře jsme ani v této slepené sestavě k ničemu nepustili. Na 1:2 snižoval Štěpán, kdy pěkně vymetl pavučinu v šibenici. Poté Kolín předvedl ukázkovou akci na jejímž konci byl Filip, který se nemýlil a vyrovnal. O přestávce jsme si řekli co je potřeba zlepšit a do druhé třetiny jsme vstoupili ve vysokém tempu. Štěpán pěknou přihrávkou našel Koblížka a ten překonal hodně dobře chytajícího brankáře a posunul skóre na 3:2. O chvíli později se dostal míč ke Štěpánovi a ten si dovolil, udělal kličku i brankáři a přidal gól na 4:2. Do konce této třetiny jsme měli ještě hodně šancí, ale brankáře jsme nepřekonali. Do poslední třetiny jsme si pro soupeře připravili dáreček, to když Koblížek až moc dlouho váhal s rozehrávkou, nicméně to bylo nejspíš naposledy co se soupeř dostal k naší bráně. Kluci získávali hodně soupeřových rozehrávek, a když Filip vystihl rozehrávku brankáře, měl poté již jednoduchou úlohu, kterou proměnil a zvýšil na 5:3. Štěpán dnes u brány soupeře vybojoval hodně míčů a jeden z nich předložil Óňovi, který se nemýlil 6:3. Další s mnoha soubojů vyhrál Filip a předložil míč Štěpánovi, který dokonal Hattrick na 7:3. Poté úřadoval Koblížek, která na středu zálohy, ale i v útoku výborně bojoval a toto zúročil na 8:3 a i on v závěru dokonal Hattrick na 9:3. Za dnešní utkání určitě chválím chuť si zahrát. Bylo k vidění hodně krásných fotbalových akcí, hodně zakončení z různých vzdáleností i hodně samostatných nájezdů. Jen díky opravdu dobře chytajícímu brankáři zůstalo skóre na 9. Poděkování patří i klukům, kteří nám dnes pomohli a díky tomu jsme měli, alespoň jednoho hráče na střídání. Speciální pochvala za výkon dnes putuje Filipovi, Patrikovi, Koblížkovi a Štěpánovi. Zdeněk

____________________________________________________________________________________________________________________

2.12.2018 – ZL Kolín – ACS WU13 8:0, Sokolov U11 18:2

2×30 min/zápas

Sestava: Kolář – Bednář, Beránek, Klepal, Krupka, Luštický, Pacovský, Szitás, Vilím

Kolín – AC Sparta Praha WU13 8:0 (3x Luštický, Szitás, Bednář, Pacovský, Krupka, Klepal

Kolín – Baník Sokolov U11 18:2 (5x Luštický, 4x Beránek, 3x Klepal, 2x Vilím, 2x Bednář, Szitás, Krupka)

Prní poločas proti Sparťankám byl plný nepřesností z obou stran a hrůzostrašně vypadající, ale ubojovaný fotbal. Ve druhém přišlo zlepšení a jasná dominance hlavně po technické stránce. Proti Sokolovu jsme zaspali začátek, ale poté už mi bylo mladších kluků ze severu dost líto. Za polovinu hřiště se dostali opravdu sporadicky a musím pochválit jejich snahu hrát fotbal.

Chválit tentokrát nikoho nebudu, protože tohle nebyli soupeři, kteří by nás prověřili. Džony

____________________________________________________________________________________________________________________

24.11.2018 – ZL Kolín – FTA U11 4:1 (0:2)

Sestava: Kolář – Bednář, Dupák, Fňukal, Kobliha, Krumich, Pacovský, Szitás, Šibrava Š., Šibrava F., Vilím

Branky: Vilím, Krumich, 2x Fňukal

Utkání s mladšími kluky z FTA vypadalo dle očekávání. Zkraje se kluci neuměli přizpůsobit tomuto stylu a obránci drželi nesmyslně své posty a bránili území nikoho a naproti tomu záložní řada byla přečíslována a přehrávána v minibagu. FTA se dostalo do několika šancí, kde si svatyni pohlídal pozorný Miloš. Když kluci konečně začali napadat ve větším počtů výš, začali nám hráči FTA pod tlakem míč odevzdávat už ve svém pokutovém území, z čehož postupně vytěžili branky Vilda s Ondrou a další hráči se dostávali do šancí. V útoku se mi líbila hra Adyse, který se neúnavně nabízel pro míč a sklepával ho nabíhajícím křídlům a následně hned sprintoval do pokutového území ohrožovat branku soupeře. Miloš toho v druhé půli moc ke krytí neměl, protože se FTA dostalo za půlku až v poslední desetiminutovce a snížilo na konečných 4:1. Rozehrávka nohou byla bez chybičky. Dupy nabídl soupeři pár nevynucených chyb a nepřesných rozehrávek a také si musí dát pozor na výpady, pokud mají soupeři míč pod kontrolou. Koblížek s Pácou sehráli povedené utkání, Ondra byl aktivní a získal spousty míčů u lajny, uprostřed zase perfektně kryl prostor a nabízel spoluhráčům průnikovky. Výborní byli uprostřed i Filip s Vildou a Sity předvedl co umí jak uprostřed, tak u lajny. Dnes u něho nejvíc bylo vidět, jak umí přenést hru do volné strany. Štěpán si také odehrál svoje a dostal se několikrát do zakončení.

3 góly po chybě v rozehrávce soupeře díky vysokému pressinku a jeden po Fňukyho sólíčku a finální naražečce se Štěpánem, paráda. Hráči si zaslouží pochvalu, nicméně proti mladšímu soupeři bychom chtěli vstřelit více branek a být více na míči. Džony

____________________________________________________________________________________________________________________

18.11.2018 – TU Boujami liga 3. kolo

Sestava: Kolář – Bednář, Beránek, Krumich, Krupka, Luštický, Pacovský, Szitás, Šibrava Š., Tománek, Vilím

Ve velmi chladném počasí kluci vyjeli na další kolo Boujami ligy do Českých Budějovic. Zde je čekalo 7 výborných
soupeřů. Již v kabině jsme se shodli, že jsme nepřijeli hrát druhé housle. Vzhledem k onemocnění jsme přijeli s třemi
kulkami na střídání.

1. Zápas FC Victoria Plzeň 1:0 (Luštický)
Již první zápas jsme vlétli do hry s velkým sebevědomím. Soupeř, který nás minule porazil, měl nyní ze hry
méně a díky trefě Lušti jsme tento první zápas vyhráli.
2. Zápas FK Šumperk 2:1 (Kolář, Luštický)
V tomto zápase jsme pocítili tvrdou hru soupeře a museli jsme trochu změnit i taktiku hry. Něž jsme se
s tímto vyrovnali, tak jsme inkasovali jeden gól. Poté jsme se do soupeře obuli a jeho tvrdá hra se proměnila
na fauly, z kterého byl pokutový kop a ten Miloš „s přehledem“ proměnil. Po brejku Lušťa zasadil soupeři
druhý gól a vítězství už jsme si nenechali vzít.
3. Zápas FTA 0:1
Proti FTA jsme bohužel gól nedali, ale rozhodně jsme nebyli horším týmem. FTA svým způsobem hry nás
připravil o hodně energie, ale napadání hráčů a jejich rozehrávky fungovalo a získávali jsme hodně míčů,
bohužel nás zklamala koncovka
4. Zápas FK Mladá Boleslav 0:2
Proti Boleslavi jsme odevzdali slušný výkon, bylo vidět, že nám předchozí zápasy vzali hodně energie a začala
se projevovat zranění. Byli jsme trochu pomalejší v návratu, ale rozhodně jsme soupeři nic nedarovali a hráli
vyrovnanou partii, i když bez vítězného konce
5. Zápas FK Příbram 1:1 (Vilím)
Další hodně tvrdý soupeř, s kterým to byl hodně zajímavý fotbal. Před těmito posledními zápasy jsme si řekli,
že chceme ještě alespoň čtyři body a díky trefě Vildy nám tento zápas přinesl alespoň jeden bod
6. SK Dynamo ČB 2:3 (Luštický, Šibrava Š.)
Asi nejemotivnější zápas kde jsme si vybrali kopec smůly. Tato porážka až tak moc nemrzí, neboť kluci do
toho dali opravdu vše, dali dva krásné góly a soupeř měl ze hry rozhodně méně. Gól jsme dostali, po zranění
brankáře a v poslední minutě si smůlu vybral i Miloš, když mu vypadl míč z ruky, ale i to se prostě stává
7. FK Ústí nad Labem 3:0 (Šibrava Š., Bednář, Krumich)
V poslední zápase už sil moc nezbývalo, zranění Lušti a Vojty je pustili do hry jen na pár minut a tak jsme
tento poslední zápas odehráli s jedním střídajícím. Taktika byla jasná dát gól a tím rozhodit soupeře. Soupeř
na nás vlítnul opravdu ve vysokém tempu, čemuž jsme těžce čelili a Miloš se musel blýsknout supr zákroky.
První nápor jsme odrazili a po úniku Štépána jsme se ujali, v tu dobu ještě překvapivě, vedení. Pak jsme byli
paradoxně už lepším týmem, který jen nebránil, ale přidal ještě dva góly a spravedlivě zvítězil.

Kluci v tomto turnaji bez výjimky zasluhují pochvalu za přístup. Hráli zodpovědně, po začátečním
připomenutí se vraceli, svedli hodně osobních soubojů a hlavně hráli jako tým. Pouze nás v té nejdůležitější
chvilce občas zklamala koncovka, potřebujeme být chladnokrevní v zakončení a hlavně soustředěný. Zdeněk

____________________________________________________________________________________________________________________

18.11.2018 – MU Kolín – Mladá Boleslav 1:11

Sestava: Macháček, Musil – Dupák, Fňukal, Kašička, Kobliha, Molnár – Franc (09), Hendrych (08), Medlen (08), Michnevyč (08), Orsák (08), Souček (08)

Kolín – Ml.Boleslav 0:5 ( – 1′, 4′, 15′, 20′, 21′)

Kolín – Ml.Boleslav 0:3 ( – 2′, 5′, 29′)

Kolín – Ml. Boleslav 1:3 (18′ Franc – 16′, 20′, 23′)

Většina týmu odjela na Složiště do Budějovic na Boujami ligu a zbytek našeho týmu tak doplnili tahouni U11. Naše hra byla zpočátku hodně chaotická. Mladší kluci hru 7+1 téměř nezkoušeli, takže to tomu odpovídalo. Boleslav nás zaskočila dvakrát hned zkraje. Hra našeho týmu se s každým prostřídáním a pokyny zlepšovala. Kluci si začali na hřišti více věřit a orientovat. Od druhé třetiny se mi naše hra líbila. Podle vrchního statistika p.Trnky byla střelecká převaha od druhé třetiny na naší straně. Kluci jsou ale v zakončení zbytečně nervózní. Většina gólů do naší sítě padla po trubkovitých chybkách a nebo snaze hrát fotbal. Od našich obránců bych očekával lepší součinnost při vzájemném zajišťování a rychlejší rozehru. Oba brankáři předvedli dobré zákroky a vybíhání, bohužel si stále neodpouští dárečky pro soupeře. Dupy pracuje pomalu s míčem a dlouho trvají i rozhodnutí „kam s ním“, Káša se pro změnu vyhýbal soubojům, ale postupem času tuto činnost zlepšoval. Ve třetí třetince už to bylo OK. Koblížek často dlouho vymýšlí ve stoje, pokud je v pohybu a pracuje s míčem, stává se rozdílovým. Adama bylo plné hřiště. Pokud hrál, vždycky se objevil ve správný čas na správném místě a s míčem u nohy zkušeně rozdával míče do stran nebo předváděl přechody 1v1 s chladnokrevností, která se jen tak nevidí a nabízel finální přihrávky před branku. Fňuky potřebuje hrát chytřeji, pokud má otevřený prostor a může frčet, je ve svém živlu, někdy ale v přehuštěném prostoru zbytečně kouká do země a zkouší naivní prorážení. Ve hře bez míče je to od Toma hodně slabé, ale postupně taky zmírňuje vypínání i postavení na hřišti vůči těžišti hry.

Z hráčů U11 musím vyzdvihnout především přehled a skvělou techniku Vaška , nasazení a zarputilost Feriho a Davida, ke kterým přidali i motání hlav obránců Bolky, Ráďova sóla, Maxovu techniku v pohybu a Sebovu rychlost. Až se zorientují na větším hřišti, bude to ještě větší radost se na ně dívat v akci.

Jelikož Boleslav také hraje Boujami ligu, přijela s „B“ týmem a s tím by neměli naši hráči mít problém. Bohužel bylo vidět, že někdo na tuto soutěž prostě zatím nemá. Džony

____________________________________________________________________________________________________________________

10.11.2018 – MU Nymburk – Kolín 3:3

Sestava: Macháček, Musil – Bednář, Beránek, Fňukal, Klepal, Kobliha, Krumich, Krupka, Szitás, Šibrava F., Šibrava Š., Vilím

Nymburk – Kolín 1:1 (13′ Šibrava Š. – 27′)

Nymburk – Kolín 1:0 (28′ – )

Nymburk – Kolín 1:2 (7′ – 14′ a 30′ Šibrava Š.)

Když se řekne zápas blbec, vzpomenu si od teď na dnešní den…V Nymburce jsme si měli vylepšit skóre a sebevědomí, namísto toho jsme se přístupem první třetinu shodili na úroveň podprůměrných týmů a domácí hráči uvěřili, že na nás mají a naopak naši kluci hráli o to víc ustrašeně, dozadu navíc velmi naivně a nezodpovědně. Ve 13. minutě se prosadil Štěpán po Fňukyho průniku. To ale bylo na zbytek třetiny vše. Pět gólových střel vytáhl Machy mimo tyče a bohužel si celý výkon zkazil jednou špatnou rozehrávkou s dárečkem pro soupeře v závěru třetiny.

Druhou třetinu jsme si s kluky naordinovali více pohybu bez míče a zodpovědnější chování směrem dozadu. 25 minut se hrálo na polovině Nymburka a domácí hráči hráli na hraně svých možností a pouze odkopávali míče dopředu, kde je většinou naši beci rychle sbírali a posouvali vpřed. Bohužel jsme se vpředu nedokázali prosadit a věnovali domácím další dáreček v závěru třetiny.

Třetí třetinu jsme vyloženě odmakali a kluci se dostávali do šancí, které řešili většinou s horkou hlavou nebo střelou vedle, případně přímo do rukou brankáře. V 7. minutě navíc domácí získali dvoubrankový náskok, když po ubráněném rohu jeden z útočících hráčů šťastně zkazil centr a ten se snesl k zadní tyči naší branky. Náš tlak pak byl obrovský. V jedné z akcí se prosadil znovu Štěpán a zbývalo ještě dost času do konce. Byl jsem přesvědčený, že vyhrajeme, ale bohužel jsme další kvanta obrovských šancí v přemíře stresu neproměnili. Alespoň remízu trefil v poslední minutě opět Štěpán a když v nastaveném čase chybělo Óňovi před brankářem ani ne půl kroku ke skórování, vyletěl mi tep hodně vysoko. Z následného rohu jsme se neprosadili a zápas tak skončil pro nás vydřenou remízou a to je s takovým týmem jako je Nymburk hodně málo.

V zimě budeme pracovat především na intenzitě prováděných činností, taky na sebevědomí kluků v nepříznivých situacích a zvládání stresu v nich. Naše profesorské pojetí hry a naivita je nechutným mixem gardovského fotbalu s fotbalem mladší přípravky. Pokud chceme držet krok se špičkou, musíme všechno zrychlit, zintenzivnit a být v nepříjemných situacích pevně nohama na zemi, zkrátka věřit ve své schopnosti tyto situace vyřešit. Džony

____________________________________________________________________________________________________________________

4.11.2018 – MU Kolín – Pardubice 4:14

Sestava: Kolář – Beránek, Kašička, Pacovský –  Krumich, Krupka, Molnár, Szitás, Šibrava F., Šibrava Š., Tománek – BednářLuštický

Kolín – Pardubice 1:5 (2′ Luštický – 1′, 17′, 19′, 24′, 30′)

Kolín – Pardubice 0:4 ( – 5′, 10′, 24′, 26′)

Kolín – Pardubice 3:5 (9′ a 18′ Klepal, 22′ Bednář- 2′, 15′, 18′, 23′, 26′)

Utkání proti Pardubicím jsme výsledkově nezvládli. Kluci však na hřišti předvedli srdnaté výkony a v některých úsecích hry jsme hosty dost přehrávali. Bohužel ve finální fázi to bylo bojácné a jalové. Často se sami zdržujeme hrou na jistotu a chybí nám především odvaha směrem dopředu a větší hlad po gólech. Soupeř naopak trestal každou naši chybičku a dával góly do otevřené obrany ve vysokém přečíslení.

____________________________________________________________________________________________________________________

28.10.2018 – MU Vysoké Mýto – Kolín 17:5

Sestava: Macháček, Musil–  Bednář, Beránek, Kobliha, Pacovský –  Fňukal, Klepal, Krumich, Krupka, Molnár, Szitás, Šibrava F., Tománek – Šibrava Š., Vilím

Vysoké Mýto – Kolín 6:1 (1′, 4′, 13′, 21′, 28′, 30′ – 17′ Klepal)

Vysoké Mýto – Kolín 7:3 (6′, 7′, 9′, 11′, 17′, 20′, 21′ – 5′ Klepal, 15′ Krumich, 27′ Šibrava F.)

Vysoké Mýto – Kolín 4:1 (8′, 12′, 15′, 29′ – 30′ Molnár)

Vše, co nás zdobilo proti Hradci a na Ondrášovce jsme nechali někde doma. Hned v 1. minutě jsme obdrželi branku a kluci sklopili hlavy. Nezajišťování se mezi sebou. naivní hra, měkkost a nepřizpůsobení se mokrému, rychlému terénu znamenalo obrovský rozdíl mezi oběma týmy. Gólmani také neměli svůj den. Machy měl v rozehrávce i zákrocích úspěšnost asi 50% a Víťa ze dvou střel na branku dostal 3 góly. Tohle mělo k ligové kvalitě hodně daleko.

Z kluků drželi krok Klepy, Ondra, Bery, Koblížek a povedené momenty předvedli i Filip, Vojta a Adam Molnár. Z našich akcí stojí za zmínku především první gól, kdy po narážečce Filipa s Adamem M. dostal nabídku Vilda, který vše ještě vyšperkoval předložením před prázdnou Klepymu. Štěpán se dnes trápil, Tom běhá jen, pokud se na něj křičí. Fňuky se dnes spíš schovával a nebyl s námi ve hře, Páca vzadu propadával, Sity má naučené jedno své, potřebuje být variabilnější, Vilda vpředu musí zlepšit nabídku do prostorů a ne se stále přetlačovat se soupeři.

Dnešní utkání pro mne bylo velkým zklamáním a důkazem, že Miloš i Lušťa pro nás znamenají rozdílové hráče proti průměru. Vzadu chyběl klid a vpředu aktivita bez míče a bojovnost. Pokud hráči budou spoléhat jeden na druhého a neodmakají si své maximum, nemůžeme pomýšlet na dobré výsledky. Prohrát můžeme, ale ne s tímto přístupem. Sorry jako…Džony

____________________________________________________________________________________________________________________

23.10.2018 – TU kvalifikace Ondrášovka Cup 2.místo – postup do hlavního turnaje !!!

à 25 min

Sestava: Kolář –  Bednář, Beránek, Klepal, Pacovský –  Krumich, Krupka, Molnár, Szitás, Šibrava F., Šibrava Š., Tománek – Luštický, Vilím

Kolín – Slavia Praha 0:3 ( – 9′, 12′, 17′)

Kolín – Vlašim 3:0 (8′ a 20′ Vilím, 11′ Klepal – )

Kolín – Tempo Praha 3:2 (3′ Luštický, 11′ Krumich, 16′ Vilím – 13’pen., 18′)

Kolín – ABC Braník 3:0 (6′ Luštický, 10′ Vilím, 12′ Klepal – )

Kolín – Čáslav 2:0 (7′ Szitás, 15′ Klepal – )

Kolín – Xaverov Horní Počernice 3:0 (2′ a 12′ Šibrava Š., 17′ Tománek – )

Kolín – Bohemians 1905 2:1 (9′ Klepal, 17′ Luštický – 12′)

Kvalifikaci na Ondrášovku jsme tento rok zvládli a postoupili jsme do hlavního turnaje s velkým přehledem. Sice jsme honili čas kvůli bouračkám (naštěstí né našim) na trase Kolín – ABC Braník, ale vše jsme stihli, i když jsme malinko zdrželi začátek prvního zápasu.

První utkání nás čekala Slavia, tým výběrových borců z téměř celé republiky. První minuty vypadaly na vyrovnaný zápas, ale postupem času Slavia zvedla obrátky a chvílemi jsme se nemohli vymanit z vlastní poloviny. Obdržené góly padly buď po brejku, kdy jsme se hnali dopředu, pak jsme nechali propadnou balón za nás, kde byl soupeř v náběhu a nakonec po odraženém míči. Super tempo, těžký zápas a kvalitní zkušenosti pro kluky. Ale dobrý výkon, za který kluci dostali pochvalu.

Druhý zápas proti nám nastoupila Vlašim a prvních 5 minut to vypadalo na těžké podcenění soupeře. Vildova dorážka Tomova výstavního bodla v 8. minutě nás uklidnila a naše hra konečně začala vypadat tak, jak se to od ml. přípravky učíme. Tlak na těžiště hry (míč) a vzájemné zajišování spoluhráčů. Po zisku míče rychlý přechod do volného prostoru, pokud možno směrem dopředu. Nevím, jestli rohy tak dobře umíme, když je necvičíme, nebo je soupeři neumí bránit, každopádně druhý gól dal právě z takové standardní situace Klepy v 11. minutě. V poslední 20. minutě ještě jednou Vilda dorazil tentokrát Lušťův projektil do odkryté branky a svým druhým gólem se tak odměnil za svou aktivitu v dohrávání situace.

Proti Tempu jsme pokračovali ve velkém klidu a po střele Lušti ve 3. minutě, která se od břevno odrazila dolů, do branky a Ondovu krádeži míče po tlaku v 11. minutě jsme vedli 2:0, soupeř se pak dostal na dostřel, když proměnil penaltu ve 13. minutě a na naše kopačky se opět dostavila zbytečná nervozita. V 16. minutě jsme opět dostali soupeře pod tlak, když napadal Ondra a soupeř pak zpětnou přihrávkou vybídl Vildu ke skórování a ten s velkým přehledem neodmítl. V 18. minutě v jedné z ojedinělých šancí ještě soupeř vykřesal naději na příznivý výsledek. Kluci si ale zbytek utkání pohlídali a zápas skončil 3:2 pro Kolín.

Braník schytal první gól v 6. minutě, kdy vysunul Klepy krásnou uličkou Lušťu, který si pokryl míč před obráncem a přesně trefil odkryté místo v brance. V 10. minutě přehodil Vilda brankáře po autu za obranu a ve 12. minutě Klepyho projektil z trestňáku domácí brankář prostě nestihl.

Skóre s Čáslaví otevřel v 7. minutě Síťa, který předvedl očku lahodící otočku a stahovačku, po kterých míč uklidil do svatyně brankáře soupeře. V 15. minutě vyslal další raketový projektil Klepy, tentokrát ze hry a gólman neměl nárok.

Xaverov také okusil, jak máme nebezpečné rohy a to už ve 2. minutě díky Štěpovi. Ten přidal svůj druhý gól v utkání ve 12. minutě poté, co Klepy prošel přes dva soupeře a předložil mu pas před prázdnou. Skóre uzavřel v 17. minutě Vojta (sorry, neviděl jsem akci).

V posledním utkání jsme vlastně měli jistý postup do hlavního turnaje, ale Bohemka nás mohla v případě vítězství odsunout na 3. místo ve skupině a to jsme nechtěli připustit. Jelikož už soupeř měl za sebou 3 remízy, nic jiného, než vítězství jsme nebrali. Zápas vypadal asi 10 min dobře a kluci klokanům zatápěli. V 9. minutě Klepy proměnil další z našich rohových kopů. Bohužel pak už bylo na klucích vidět, že docházejí síly a další průběh utkání už byl jen o vůli. Borci z Bohemky mohli o trochu víc, a tak sbírali hodně odražených míčů a ohrožovali naši branku víc a víc. Ve 12. minutě srovnali a cítili, že meleme z posledního a oni mají šanci urvat postupové body. Kluci ale „na morál“ ubránili naši svatyni a Miloš několika zákroky předvedl, proč je pro nás tak cenný! Bohemka dokonce nastřelila dvě břevna, ale v probíhající 17. minutě jejich neproduktivitu potrestal Lušťa vítězným gólem Kolína a tak jsme v kvalifikaci získali 18 bodů z 21 možných a s přehledem postupujeme na hlavní turnaj z druhého místa!

Těšila mne aktivita kluků bez míče, boj o míč, osobní souboje a přístup hráčů k nim. Dále vyváženost kombinace s přechody 1v1, 1v2 apod., zajišťování hráče v těžišti míče i zajišťování pole obrannou řadou.

Klukům gratuluji a velká pochvala jde kromě Klepyho také Milošovi, Lušťovi a Vojtovi. Za předvedené výkony ale chválím všechny hráče do posledního! A připojuji se ke gratulantům k postupu. Díky kluci! Džony

____________________________________________________________________________________________________________________

13.10.2018 – MU Kolín – Hradec Králové 10:5

3x30min

Sestava: Kolář, Macháček – Bednář, Beránek, Kašička, Pacovský – Klepal, Krumich, Krupka, Molnár, Szitás, Šibrava F., Šibrava Š., Tománek – Luštický, Vilím

Kolín – Hradec Králové 1:3 (20′ Krumich – 18′, 24′, 30′)

Kolín – Hradec Králové 3:0 (11′, 22′ a 28′ Luštický – )

Kolín – Hradec Králové 6:2 (12′, 20′, 22′ a 28′ Luštický, 14′ Szitás, 15′ Krupka – 27′ a 30′)

Utkání s prvním týmem tabulky začalo ustrašeně. Kluci sice na Hradec vlítli, ale bylo to bezzubé. Během prvních 10 minut jsme se snad nedostali za půlku. Hradec nás ždímal a my se z jejich tlaku nedokázali vymanit a pasivně jsme ustupovali a přenechávali hostům hřiště. Když se někdo odhodlal k výpadu, bylo to měkké. Takto prohráváme zápasy Boujami ligy. O rok mladší kluci z Hradce hráli aktivně, rychle a tempo zápasu bylo z obou stran skvělé. Těžký a potřebný zápas jsme ale nakonec zvládli a otočili a Hradec přehráli rychlostí a agresivitou, jakou se kluci prezentovali od začátku přípravkového věku. Myslím si, že po fotbalové stránce to bylo vyrovnané, nicméně fyzicky mladší soupeř prostě nemohl odolat celých 90 minut.

První třetina byla, jak už bylo zmíněno vyčkávací a mírně pasivnější z naší strany. Hradec se po zásluze ujal vedení a jen díky Milošovi byl výsledek jen mírný 1:3 pro Hradec. Za nás se ve 20. minutě krásně trefil Ondra, když ukradl soupeřovu rozehrávku po tom, co kluci zachytávali momenty tlaku na hosty. Krásná nechytatelná rána.

Ve druhé třetině se hra otočila. Byli jsme to my, kdo tlačil a kradl soupeřovu rozehrávku co nejdříve a Hradec musel podnikat pouze jednoduché protiútoky, které si kluci pohlídali a pokud se hosté dostali k zakončení, buď nebylo přesné nebo zaúřadoval opět Miloš. V 11. minutě k Lušťovi propadl tečovaný míč po rohu a Lušťa dostal čas si kouli zpracovat a rozvlnit síť za zády hradeckého brankáře. Ve 22. minutě konečně proměnil Lušťa jeden ze svých úniků a srovnal skóre. Misky vah Lušťa na naši stranu definitivně přehoupl dovršením hattricku v 28. minutě, kdy přehodil hlavou vyběhnuvšího gólmana.

Ve třetí třetině už to byl koncert. Kluci ve druhé třetince viděli, že to jde a poslední třetinu odmakali, dobře se zajišťovali a ohrožovali branku soupeře neustále. První zářez této třetiny patřil znovu Lušťovi a to v minutě 12. Ve 14. minutě Miloš rychle rozehrál na Vildu a překvapil obranu hostů, ten předložil míč Sitymu, který s klidem proměnil. O minutu později přenesli kluci hru z pravé strany na levou a obrana Hradce byla tak zmatená, že ve svém středu nechala kráter, do kterého naběhl Krupinho a Filipovu krásnou uličku využil dotykem do volného prostoru, zkontroloval postavení brankáře a levou nohou uklidil klidně k zadní tyči. Ve 20.minutě rozehrál velmi přesně Machy na Vojtu, který si našel náběhem kapsu mezi liniemi hostí a po převzetí míče nahoru našel precizní uličkou Lušťu, který si opět neodpustil blafák brankáři a svým dalším gólem rozvlnil síť. Ve 22. minutě se trefil znovu a svůj i týmový gólový účet zakončil v minutě 28. hlavičkou po rohovém kopu a kluci si konečně mohli oslavit „kuželkami“. Ve 27. a 30. minutě jsme obdrželi dva góly, protože v prvním případě snaha o okamžité napadání malinko polevila s vědomím, že vedeme „o dost“ a v druhém případě jsme si nepohlídali náběh z rohu dost možná ze stejného důvodu.

Za druhou a třetí třetinu mají kluci velkou pochvalu. Pokud budeme pokračovat v takovýchto výkonech, jsem si jistý, že ještě promluvíme v bojích o čelo tabulky jak v ČLŽ, tak v Boujami lize! Džony

____________________________________________________________________________________________________________________

13.10.2018 – MU Vlašim – Kolín 2:9

3x30min

Sestava: Macháček, Musil – Luštický, Szitás, Šibrava F., Šibrava Š. – Beránek, Divecký, Fňukal, Kobliha, Krupka, Molnár, Pacovský, Vilím – Dupák, Kašička

Vlašim – Kolín 0:3 ( – 10′ Molnár, 12′ Luštický, 29′ Šibrava Š.)

Vlašim – Kolín 1:2 ( 24′ – 20′ Kašička, 29′ Beránek)

Vlašim – Kolín 1:4 (10′ – 19′ Vilím, 22′ Pacovský, 27′ Fňukal, 29′ Kobliha pen.)

Utkání ve Vlašimi kluci odehráli s klidem. Po první třetince nebylo o co hrát, a tak jsme promíchali sestavu, aby si zkusili kluci úplně jiné pozice, než na které jsou zvyklí a reagují na odlišné situace. Druhá třetinka tedy byla dosti kostrbatá, ale i tak jsme Vlašim dost přehrávali. Do třetí třetiny jsme vstupovali s hlavou nahoře chtějíc napravit dojem z druhé třetiny a kluci dostali individuálně pokyny ke zlepšení na „nové“ pozici.

Vedení jsme se ujali až v 10. minutě, kdy se trefil utaženou plackou Adam poté, co k němu propadl míč. Lušťa pak ve 12. minutě ukradl rozehrávku a do třígólového vedení nás poslal Štěpán minutu před koncem třetiny.

Druhá třetina byla hodně kostrbatá, ale postupně si vše sedalo a s každým střídáním šla hra kluků nahoru. Ve 20. minutě nás soupeř opět obdaroval dárečkem z rozehry a ten neodmítl Káša. Ve 24 . minutě Machy vyběhl a nekřikl si, takže poté, co obránci odhlavičkovali míč před sebe měl soupeř příležitost našeho vyběhlého gólmana přehodit a snížit. V minutě 29. Bery uklidil míč k tyčce domácí branky.

Třetí třetinu už se dohrávalo a kluci byli hodně hladoví. V 10. minutě útočník soupeře zvládl situaci 1v1 a šel na Machyho sám a znovu snížil. Tam mi chybělo zajištění od druhého obránce. Do soupeře jsme pak bušili, ale ve finální fázi to bylo trošku jalové. V 19. minutě Vilda prošel s trochou štěstí přes 3 hráče a nekompromisně poslal brankáře pro zástěru. Páca se ve 22. minutě trefil z rohu. Dupy si připravoval pozici ke střelbě v 27. minutě a nakonec posunul míč Fňukymu, který se trefil pěkně o tyč. Skóre se opět zastavilo na čísle 9, když v minutě 29. proměnil Koblížek penaltu.

S takovými soupeři je zkrátka prostor pro experimenty a přestože to vypadalo všelijak, jsem spokojen s předvedenou hrou. Máme další poznatky do tréninku a zápas splnil, co jsem od něj osobně očekával. Džony

____________________________________________________________________________________________________________________

7.10.2018 – MU Kolín – Čáslav 9:4

3x30min

Sestava: Macháček, Musil – Dupák, Klepal, Kobliha, Pacovský –  Fňukal, Kašička, Krumich, Krupka, Molnár, Szitás, Šibrava F., Šibrava Š. – Bednář, Vilím

Kolín – Čáslav 0:2 ( – 7′ a 15′)

Kolín – Čáslav 5:1 (3′ Bednář, 5′ a 12′ Klepal, 25′ Molnár, 29′ Szitás – 17′)

Kolín – Čáslav 4:1 (2′, 4′ a 13′ Vilím, 25′ Szitás – 18′)

Zápas s Čáslaví pro nás nezačal vůbec dobře. Kluci dostali možnost hrát v rozestavení 2-3-2 a prosazovat se tak proti soupeři 1v1, zlepšit agresivitu a mít víc hráčů vpředu. Tato hra ale dřela a po dvou chybičkách v rozehrávce v 7. a 15. minutě jsme obdrželi góly, které byly z kategorie „dáreček“ od obránců. S malou aktivitou bez míče se ale potýkala většina hráčů na place. Přestavěli jsme rozestavení na 2-4-1 a začali dominovat. Bohužel jsme se během první třetiny nedokázali prosadit gólově, ale kluci se probudili, začali víc běhat, bojovat a viděli, že to jde. O přestávce jsme si řekli, co se dá zlepšit, v čem můžeme přidat, a že určitě tenhle soupeř nemá na to, aby ještě hodinu bránil těsný dvougólový náskok. 0:2

Pozměnili jsme složení sedmiček a od začátku jsme Čáslav mačkali, co jen to šlo. Ve 3. minutě se bravurně prosadil Adys, když své sólo přes 3 protihráče zakončil levačkou a rozvlnil síť u zadní tyče brankáře hostí. V 5. a 12. minutě se dvakrát prosadil Klepy po rohu na zadní tyč. Kluci trochu polevili v tempu a Čáslav se sporadicky dostávala na dostřel naší branky. Při jedné z rozehrávek Víťa daroval soupeři vyrovnávací gól a to v minutě 17. Hráči ale nevěšeli hlavy. Viděli, že herní převaha a počet šancí je na naší straně. Ve 25. minutě zakončil náš stály tlak Adam Molnár zkušeně utaženou placírkou „na Krosse“ a ve 29. minutě nás poslal do dvougólového vedení Sity, když si svou typickou zasekávačkou do pravé nohy posunul míč mezi nohama obránce a uklidil míč k tyči. Obrat na 5:3.

Třetí třetina začala tak, jak druhá skončila. Kolín okamžitě zatlačil soupeře a dobýval hostující branku. Hned ve 2. minutě zachránil Filip míč před autovým vhazováním pro soupeře a našel před brankou osamoceného Vildu, který se nemýlil. Ve 4. minutě Sity technicky poslal míč pod brankářem na přední tyč, od té se balón odrazil před branku mezi Vildu a obránce Čáslavi, který Vilíka nastřelil a ten tak dostal odměnu za svou aktivitu vpředu. Vilda zaúřadoval po třetí při druhém střídání a to, když ve 13. minutě přehodil brankáře. Další dáreček nadělil soupeři tentokrát Machy a to v 18. minutě třetí třetiny. Koblížek se ještě snažil zablokovat střelu, která asi šla na Machyho, ale nešťastnou tečí tak zapadl míč k tyči naší branky. Zápas se dohrával a my dobývali branku soupeře. Kluci oslavili všechny góly a jako desátou oslavu jsme si domluvili „kuželky“. Snaha byla, ale bohužel jsme se zasekli na čísle 9. To když ve 25. minutě Sity prosmýkl dvěma protihráčům a z posledních sil vystřelil takovou jedovku, že by v zimě zmrzla, ale brankář hostů jí ve svých rukavicích přesto neudržel. Desátý gól jsme dali, ale nebyl Adysovi uznán pro velmi těsný offside.

Dárečky z rozehrávky jsme mohli tolerovat v mladší přípravce. Teď už jsou velkou chybou každého hráče. Těmito góly posazujeme do sedla i soupeře, se kterými bychom neměli mít žádný větší problém a to není akceptovatelné.

Za druhou a třetí třetinu musím hráče opravdu pochválit. Dokázali se navzájem přesvědčit o tom, že to půjde, pokud se nebudou spoléhat jeden na druhého a každý z nich odevzdá na hřišti maximum. Speciální pochvala putuje k Adysovi, který na hrotu byl nesmírně aktivní a vytvořil spoustu šancí pro své spoluhráče. Dále Fňuky se taky probouzí a začíná chápat styl naší hry, Ondra Krumich byl celý víkend velkým tahounem. Pochvala také Klepymu, Sitymu, Štěpánovi, Koblížkovi, Vildovi a po nemoci se navrátivšímu Krupíňovi. Džony

____________________________________________________________________________________________________________________

6.10.2018 – TU Boujami Liga 7.místo

à 25 min

Sestava: Kolář –  Klepal, Kobliha, Pacovský –  Bednář, Fňukal, Krumich, Szitás, Šibrava F., Tománek – Šibrava Š., Vilím

Kolín – Příbram 3:6 (2′ a 14′ Šibrava Š., 3′ Bednář – 4′, 8′, 15′, 17′, 18′, 21′)

Kolín – Ústí n. Labem 3:3 (9′ Fňukal, 17′ Krumich, 20′ Vilím – 4′, 13′, 15′)

Kolín – Šumperk 0:2 ( – 10′, 18′)

Kolín – FTA 2:4 (12′ a 18′ Šibrava Š. – 4′, 6′, 14′, 19′)

Kolín – Č. Budějovice 1:3 (22′ Vilím – 2′, 8′, 16′)

Kolín – Viktoria Plzeň 1:1 (22′ Šibrava F. – 21′)

Na Boujami lize se opět ukázalo, že náš tým je schopný hrát fotbal s kýmkoli. Bohužel v takových vyrovnaných utkáních rozhodují detaily, které činí výsledkový rozdíl. Pozadu jsme především v chuti do hry, aktivitě a agresivitě v osobních soubojích. Tam se lámal chleba. Náš profesorský, mnohdy naivní, fotbal může stačit na spodek ČLŽ a na většinu týmů ve středu tabulky, ale právě ta špička bude rozdílová v tomto.

Turnaj pro nás začal dobře. Na Příbram jsme vlétli a Štěpán a po něm Adys rychle strhli dvěma slepenými góly v úvodu misky vah na naši stranu. Hned po rozehrávce po druhém gólu jsme ale zaspali, nebo se příliš spoléhali na obranou linii a Příbram početní přesilu zužitkovala snížením. Do hry nám pak vstoupila nervozita a vyrovnávací gól Příbrami na sebe nenechal dlouho čekat. Pak se ještě jednou trefil Štěpán, ale to z naší strany bylo bohužel vše. Příbram hrála tvrději, rychleji a především hráči číslo 13 jsme skákali na jeho klamačky a nechali ho, aby si z nás dělal slalomové tyče. Po zásluze nám Příbram nasázela 6 branek.

V dalším zápase se Ústí ujalo brzkého vedení a naše obrana byla chvílemi jak na kolotoči. V 9. minutě ale dobře napadal Páca a obránce soupeře namazal Fňukymu do sóla, které Tom vyřešil elegantním obstřelením brankáře svou slabší nohou. Po sléze dva slepené góly Ústí posadily do sedla a naši obránci jen mohli děkovat nepřesnostem v zakončení soupeře nebo celý turnaj skvěle chytajícímu Milošovi. V 17. minutě se dostal do příležitosti Ondra Krumich a vykřesal naději na lepší výsledek. Tu proměnil ve 20. minutě Vilda a do konce jsme udrželi remízu 3:3, což vzhledem k závarům před naší brankou bylo hodně cenné. Opět nás soupeř přehrál agresivitou v soubojích.

Třetí utkání se Šumperkem bylo z naší strany slabé. Šumperk nám měl co vracet z minulého kola Boujami a dal nám to pěkně sežrat. Soupeř nás zamkl na naší polovině a opět to byl Miloš, kdo držel těsný výsledek. S rozdílem v přístupu bych se opakoval…

Proti FTA jsme nehráli špatně, ale prosadil se Nick, který hraje na hraně faulu, často až za hranou. Ale to je právě ten rozdíl. My jsme hrozně hodní. Štěpán se trefil dvakrát a za zmínku stojí pas, který dostal na svůj první gól od Ondry. To bylo hodně fotbalové.

Zápas proti Budějovicím začal zle, zaspali jsme začátek a od 2. minuty prohrávali. Pak to dřelo. Na konečných 1:3 z našeho pohledu upravil ve 22. minutě Vilda.

Proti Plzni jsme to byli naopak my, kdo byl lepším a aktivnějším, i když už byla na hráčích vidět únava od zápasu s Budějkami. Přesto jsme se prosazovali naší hrou a především Ondra dělal všem týmům svou aktivitou problémy. Plzeň si často pomáhala hráčem „za bukem“, což mne udivuje, protože to není přenesitelné do velkého fotbalu, kde by se jednalo o offside. Boužel jsme ve finální fázi neměli síly na přesnější neo razantnější zakončení a z jednoho z brejků „na bukaře“ jsme dostali v 21. minutě gól. Ihned ale přišla odpověď a to, když Klepy uvolnil pasem po křídle Filipa, který výstavní ranou pod břevno srovnal na konečných 1:1.

Z tohoto kola Boujami ligy si odnášíme pouze dva body, ale hlavní je, že se naše hra zlepšuje, i když to ještě není ono. Víme, kde nás tlačí bota a pracujeme na tom. Kluky musím i přes nepříznivé výsledky pochválit. Speciální pochvala putuje Milošovi! Pokud přitvrdíme a budeme hladovější po každém míči, přijdou s tím i ruku v ruce lepší výsledky. Fotbal hrát umíme… Džony

Tabulka po 2. kole

# tým Ústí (15.9.) Plzeň (6.10.) České Budějovice (18.11.) Šumperk (8.12.) celkem bodů pořadí
1. FK Šumperk 9 (4.) 15. (1.)     24 1.
2. 1. FK Příbram 10 (3.) 12 (2.)     22 2.
3. FC Viktoria Plzeň 5 (7.) 3 (6.)     8 7.
4. SK Sparta Kolín 7 (5.) 2 (7.)     9 6.
5. Football Talent Academy 13 (1.) 6 (5.)     19 3.
6. FK Ústí nad Labem 10 (2.) 9 (4.)     19 4.
7. Viktoria Plzeň 6 (6.) 10 (3.)     16 5.

____________________________________________________________________________________________________________________

28.9.2018 – MU Chrudim – Kolín 8:4

3x30min

Sestava: Kolář, Musil – Dupák, Kašička, Kobliha, Pacovský – Bednář, Beránek, Klepal, Krumich, Molnár, Šibrava F. – Divecký, Fňukal, Šibrava Š., Vilím

Chrudim – Kolín 3:1 (9′, 24′, 29′ – 4′ Šibrava Š.)

Chrudim – Kolín 4:0 (14′, 19′, 24′, 27′)

Chrudim – Kolín 1:3 (8′ – 4′ Šibrava F, 8′ vlastní, 25′ Bednář)

Na pohled vyrovnané utkání plné soubojů a nepřesností. Soupeř si pomáhal dlouhými nákopy „na Kollera“ který svými fyzickými dispozicemi prostě předčil naše kluky. Po celý zápas jsme si s tímto hráčem nevěděli rady. Naší snahou bude vždy hrát fotbal po zemi, v rychlosti s míčem u nohy a přizpůsobení se situacím a jejich kreativní řešení. V tomto zápase jsme se bohužel sami často brzdili pomalými přihrávkami a naivním předržováním míče bez sebemenší klamačky – náznaku změny…

Utkání přitom začalo dobře a ve 4. minutě náš tým poslal do vedení Štěpa po vysunutí od Klepyho. Bohužel při chybě v rozehrávce ztrácíme míč a dostáváme v 9. minutě branku. Na kopačkách kluků se pak objevil neklid a ony pomalé a nepřesné přihrávky. Další góly dostáváme v 24. a 29. minutě a po první třetině prohráváme 1:3.

Druhá třetina se nesla ve stejném duchu. Naše první sedmička soupeře zatlačí, ale většina akcí končí v předfinální fázi. Druhá sedmička zlepšuje hru pro změně rozestavení, ale jakmile se na hřišti objevuje hráč Chrudimi #10, máme s ním problém. Do osobních soubojů buď vůbec nejdeme nebo se jich jdeme jen zúčastnit. Slabé přihrávky stále zdržují naši hru a často si nahrajeme „na paty“…Pokud se dostaneme k zakončení, tak je to zbrklé, slabé, mimo branku. Opět protože si sami zpomalujeme naši hru a na přípravu střely nebo kontrolu prostoru nezbývá čas. Soupeř se prosazuje 4x, my ani jednou a tak po dvou třetinách je výsledek nepříjemný 7:1 pro domácí.

Třetí třetinu jsme začali dobře a Filda se po rohu trefil parádně o tyč hned ve 4. minutě. V 8.minutě sice dostáváme gól, ale stále hrajeme aktivně. Ve 12. minutě se Klepy pokouší vysunout Štěpána podobně, jako před první brankou a obránce si skluzem uklízí míč do vlastní kasy. Další gól přidáváme ve 25. minutě, kdy Adys zůstal viset vpředu a dostal dlouhý pas za obranu. Tváří v tvář brankáři se nemýlil a upravil tak konečný výsledek na 8:4 pro Chrudim.

Zlepšení naší hry přišlo pozdě, dost možná také proto, že soupeř už přestal hrát a my se tak mohli snadněji prosazovat. Adysův gól mě osobně ani netěší, protože tohle se do velkého fotbalu přenést nedá – tam by to byl 10m offside…

Pokud přitvrdíme v přihrávkách a nebudeme se bát osobních soubojů, bude to fajn. Někteří kluci musí markantně přidat v práci s míčem, protože jeho kontrola dělala dost problémů. Do příště to chce více komunikace a chuti do hry. Džony

____________________________________________________________________________________________________________________

23.9.2018 – MU Kolín – Hlinsko 7:2

3x30min

Sestava: Kolář, Musil – Bednář, Kašička, Kobliha, Pacovský – Beránek, Klepal, Krumich, Krupka, Luštický, Molnár, Szitás, Šibrava F. – Šibrava Š., Vilím

Kolín – Hlinsko 2:0 (3′ Luštický, 19′ Pacovský)

Kolín – Hlinsko 1:2 (18′ Klepal – 12′ a 29′)

Kolín – Hlinsko 4:0 (14′ Šibrava Š., 18′ Krupka, 27′ a 29′ Beránek)

V neděli jsme předvedli opravdu trapný a ostudný výkon. Minimum pohybu bez míče a profesorská hra. Bez chuti do hry, bez emocí. Soupeř v prvních minutách nastřelil dvě tyče a my měli neskutečnou kliku, že se neujal vedení. Dva dárečky od Víti v prostřední třetině postavilo tým Hlinska opět do sedla. Až poslední patnáctiminutovka přinesla 4 góly do soupeřovy sítě a pár hezčích a rychlejších akcí. Bohužel to nebylo naším zlepšením, ale tím, že soupeř měl pouze dva hráče na střídání a odešel fyzicky. Fakt, že hrajeme proti ročníku 2008 (jeden hráč dokonce 2009) neznamená, že se soupeř porazí sám. Místo toho, aby si hráči utkání užili a zastříleli si k němu přistoupili laxně. Takové zápasy mě opravdu nebaví a divím se rodičům, že se na to vydrželi dívat až do konce. Džony

____________________________________________________________________________________________________________________

16.9.2018 – MU RMSK Cidlina – Kolín 12:4

3x30min

Sestava: Macháček, Musil – Dupák, Kašička, Kobliha, Pacovský – Bednář, Beránek, Divecký, Fňukal, Klepal, Krupka, Szitás, Šibrava F., Tománek – Šibrava Š., Vilím

RMSK – Kolín 6:0 (- 5′, 9′, 13′, 14′, 18′, 26′)

RMSK – Kolín 4:1 (1′ Vilím – 7′, 9′, 14′, 16′)

RMSK – Kolín 2:3 (13′ Bednář, 14′ Szitás, 22′ Divecký- 15′, 17′)

Žádný soupeř se neporazí sám. Chybějící motorky Lušťu s Ondrou neumíme nahradit. Všude jsme byli o krok pozadu, skoro nikdo nechtěl hrát. Proti tomu hráči Cidliny se rvali o každý centimetr hřiště a o každý míč. K tomu přidali rychlost, agresivitu v napadání a trestali naše naivní chyby. Kluci si musí uvědomit, že v tréninku musí pracovat na 100%, jinak  se to bude odrážet v zápasech a ty budou vypadat přesně takto. Jediný Sity vydržel běhat oba dny a Dupy si vzadu odehrál svoje. Fňuky s Divochem musí zapracovat na poziční hře a ovládání míče. Téměř všichni musí přidat v nabídce bez míče, jinak spadneme do průměru a náš profesorský fotbal bude po zásluze trestán prohrami.

První třetina byla vyloženě trapná. 0:6 a góly až do kuchyně.

Druhou třetinu jsme chtěli zkusit alespoň dotáhnout a zkraje to vypadalo, že to půjde, když se hned v 1. minutě trefil Vilda a následovaly další šance. Bohužel si v 7. minutě dáváme z rohu vlastňáka a v 9. minutě soupeře posadil zpět do sedla dárečkem Machy. Otázkou je, jaká byla nabídka hráčů bez míče. Přijde mi, že se často schováváme, namísto tvoření hry. Druhá třetina nakonec skončila 4:1 ve prospěch domácích, celkově hrůzostrašných 10:1

Třetí třetinu už se dohrávalo. Ve 13. minutě posunul Sity přihrávku po lajně ještě Adysovi a ten se trefil pěkně na zadní. Ve 14. minutě Bery zatáhl míč a nabídkou pod sebe vybídl Sityho levačku k ráně do prázdné. O minutu později dostáváme gól a v 17. minutě znovu. Třetí třetinku jsme nakonec vyhráli po Divochově gólu z 22. minuty 3:2, celkově ale 12:4 pro domácí a naše první prohra v lize. Na Cidlinu jsme určitě měli, ale to by kluci nesměli mít v hlavách, že domácí do té doby dostávali klepec a my máme 100% bodů. Džony

____________________________________________________________________________________________________________________

15.9.2018 – TU Boujami Liga 5.místo

à 25 min

Sestava: Kolář – Bednář, Kobliha, Pacovský – Beránek, Klepal, Krupka, Szitás, Tománek – Luštický, Vilím

Kolín – Viktoria Plzeň 0:3 (-7′, 17′, 25′)

Kolín – Šumperk 4:3 (7′ a 15’Klepal, 7′ Luštický, 20′ Vilím – 2′, 12′, 25+1′)

Kolín – Ústí nad Labem 0:4 (-2′, 13′, 16′, 20′)

Kolín – Příbram 0:0

Kolín – Dynamo Č.Budějovice 2:0 (12′ Vilím, 13′ Luštický)

Kolín – FTA 0:6 (-2′, 11′, 12′, 18′, 20′, 22′)

Zápasy s těžkými soupeři nás posouvají dál. První zápas proti Plzni byl dost vyrovnaný, rozhodlo proměňování resp. neproměňování gólových příležitostí. V zápase se Šumperkem jsme prospali začátek a hned ve 2. minutě chyběl pohyb bez míče, nebyla nabídka. Soupeř vystihl rozehrávku a prohráváme 0:1. V 7. minutě jsme zápas otočili dvěma slepenými góly. Nejprve si Klepy připravil střelu ze střední vzdálenosti a hned po rozehrávce soupeře získal míč a do brejku vybídl Lušťu, který se nemýlil. Ve 12. minutě přišla chyba v rozehrávce a byla potrestána. V 15. minutě se trefil opět Klepy, když mu aut chytře sklepl Adys. Ve 20. minutě se prosadil ještě Vilda. V nastaveném čase jsme ještě dostali gól z rohu. 4:3. Třetí zápas v řadě a vlétlo na nás Ústí. Kluci se zatlačit nenechali a hnali se do útoku. Bohužel hned ve 2. minutě se „domácí“ krásně uvolnili po křídle a trestali naši naivitu. Na klucích bylo vidět, že nejsou na takovou porci minut zvyklí, postupem času docházela šťáva a tuhly nohy. Konečný výsledek 0:4. Po dvouzápasové přestávce jsme sehráli utkání s Příbramí, kde jsme opět neproměnili příležitosti ke skórování a na druhé straně zachytal Miloš. Remízové utkání vypadající na 4:4 nakonec skončilo bez branek. S Dynamem České Budějovice to byla taktéž vyrovnaná partie, hlavně proto, že kluci už opravdu nemohli a náš pohyb byl žalostný. Skóre otevřel ve 12. minutě Vilda, který si dobře udělal náběhem prostor pro přihrávku a Sity ho milimetrově našel. Hned ve 13. minutě ještě zvýšil Lušťa a náš tým už pak jen prakticky silou vůle bránil výsledek. Poslední zápas proti FTA jsme hráli roli tréninkových kuželů, tahali jsme nohy v medu. Výsledek 0:6 je ještě mírný. FTA mělo jednoho hráče na střídání po celý turnaj, poslední dva zápasy dokonce nikoho…

Celkově jsme v Boujami lize po prvním kole na 5. místě se 7 body a nejhorším skóre. Džony

Tabulka 1. kola

# tým zápasů výhry remízy prohry body skóre
1. FTA 6 4 1 1 13 13:4
2. Ústí n.Labem 6 3 1 2 10 15:7
3. 1.FK Příbram 6 3 1 2 10 7:6
4. FK Šumperk 6 3 0 3 9 15:11
5. Sparta Kolín 6 2 1 3 7 6:16
6. Dynamo ČB 6 2 0 4 6 6:13
7. Viktoria Plzeň 6 1 2 3 5 9:12

____________________________________________________________________________________________________________________

12.9.2018 – PU Kolín – Football Talent Academy 6:4

3×30 min

Sestava: Kolář – Kašička, Klepal, Kobliha, Pacovský – Bednář, Divecký, Fňukal, Krumich, Krupka, Molnár, Szitás, Šibrava F. – Šibrava Š., Vilím

1:0 (20‘ Vilím)

3:1 (5‘ Divecký, 9‘ Vilím, 12‘ Bednář – 6‘)

2:3 (3‘ Krupka, 15‘ Bednář – 18‘, 27‘, 30‘)

Přátelské utkání s FTA bylo hodně vyrovnané. Soupeř se snažil být stále na míči a našim klukům chvilku trvalo, než přepnuli na vyšší obrátky.

V první třetině se hrálo především na půli, téměř výhradně ve vápně FTA. Nicméně to byl soupeř, kdo držel míč, kombinoval, přeléval hru z jedné strany na druhou a naši kluci přicházeli o spousty energie napadáním vždy jen v jednom hráči, který dostal těžké bago. Ve zhruba polovině třetiny naše napadání bylo více součinné a soupeř se dostával pod tlak. S většinou protiútoků jsme si dokázali poradit a v jednom z napadání soupeřovi rozehrávky byl úspěšný Vilda, když ve 20. minutě vypíchl míč kolem brankáře a my se ujali vedení. V poslední pětiminutovce zahrozili borci z FTA dvěma rychlými křídelními protiútoky a ke své smůle obě tutovky neproměnili. Kdybychom tuto třetinku prohráli, nemohli jsme se divit. My jsme vážně nic dopředu nepředvedli, byli jsme pomalejší, dlouho nám všechno trvalo, FTA ihned atakovalo naše kluky a odebíralo míč.

Druhá třetina byla o dost jiná. V poločase jsme si vysvětlili některé další detaily do hry a už v 5. minutě vystihl rozehrávku soupeře Adys, míč se dostal k Divochovi, který propálil brankáře hostí. Hned po rozehrávce se ale nechal vytáhnout ze svého prostoru Páca a právě střelec předešlé branky Divoch nezajistil prostor lajny a dostáváme branku. Do konce třetiny jsme soupeře zamkli naopak my a tato třetina mi připomínala zápas s Trutnovem. My jsme dobývali a po ztrátě míče ihned tlačili na soupeře a nutili je k chybám. V 9. minutě to zužitkoval opět Vilda a ve 20. minutě podobně Adys. Druhá třetinka skončila 3:1, celkově tedy 4:1 v náš prospěch.

Třetí třetina začala velice zajímavě, když na nás soupeř vlétl a snažil se rychle vstřelit kontaktní gól. Ve 3. minutě ale Adys získal míč, posunul do pravé strany Ondrovi, ten udělal kličku a vrátil Adysovi na střed pokračujíc v náběhu za obranu, dostal přesný pas a z jedné nacentroval za obranný val FTA, který se nechal strhnout pohybem útočníka k přední tyči, a za kterým číhal osamocený Krupíňo, který z voleje trefil krásně k tyči. Tohle byla opravdová fotbalová lahůdka. V 15. minutě opět Adys ukradl rozehrávku soupeře. Naši kluci už poté hráli uvolněně a někteří se přestali vracet. Důsledkem toho byly 3 povedené brejky FTA, které skončily v naší síti a několik dalších, které doopravdy „smrděly“… Koncentraci a 100 % přístup musíme udržet až do konce utkání, chudák Miloš se v brance musel poslední třetinu pěkně otáčet a obdržené góly si vůbec nezasloužil. Konečný výsledek 6:4.

Celkově se mi zápas jevil jako remízový první třetina a posledních 15 minut patřilo soupeři a my byli bezzubí. Druhou a první polovinu třetí třetiny jsme to byli zase my, kdo byl lepší. Bylo vidět, že hrají dva fotbalově vyspělé týmy a takové zápasy nás můžou posouvat mnohem dál než většina zápasů ligy, která takovou kvalitu prostě nemá. Tady se bude každá chybka trestat a počítat.

Přidat musíme především v komunikaci a kontrole prostoru před akcí. Pak budeme opět v náskoku před soupeři. Adam Molnár s Pácou musí přidat v osobních soubojích. Fňuky je na tom dobře rychlostně, ale přidat musí na poziční hře, tu zlepšil Divoch, který potřebuje natrénovat klamačky, Síťa bude asi trénovat nějaký čas jen levou nohu 😀 univerzalita do obou stran by v jeho případě znamenala raketový skok vpřed a pro nás minimálně o 3 brankové příležitosti v zápase navíc. 🙂

Pokud nebudeme polevovat v koních utkání a zareagujeme na hru soupeře rychleji, než v pauze první třetiny, budu spokojen. Džony

____________________________________________________________________________________________________________________

9.9.2018, MU Kolín – MFK Trutnov 3:1

3x30min

Sestava: Kolář, Macháček, Musil – Bednář, Dupák, Kašička, Kobliha, Pacovský – Divecký, Fňukal, Klepal, Krumich, Krupka, Molnár, Szitás, Šibrava F., Vilím – Luštický, Šibrava Š.

0:0

1:0 (16′ Divecký)

2:1 (5′ Klepal (pen.), 18′ Luštický – 2′)

Absolutní dominance na míči po celý zápas, příliš zahozených šancí, tragická koncovka. Kluci až na pár krátkých úseků fantasticky ovládali hru, neustále jsme byli na míči a pracovali s ním. Nahrávala tomu i taktika soupeře, který zalezl a čekal na vhodný  čas udeřit z protiútoku. S většinou si poradila dobře součinná obrana a pokud se přece jen dostal soupeř k zakončení, zasáhl vždy jeden z tria brankářů. Co si dovolovali naši obránci v situacích 1v1 i v nebezpečných prostorech i zády do hry, to bylo dechberoucí – klamačky, přešlapovačky, housle atd… Krása na pohled.

Všechny třetiny vypadaly prakticky stejně. Kolín hrál a dobýval a Trutnov nakopával dlouhé míče a snažil se je sklepávat a podnikat útočné výpady. Moc se jim to ale nedařilo, proti tomu naše útoky končily často zakončením, ale buď doprostřed branky, nebo naopak těsně vedle. V jiných slibných příležitostech potřebujeme o 1-2 přípravné doteky navíc, než by bylo zdrávo. Lušťa v několika samostatných nájezdech neproměnil. A s ojedinělými brejky si poradili obránci už v zárodku, nebo jistý Miloš. První třetina skončila bez branek.

Druhá třetina byla skoro jako přes kopírák, ale v 16′ minutě se konečně podařilo Divochovi propálit gólmana hostí. Machy taky držel zamknutou kasu. PO 60 minutách 1:0.

Třetí třetinka pro nás nezačala šťastně, když ve 2. minutě dostáváme gól po vypuštěném hlavičkovém souboji Adyse a přílišném optimismu druhého obránce, který už šel útočit, místo zajištění prostoru. Tváří v tvář brankáři se útočník hostí nemýlil a nedal dobře vybíhajícímu Víťovi ani šanci zasáhnout. V 5. minutě byl ve vápně faulovaný Sity a Víťa Klepal se z pokutového kopu nemýlil. V 18. minutě vybojoval míč na naší polovině Óňa, prosmýkl se mezi třemi soupeři, posunul do prostoru Klepymu, který viděl rozběhlého Lušťu. Ten si pokryl míč, nasadil svůj pověstný blafák do forhendu gólmanovi Trutnova a střelou do prázdné uklidnil domácí stadion. Konec už kluci dohrávali s velkým přehledem a musím pochválit opravdu všechny za výkon v tomto zápase.

Co zamrzí je statistika 30 střel na 3 góly + hrozně moc zblokovaných střel ve slibně vypadajících příležitostech, protože máme příliš doteků na přípravu.

Jinak klobouček za tenhle koncert kluci! Džony

____________________________________________________________________________________________________________________

5.9.2018, MU Svitavy – Kolín 2:6

3x30min

Sestava: Macháček, Musil – Bednář, Dupák, Kašička, Kobliha – Divecký, Klepal, Krumich, Krupka, Molnár, Szitás, Šibrava F., Vilím – Luštický, Šibrava Š.

1:1 (20′ Kobliha – 3′)

2:0 (13′ Luštický, 17′ Klepal)

3:1 (7′ Šibrava Š., 22′ Luštický, 23′ Bednář – 8′)

K dalšímu utkání jsme zajeli na půdu Svitav. Soupeř hrál jednoduše a fotbalisté v řadách domácího týmu byli převážně silové typy. Nic s čím bychom si neuměli poradit. Začátek zápasu byl ale prospalý a celou první třetinu nám výrazně chyběl pohyb. K tomu se přidal nepřesvědčivý výkon Víti v brance, kterému všechno padalo z ruky a v duchu nervozity pak zkazil i jednoduché převzetí malé domů a nabídl soupeři další roh. Statistika 6 střel soupeře 1 gól a 6 rohů je opravdu zlá. Machy působil jistějším dojmem, i když si taky vybral svou chvilku a nahrál soupeři na gól. Oba góly v tomto zápase jdou za brankáři.

Obrana hrála spolehlivě a soupeře téměř k ničemu nepustila, kluci se dokonale zajišťovali a my mohli vidět skvělý výkon Adyse, Koblížka a neustále se zlepšujícího Marťase. Ondra hrál svůj teprve druhý zápas za náš tým, ale s „hozením do vody“ si s přehledem poradil a ukázal, že levá strana je za jeho pobytu na hřišti zavřená. Všichni navíc zakládali přesně útoky. Záloha se poctivě vracela, ale v rozehrávce a útočné fázi chyběla lepší nabídka. Byli jsme opět statičtí a spoléhali na své technické dovednosti. V útoku se bil Lušťa a Štěpán s přesilou a díky slabému pohybu zálohy nebyli doplňováni. O to měli svou roli ztíženou a ke konci zápasu už díky neustálé aktivitě vpředu docházela šťávička.

Zápas začal sérií osobních soubojů a soupeř na nás chtěl vletět. Do vápna se k nám nemohl probít, ale ve 3′ minutě nákop doprostřed naší branky zapadl za Víťu a poprvé od zápasu s Chrudimí kluci zažili pocit prohrávajícího týmu. Během chvilky se hra vyrovnala a my dokonce soupeře zatlačili. Dominovali jsme, drželi jsme míč, nicméně to stačilo pouze na optický tlak, který jsme však dlouho nedokázali přetavit v branku. Soupeřovy protiútoky vypadaly zprvu vždy nebezpečně, ale jak už jsem psal výše, obrana ukázala, že jsme schopni ubránit i 2v3 a donutit soupeře k chybě. Ve 20. minutě se po tlaku dostal míč k Tomovi, jehož utažená placírka trefila tyč takovým stylem, že mi ještě zvoní v uchu. O odražený míč až k naší polovině si zakřičel Koblížek a střelou z dálky, která přesně před brankářem domácích dupla srovnal na 1:1. Šancí jsme si vytvořili ještě pár, ale vše bylo takové křečovité. První třetina skončila 1:1.

Do druhé třetiny jsme si řekli, že jsme na nich, jen si je musíme otevřít a donutit je k chybě i v jejich obranné fázi právě pohybem a několikanásobnými náběhy. Kluci sami viděli, že jsme jasně lepší na míči a věřili, že zápas dotáhnou do vítězného konce. Křeč ale pokračovala do 13. minuty, než Adys přečetl hru soupeře a následně vysunul Lušťu v náběhu, který svým pověstným blafákem obešel stopera domácích a střelou do protipohybu brankáře poslal Kolín do vedení. Definitivní zklidnění přinesl Klepyho gól levačkou po obtočení se okolo soupeře v 17. minutě. Hodně soubojový zápas pokračoval až do konce druhé třetiny. Po dvou dějstvích byl stav utkání 1:3 pro Kolín.

Do třetí třetiny jsme vstoupili s tím, že ještě víc zlepšíme pohyb bez míče a budeme víc roztahovat hřiště a zkoušet co nejvíc náběhů. Z nepochopitelných důvodů se naše hra proměnila v nakopávanou, snad pokusy o rychlé přenášení hry, ale byla z toho spíš pěkná „pralesní holomajzna“, která naštěstí netrvala dlouho. Když jsme začali hrát zase po zemi zatlačili jsme v probíhající 7. minutě soupeře, který v nouzi odkopával míč, ten se od jednoho z našich bránících hráčů šťastně odrazil ke Štěpánovi, který rovněž nepovedenou střelou se štěstím skóroval. Hned v 8. minutě se však Machy unáhlil a jeho rozehrávka na paty nabíhajícího spoluhráče byla nabídkou na snížení, kterou domácí neodmítli. Na opravdu malém hřiště docházelo neustále k sériím osobních soubojů, přesto se naši borci konečně v klidu snažili o svůj fotbal. Nejaktivnější byli Filip, který svou vytříbenou technikou motal hlavy soupeřů, Ondra, jehož rychlost na křídle platila, Sity, který snad jako jediný neustále hýřil aktivitou a snahou rozhýbat soupeřův blok. Vilda i Divoch se snažili, ale tentokrát to nebylo úplně ono. Adam Molnár dobře rozehrával míče získané čtením hry, ale chyběla mu odvaha chodit do soubojů, což bylo na tomto menším hřišti dost vidět. Tom měl ještě jednu raketu tentokrát do břevna, ale ve hře neměl tolik nabídky. Ve 22. minutě házel Adys aut z hranice našeho vápna, Lušťa si pokryl míč a při samostatném nájezdu na brankáře mu chytře „píchl“ bodlíčkem housle. O minutu později se chtěl opřít do míče Adys a jeho nepovedenou střelu si v souboji s Lušťou srazil jeden z domácích obránců. „Video-rozhodčí“ nakonec připsali gól Adysovi.

Do dalších utkání musíme zlepšit hlavně pohyb bez míče a komunikaci hráč na hřišti mezi sebou. Až přijdou těžší soupeři, tohle tempo nám rozhodně nebude stačit. Pochvala pro celou obranu Adyse, Dupyho, Kášu, Koblížka, dále Filipa, Ondru, Klepyho a Sityho! Džony

____________________________________________________________________________________________________________________

1.9.2018, MU Náchod – Kolín 4:10

3x30min

Sestava: Macháček, Musil – Bednář, Beránek, Dupák, Klepal, Kobliha – Divecký, Krumich, Krupka, Molnár, Szitás, Šibrava F., Tománek, Vilím – Luštický, Šibrava Š.

4:1 (5′ Tománek, 15′ a 25′ Luštický, 29′ Šibrava Š. – 17′ pen.)

2:2 (3′ Luštický, 12′ Šibrava Š. – 1′ a 16′)

4:1 (15′ a 27′ Luštický, 17′ Bednář, 24′ Krumich – 13′)

Konečně soupeř, který nás prověřil. Hrály se dlouhé úseky soubojů o míče a hra se přelévala ze strany na stranu. Ani jeden z týmů vyloženě nedominoval, i když si myslím, že jsme měli o něco více ze hry a kluci domácí tým skoro k ničemu nebezpečnému nepustili. Utkání rozhodly individuální kvality a součinnost při otevřené hře v útočné i obranné fázi. Výkon gólmanů byl skvělý, rozehrávka s minimem chyb. V obraně jsme zvládali osobní souboje i vzájemné zajišťování, poziční hru i čtení soupeřových záměrů, vyvážení míče i kombinační rozehrávku Adys, Bery, Klepy klobouček, Koblížek si občas komplikuje život sám a Dupy po ztrátě počáteční nervozity předvedl to, jak moc se během letní přípravy zlepšil. Vlevo se Vilda a Divoch srdnatě rvali, ale tentokrát narazili na sobě podobné hráče a na této straně to bylo tentokrát v úspěšnosti 50/50, ale ve výborném tempu. Uprostřed pole jsme měli početní převahu a tak po roztažení hry bylo dost prostoru pro kombinaci. Vojta byl k nezastavení, záda mu kryl Tom, Adam v druhé sedmičce zase kryl záda Síťovi. Naše pravá strana, to byla radost na pohled. Trojúhelníky Vojta – Ondra – Lušťa a Sity – Filip – Štěpán rozdávaly fotbalovou radost. Ondra a Filip si směrem dozadu zavřeli svoje lajny a směrem dopředu rychlostně i technicky motali náchodským hlavy, dostávali krásné míče do náběhů a předkládali nabídku před kasu nabíhajícím útočníkům. Lušťa na domácí platil svou rychlostí a agresivitou, Štěpán svou klamačkou a technikou. Útočníci hráli dobře i směrem dozadu, Lušťa dobře napadal rozehrávku a Štěpán dokonce hasil protiútok soupeře až v našem vápně.

První pětiminutovka působila hodně vyrovnaně a byla plná osobních soubojů. Po jednom z nich zůstal chvilku ležet Vojta, což se nakonec ukázalo jako šťastná náhoda, protože po zisku míče byl v 5.minutě nikým nekrytý, dostal míč do brejku a chladnokrevně poslal náš tým do vedení. Druhé střídání základní sedmičky v samotném závěru už v končící 15.minutě rozehrál Tom akci po pravé straně, kde se prohnal Ondra a vybídl přihrávkou do kapsy Lušťu ke zvýšení našeho vedení. V 17.minutě Koblížek zkoušel zachránit akci soupeře na poslední chvíli, ale v souboji byl o krok později a následovala penalta – 1:2. Ve 25.minutě Ondra vysunul Lušťu v náběhu a ten svůj nájezd na brankáře zkušeně proměnil. Ve 29.minutě propadl ke Štěpovi roh a ten dokázal, že si umí najít místo k zakončení. První třetina tedy skončila 4:1 v náš prospěch.

Ve druhé třetině jsme zaspali začátek a hned v 1.minutě dostáváme gól. Netrvalo ale dlouho a ve 3.minutě Vojta vybojoval míč ve středu hřiště, předal ho Klepymu, ten našel rozběhlého Lušťu, který si ze soupeře udělal slalomové tyče a dovršil svůj hattrick. Ve 12.minutě si Štěpán počíhal na soupeřův aut dozadu, ukradl ho a tváří v tvář brankáři se nemýlil. V 16.minutě jsme dostali další branku a zbytek třetiny nabídl několik střel, které vytáhl soupeřův brankář, zejména Vildova a Tomova utažená placka na zadní tyč by stály za fotku hezkého zákroku, nebo další pokusy zastavila branková konstrukce, či letěly na tribunu. Konec druhé třetiny a Kolín vede 6:3.

Ve třetí třetině začali kluci nesmyslně spěchat a nakopávat dlouhé míče a obraz hry se změnil na sérii osobních soubojů a chvílemi opravdu holomajznu. Ve 13.minutě jsme v tomto zápase naposledy inkasovali. Do brejku se v 15.minutě opět dostal Lušťa a po předešlém trefení brankáře tentokrát zvolil „blafák do forhendu“ a do odkryté svatyně domácích pohodlně uklidil další kouli. V 17.minutě přečetl záměr soupeře Adys a střelou pod břevno nedal brankáři domácích šanci. Ve 24.minutě přišla série střel, kterou začal i ukončil Óňa – jeho konečná střela levou nohou na zadní tyč byla moc hezky umístěná. Ve 27.minutě opět Lušťa v úniku, tentokrát dostal skákavý balon a neodolal nabídce k přehození od vyběhnuvšího brankáře Náchoda. Konec utkání, vítězíme 4:10. První ligová výhra tohoto týmu!

Po zápase si kluci zakřičeli „šálalá“ a poděkovali rodičům v hledišti za podporu.

Všechny musím pochválit za přístup, snahu a předvedenou hru, snad kromě toho nakopávacího úseku hry. Tentokrát to nebylo tak snadné, jako v přípravě a jen víc takových těžkých zápasů. Speciální pochvala za výkon jde za Vojtou, Ondrou a Filipem. Džony

____________________________________________________________________________________________________________________

30.8.2018, PU Kolín – Viktoria Žižkov 12:3

3x30min

Sestava: Macháček, Musil – Bednář, Beránek, Klepal, Kobliha – Divecký, Krumich, Krupka, Szitás, Šibrava F., Vilím – Luštický, Šibrava Š.

1:0 (13′ Šibrava Š.)

4:1 (20′ a 22′ Luštický, 27′ Divecký, 29′ Šibrava Š. – 30′)

7:2 (9′ a 30′ Divecký, 12′ a 20′ Bednář, 14′ a 17′ Luštický, 30′ Vilím – 8′, 24′)

Celý zápas se odehrál v naší režii. Hned v první pětiminutovce jsme předvedli neskutečný tlak, proměnit ho v banku se však nepodařilo. Po vystřídání to vypadalo, že bude „hrát“ pouze jedna sedmička a Filip, ale po promíchání kluků jsme našli herní stabilitu, drželi míč na svých kopačkách a podnikali hezké útoky. Dlouho jsme však dobývali obraný val soupeře, který hrál hodně zataženě na 3 obránce. Když se ve 13.minutě krásným sólem dostal až k zakončení Štěpán a krásně uklidil, ujali jsme se vedení 1:0. Do konce první třetiny se nepodařilo vstřelit další branku a tak končilo první dějství nejtěsnějším vedením Kolína.

Do druhé třetiny jsme si naordinovali více pohybu bez míče a větší roztažení do lajn. Ještě dlouho byl k vidění obrázek první třetinky, ale když Lušťa ve 20.minutě a 22.minutě znovu vystihl rozehrávku soupeře a vstřelil dva fíky, konečně se dostal do hlav kluků klid a jistota. Ve 25.minutě nastoupil Vilda doleva a celou pětiminutovku proháněl pravou stranu soupeře. Nejprve po průniku nabídl brankáři hostů lahůdku do ruky, následně pak v 27.minutě elegantním převzetím a následným uvolněním se znovu dostal ke střele a brankářem vyražený míč si našel Divoch a byl odměněn za svou aktivitu a výběr místa. V dalším útoku po levé straně Vilda nabil Štěpovi, který chladnokrevně zakončil. V úplném závěru jsme obdrželi branku po špatné rozehrávce od branky.

Ve třetí třetině byl na našich kopačkách velký klid a občas až laxnost v přístupu. To si musíme hlídat. V 8.minutě dostáváme gól z rohu, kdy nikdo nejde do míče a přízemní centr prochází až k zadní tyči naší branky, kde soupeř pohodlně střílí. To kluky asi probralo a zaplo vyšší otáčky, protože hned po rozehrávce kluci spustili nádhernou kombinační akci na jeden-dva doteky jejíž konec bylo přenesení hry na volné křídlo, zatažení míče k brance soupeře a opět nabídka Divochovi do prázdné. Ve 12.minutě Adysovi chytře přehodil obranu Síťa a Adam si v takových situacích umí poradit. Ve 14.minutě Ondra ukradl soupeři míč u lajny, ihned vysunul nabíhajícího Lušťu, který zkušeně posadil brankáře na zadek a poslal míč do odkryté sítě. V 17.minutě se Lušťa trefil z otočky znovu. Ve 20.minutě rozehrával Machy od branky, celá záloha si šla pro míč a navázala na sebe skoro všechny hráče soupeře. Machy poslal Adyse do nájezdu jednoduchou rozehrávkou. V 24. minutě jsme dostali gól po ztrátě míče – takových ztrát je ve hře hodně, ale u obránců to znamená velké ohrožení branky a často gól, jako v tomto případě. Jelikož jsme v kategorii ml. žáků, takovéto věci chceme řešit konstruktivně, takže cením snahu něco vymyslet a ne jen hrát na jistotu. V poslední minutě se soupeřova síť rozvlnila ještě dvakrát, když Divoch po Beryho levačce do tyče dorážel a následně, když byl i Vilda vyslán do samostatného nájezdu na brankáře.

Klukům gratuluji k dobrým výkonům, musíme si však udržet stoprocentní přístup ve všech momentech hry. Chybělo mi také více komunikace hráčů mezi sebou. Postupně se nám dostávají do hry prvky, které trénujeme, což je skvělé. Pochválit za fotbal dnes můžu všechny. Uvidíme, jak vstoupíme do sezóny. Džony

____________________________________________________________________________________________________________________

26.8.2018, PU Kolín – Neratovice 18:2

3x30min

Sestava: Kolář, Macháček, Musil – Dupák, Klepal, Kobliha, Pacovský – Bednář, Beránek, Krumich, Molnár, Šibrava F. – Divecký, Šibrava Š.

2:0 (4′ Šibrava Š., 22′ Bednář)

10:0 (5′, 15′ a 30′ Šibrava Š., 9′ Beránek, 11′ a 16′ Bednář, 22′ Molnár, 25′ a 26′ Klepal, 30′ Šibrava F.)

6:2 (9′ Klepal, 18′ Krumich, 20′ Šibrava Š., 22′ Beránek, 26′ Bednář, 28′ Kobliha – 28′ a 29′)

První třetina z naší strany byla velice statická, přesto jsme drželi míč na kopačkách díky technickým dovednostem jednotlivců a okamžitému napadání po případné ztrátě. Dvě akce končící góly v síti soupeře byly naproti tomu velmi vydařené. Soupeř měl tři nebezpečné situace po brejku nebo chybce v naší rozehrávce. Miloš ale vykryl prostor branky dobře a ani nemusel zasahovat na střely mířící do bočních sítí. To bylo pro naše kluky varování, že „samo“ se to neuhraje.

Do druhé třetiny jsme chtěli zlepšit pohyb bez míče, což se nám povedlo. Výsledkem byly také vyťukávačky až do kuchyně a jednoznačné KO soupeře. Třetí třetinku nastoupilo uspokojení a o něco slabší tempo. Kluci si však hodlali zápas nadále užívat, a tak nezůstávali úplně stát jako často v první třetině, trpělivě otáčeli hru a čekali na otevření soupeřovy obrany, která se přenášením hry dost otvírala už od druhé třetiny. V posledních dvou minutách jsme obdrželi dva slepené góly v situacích, kdy už se klukům při jasném výsledku nechtělo vracet. To je škoda, všichni gólmani si dnes zasloužili vychytat čisté konto. Přesná rozehrávka, řízení obrany a včasné vybíhání Miloše, Machyho i Víti zabraňovalo soupeřům ohrožovat naši kasu.

Celkově se nám dařily průniky po křídlech, ať už to byl Filip, Bery, Ondra motorka nebo Páca. Dále byly k vidění skvělé akce středem na jeden-dva doteky, díky tomu, že krajní hráči roztáhli soupeře do prostoru a díky stejnému úsilí si mohli dovolit sólíčko dokonce i kluci hrající v tu chvíli v obraně. Páca, Dupy, Koblížek, Klepy a další…

Dobré střely z různých vzdáleností předvedli Klepy, Koblížek, Adys, Štěpán…

Role „supa“ v útoku skvěle sedí Adysovi i Štěpánovi, což je super. V pozici defenzivní šestky působí absolutně přirozeně Adam M. Čtení hry, lehký pohyb s míčem i bez, míč u nohy a přesná rozehrávka… Divoch se dnes snažil, ale s nakopnutou nohou to pak prostě nešlo i přes veškerou snahu, kterou mu nemůžu upřít – jsou i takové zápasy.

Když zapomenu poslední pětiminutovku, byla jasně viditelná naše dominance a převaha. Soupeř byl při vší úctě z kategorie slabších, a tak jsme si mohli zkoušet různé věci, soustředit se na detaily a zvednout si sebevědomí. Chválit moc nebudu, přijdou těžší zápasy a lepší prověrky.

Kladné slovo „utrousil“ i trenér 06 za Vildu a Krupínha, kteří byli dnes pomoc staršímu ročníku. =P Džony

____________________________________________________________________________________________________________________

22.8.2018, PU Kolín – Kutná Hora 13:3

3x30min

Sestava: Kolář, Macháček – Dupák, Kobliha, Pacovský – Bednář, Beránek, Divecký, Krupka, Molnár – Luštický, Vilím

4:0 (4‘ Vilím, 8‘ a 30‘ Luštický, 16‘ Krupka)

4:1 (13‘ a 21‘ Bednář, 16‘ Luštický, 27‘ Vilím – 21‘)

5:2 (6‘ a 18‘ Luštický, 21‘ Beránek, 24‘ Bednář, 29‘ Pacovský – 9‘ a 27‘)

V utkání s Kutnou Horou jsme předvedli jasnou dominanci. Kluci výborně vykrývali prostory a nabízeli se v otevřených bublinách, které vytvářeli svým pohybem. Lušťa byl neúnavný, Adam Molnár skvěle četl hru a exceloval v pozici „šestky“. Šancí jsme si vytvořili snad ještě jednou tolik, co jsme vstřelili branek, jejich neproměňování bychom skoro mohli dát do naší vlajky 😀

Hra dopředu potěšila, brzké navrácení míče na naše kopačky také. Rozehra (nejen) od naší branky je ale jalová. Máme málo pohybu, jsme dost statičtí. Při rozehrávce jde hlavně o součinnost více hráčů, vytváření prostorů pro spoluhráče a přihrávku do aktivní nabídky. Doba, kdy z ničeho šlo udělat sólo je pryč. Fotbalisti v tomto věku už nejsou žádní nazdárci a umí se dobře zajišťovat. Proto musí naši hráči spolupracovat, abychom se z uzavřených prostorů dostávali snadněji. Pomůže také větší komunikace hráčů mezi sebou. Brankář může řídit jak obrannou, tak útočnou činnost pobídkou spoluhráčů, hráč s míčem si může ukázat, křiknout někomu „pojď“ nebo „záda/sám“, když někomu nahraje atd…

Soupeř hrál často na rychlý brejk, ale většinu z nich jsme dokázali pokrýt, což taky potěšilo. Tempo zápasu nebylo slabé, ale ani nijak strhující, přesto si kluci chvilkami hrábli, protože někdy museli hrát i 15min v kuse. Další cenné zkušenosti do sbírky.

Pochválit můžu všechny kluky, větší pochvalu si zaslouží Adam M. a Lušťa. Džony

____________________________________________________________________________________________________________________

15.8.2018, PU MFK Chrudim – SK Sparta Kolín 2:10

3x30min

Sestava: Macháček, Musil, Kolář – Dupák, Kašička, Kobliha, Pacovský – Divecký, Krupka, Molnár, Szitás, Šibrava F., Tománek, Vilím – Fňukal, Šibrava Š.

1:5 (Divecký)

0:2

1:3 (Šibrava Š.)

Kromě začátku první třetiny, kdy kluci působili vyloženě ustrašeným dojmem to nebylo herně zlé. Chrudim na nás vlítla a brzy se ujala vedení, které si hlídala po celý zápas. Každou třetinu jsme si vyzkoušeli jiné rozestavení s odlišnými herními principy a kluci do hry dostávali to, co chceme. Nejlepší výkon jsme viděli ve druhé třetince, kdy jsme jasně dominovali. Chyběla tomu však třešnička v podobě gólu. I třetí třetina byla z naší strany dobrá, bohužel jsme neproměnili šance a dostáváme laciné branky. Na některých borcích bylo vidět hlavně v poslední třetině, že nemůžou. Přece jen třetí den soustředění v nohách byl znát. O to víc si kluci musí vzájemně pomoc, roztahovat hru a ukazovat se ve volných prostorech, klidně i směrem dozadu a odpočinout si v „mezihře“. Budeme klást větší důraz na spolupráci a pohyb bez míče. Většinu gólů dostáváme právě pro nedostatek pohybu bez míče, kdy náš hráč s míčem ztratí, protože „nemá komu“, případně jsme naběhlí velmi naivně a soupeř hru jednoduše čte. Stejný problém máme s rozehrávkou – nedostatek nabídky a zbrklá nahrávka. Taky je vidět, že máme v týmu šest nových tváří, takže si občas „ucpáváme“ vzájemně prostory. Tohle všechno si ale sedne. Vyzdvihnout chci hlavně schopnost přenášení hry z jedné strany na druhou. Zlepšuje se nám i komunikace na hřišti, což je super. Na to, že chybělo ! ŠEST ! borců ze základu jsme nehráli vůbec špatně a z výsledku tohoto PU si hlavu nedělám. Džony